28 فرهنگ برتر جهان

فرهنگ هر کشور تصویری از تاریخ، زبان و مردم آن کشور است. در حالی که درست است که هر قبیله بومی یا کوچ نشین آداب و رسوم، سنت ها و فرهنگ خاص خود را دارد، اما محل سکونت آنها نیز نقش بزرگی در شکل گیری فرهنگ ایفا می کند. فرهنگ آن مکان یا کشور هر چه باشد، چیزی که نمی توان انکار کرد، تجربه تفریحی است که به مسافر یا توریستی که از آن مکان بازدید می کند، قرض می دهد. این بدان معناست که اگر کسی علاقه مند به شناخت خلق و خوی مردم در کشوری است، تنها کاری که باید انجام دهد این است که فرهنگ و اعمال آنها را رعایت کند

تمام جهان از ۱۹۵ کشور تشکیل شده است. این کشورها مناطق مشخص شده ای هستند که یک ایالت را از دیگری جدا می کنند. فرهنگ مقدمه ای از دولت است و بسیاری از کشورها به دلیل فرهنگ، منحصر به فرد بودن و اعمال نادر به عنوان بخشی از آداب و رسوم خود شناخته شده اند.

فرهنگ و اداب معاشرت هر کشوری متفاوت است. هرکشور آداب و رسوم و سبک زندگی متعلق به زندگی خودش را دارد. اما نکته ای که برای گردشگران جذاب و دیدنی است. آشنایی با اداب معاشرت و سبک زندگی هر کشور است. از این رو گردشگران همیشه سعی می کنند به کشورهای مختلف سفر کنند. و با رسم و رسومات آن کشور از آشنا شوند. هر سفری پیش نیاز اطلاعات است در ادامه به شما 28 فرهنگ برتر جهان را معرفی می کنیم. پس با ویداگشت همراه باشید.

فهرست فرهنگ های جهان

1. ایتالیا

ایتالیا که عمدتاً به خاطر هنر رنسانس خود مشهور است، یک کشور اروپای جنوب مرکزی با مرزی است که تا دریای مدیترانه امتداد دارد. بر اساس برخی برآوردها، سالانه حدود 40 میلیون گردشگر از این کشور بازدید می کنند که آن را به یکی از برترین نقاط گردشگری جهان تبدیل می کند امادلیل؟

مکان‌های تاریخی و معماری آن علاقه‌مندان را در سطح جهانی به خود جذب می‌کند و برخی از نام‌های بزرگ مانند لئوناردو داوینچی و بوتیچلی تنها چند مورد برای شروع هستند. این منطقه محل زندگی تعداد زیادی از مهاجران است که به خوبی با زیبایی معماری ایتالیا ترکیب شده اند.

یکی دیگر از مواردی که ایتالیا به خاطر آن شهرت خاصی دارد، غذاهای آن است. غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان معروف است. و سرآشپزها در سطح جهانی غذاهای ایتالیایی را به عنوان خوشمزه ترین و منحصر به فرد ترین غذای دنیا می ستایند.

2. فرانسه

شاید هیچ کشوری به اندازه فرانسه، یکی از قدیمی ترین کشورهای روی کره زمین، تأثیر بیشتری بر تاریخ نداشته باشد. فرانسه که بیشتر به دلیل اهمیت تاریخی اش شناخته می شود، به دلیل، هنر، زبان و مکان هایش مشهور است و در فهرست رتبه بندی تأثیر فرهنگی در رتبه دوم قرار دارد. نه تنها این، بلکه یکی از کشورهایی که هویت «عاشقانه» دارد و شهر آن پاریس به «شهر عشق» معروف است.

فرانسه نه تنها به خاطر مکان‌های تاریخی‌اش معروف است، بلکه به خاطر غذاها و خانه‌های مد نیز مورد قدردانی قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که نام فرانسه تصویری از روندهای مد را ایجاد می کند که یک کلاس از هم جدا هستند. مردم فرانسه مردمی مودب هستند که سلام و وقت شناسی را بر همه چیز ترجیح می دهند.

3. اسپانیا

اسپانیا که در رتبه سوم در فهرست رده‌بندی تأثیر فرهنگی قرار دارد، ترکیبی از کشورهای مستقل است که در سال 1492 پادشاهی اسپانیا را تشکیل دادند. میراث هنری این کشور آن را از سایر کشورها متمایز می‌کند و بخش مهمی از آن است. از فرهنگ آن جای تعجب نیست که این کشور چهارمین کشور پربازدید جهان است و سالانه 58 میلیون گردشگر از سبک معماری آن بازدید می کنند.

چیزی که در مورد اسپانیا منحصر به فرد و متفاوت است جشنواره ها و جشن های آن است. اگرچه مردم اسپانیا جشن های مذهبی را با شور و شوق جشن می گیرند، جشن های دیگر نیز با شکوه و شور برگزار می شود. مردم اسپانیا بدون شک از بهترین فرهنگ در جهان لذت می برند.

4. ایالات متحده آمریکا

یکی از مسلط ترین قدرت های اقتصادی و فناوری، ایالات متحده آمریکا است که تأثیر گسترده ای بر اقتصاد، تجارت و سیاست جهانی دارد. به این دلیل ایالات متحده امتیاز 10/10 را کسب کرده و در فهرست رتبه بندی تأثیر فرهنگی در رتبه چهارم قرار دارد.

این کشور ترکیبی از زبان‌ها، ملیت‌ها و نژادهای مختلف است که ایالات را تشکیل می‌دهند. این کشور با جمعیت 3.3 میلیارد نفری، به غیر از پیشرفت اقتصادی، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. آمریکا دنیای مدرن با صنعت فیلم و رسانه خود در چشم انداز جهانی پیشرو است.

 یکی از جنبه‌های جالب فرهنگ ایالات متحده، تمرین «غذا در حال حرکت» یا خوردن غذای آماده است، زیرا مردم آن بیش از حد مشغول دویدن از یک قرار یا شغل به محل دیگر هستند. این موضوع باعث به وجود آمدن صنعت غذای “فوری پخت” شده است که امروزه در همه کشورها مورد تحسین قرار گرفته  است.

5. هند

وقتی صحبت از سنت‌های مذهبی قدیمی، شامل داستان‌های گذشته می‌شود، نام هند در ذهن بسیاری از مردم به میان می‌آید. هند یک کشور آسیای جنوب شرقی که در شبه جزیره ای واقع شده است، که بر روی خلیج بنگال و دریای عرب امتداد دارد. این کشور که به عنوان دومین کشور پرجمعیت پس از چین شناخته می شود، سرزمین اسرار آمیز، جادو و سنت است و همچنین دارای پیشینه تاریخی جالبی است.

این کشور خانه تعدادی از ادیان مختلف است که هندوئیسم و اسلام پیشروترین آنها هستند. هند بخشی از شبه قاره و خانه چندین سلسله بود که به جنوب آسیا حمله کرده بودند. فرهنگ کنونی هند ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف است. در هند، روزه گرفتن به عنوان وسیله ای برای نجات از برخی شرارت ها یک رسم رایج است. با این حال، روزه‌داری در هند لزوماً به این معنا نیست که تمام وعده غذایی را حذف کنند. بلکه فقط غذاهای خاص همراه با کمیت محدود می‌شوند.

6. انگلستان

در رتبه 6 در فهرست رتبه بندی، بریتانیا، کشور بسیار توسعه یافته ای است که دارای قدرت اقتصادی، علمی، سیاسی و فناوری قابل توجهی در جهان است. لندن قطب مالی و اقتصادی پیشرو در جهان است که معیارهای اقتصادی قابل توجهی برای اثبات آن دارد. شهروندان این کشور به ارائه خلاقیت، اخلاق کاری، و تغییرات نوآورانه افتخار می کنند. یکی از بزرگترین کمک هایی که بریتانیا به جهان انجام داده، قرض دادن زبان انگلیسی خود است که زبان اصلی ارتباط در سطح جهانی است. انگلیسی همچنان بر همه زبان ها در رسانه های ارتباطی و مکاتبات تجاری تسلط دارد. علاوه بر این، این کشور جاذبه های بسیار دیگری در هنر، ارکستر، تئاتر، رسانه و فناوری ارائه می دهد که به خودی خود منحصر به فرد هستند.

7. یونان

 یونان امتحان خود را درتاریخ  معماری پس داده است. یونان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. تاریخ غنی دارد که ریشه آن به قرن نوزدهم باز میگردد. فرهنگ یونانی خود هویتی مجزا و متمایز در علم ایجاد کرده است. در واقع برخی از شیوه های هنری خلاقانه مانند نوشتن بر روی خشت که قدیمی‌ترین نوشته‌ها بر روی لوح‌های گلی حکاکی شده تا به امروز حفظ شده است.

8. سوئد

یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا از نظر خشکی، سوئد است که در بیشتر شبه جزیره اسکاندیناوی گسترش یافته است. این کشور در مقیاس مدرنیته امتیاز بالایی کسب می کند و همچنین به عنوان کشوری شناخته می شود که دارای موقعیت «معتبر» در فرهنگ های جهانی است و جایگاه برجسته ای را در فهرست فرهنگ های سراسر جهان دارد.

سوئد یک کشور سرمایه داری است که بخش زیادی از هزینه های آن صرف خدمات عمومی می شود. به همین دلیل است که در خدمات عمومی و خدمات کمک رسانی نیز بالا است و گروه زیادی از مردم در اقدامات بشردوستانه شرکت می کنند. زیرساخت های پیشرفته و اقتصاد کشور را به سمت گردشگری بیشتر سوق می دهد که به دلیل نفوذ فرهنگی آن در میان ایالت های شمال اروپا نیز رشد می کند.

عموماً شناخته شده است که مردم سوئد یکی از سخاوتمندانه ترین مردم هستند و حدود 1٪ از تولید ناخالص ملی را به تلاش ها و فعالیت های کمک های بشردوستانه اهدا می کنند. در همین حال، فرهنگ و جمعیت کشور با پیوستن تعداد بیشتری از مهاجران با گذشت زمان همچنان در حال تکامل است.

9. مکزیک

یکی از جالب‌ترین و جذاب‌ترین فرهنگ‌ها، فرهنگ مکزیکی است که تحت تأثیر تمدن‌های باستانی آزتک و مایا و همچنین استعمار اروپا قرار گرفته است. فرهنگ مکزیک ترکیبی از تعدادی فرهنگ متنوع است و منعکس کننده تاریخ پیچیده این کشور است.

علاوه بر این، با آمیختگی تدریجی فرهنگ‌های بومی و اسپانیایی، فرهنگ مکزیکی به هویتی که امروزه می‌شناسیم، دست یافت. پس از حدود 300 سال حکومت اسپانیایی ها، دولت مکزیک مجموعه ای از ویژگی های فرهنگی را برای ایجاد هویت ملی ترویج کرد.

فرهنگ مکزیک متاثر از پیوندهای خانوادگی، جنسیت، مذهب، و طبقه اجتماعی، شامل عوامل دیگر است. علاوه بر این، زندگی روزمره معاصر مکزیکی ها اکنون به نوعی شبیه زندگی کشورهای همسایه خود در ایالات متحده و اروپا است و مردم آن مراقب حفظ سنت هایی هستند که در طول سال ها تکامل یافته اند.

10. نپال

شاید یکی از متنوع ترین فرهنگ ها، فرهنگ نپال است. این فرهنگ مخلوطی از فرهنگ های مختلف متعلق به 125 گروه قومی مجزا است. فرهنگ نپال متاثر از هنر، صنایع دستی، موسیقی، رقص، فلسفه و مذهب است. به همین دلیل فرهنگ نپال منعکس کننده ادیان مختلف موجود در آن است، مانند هندوئیسم، بودیسم، اسلام، مسیحیت، سیکیسم، جینیسم و پرستش اجداد است. با این حال، همه این ادیان برای مدت طولانی با هم وجود داشته اند و به دلیل ویژگی های هماهنگ پیوند و تسامح وجود دارند. غذاهای نپالی نیز مانند فرهنگ آن منحصر به فرد است. مردم نپال گوشت گاو نمی خورند زیرا اکثر آنها هندو هستند که گاو را می پرستند. علاوه بر این، غذاهای نپالی تحت تأثیر سبک های آشپزی تبتی و هندی است و در سراسر جهان محبوب است.

11. چین

برخی از فرهنگ ها  که برای مدت طولانی وجود دارند به خوبی شناخته شده اند  . فرهنگ چینی نمونه ای از این فرهنگ های تاریخی است که قدمت آن به هزاران سال می رسد. به همین دلیل آن را به بخشی ارزشمند از فهرست فرهنگ های برتر جهان تبدیل می کند. این تمدن در درجه اول فرهنگ غالب آسیای شرقی محسوب می شود. از آنجایی که فرهنگ چینی دارای تاریخ غنی است، جای تعجب نیست که تأثیر عمیقی بر هنر، فلسفه، آداب معاشرت و ارزش های سنتی داشته باشد. علاوه بر این، زبان، معماری، مذهب و سیاست چینی با کشورهای همسایه متفاوت است و جایگاهی قوی برای فرهنگ در منطقه آسیا ایجاد کرده است.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد فرهنگ چینی تأکید شدید بر زندگی خانوادگی است. مردم چین اهمیت زیادی برای پیوند خانوادگی دارند، به همین دلیل است که بزرگترهای آنها حتی در سنین بالا در کنار خانواده می مانند.

12. ژاپن

فرهنگ ژاپنی یکی از فرهنگ های منحصر به فرد و برجسته جهان در طول سالیان، که شاهد تغییرات زیادی بوده است. فرهنگ ژاپنی از دوران ماقبل تاریخ تا سبک معاصر مدرن آن از روش های قدیمی تکامل یافته است. فرهنگ ژاپنی تحت تأثیر سلسله های چینی و همچنین سایر تمدن های آسیایی است. به عنوان مثال، زبان ژاپنی دارای حروف چینی (به نام کانجی) برای نوشتن است، اما خود زبان ژاپنی هیچ شباهتی ژنتیکی به چینی ندارد. یکی از عوامل متمایز فرهنگ ژاپنی نحوه تعظیم مردم در هنگام سلام و احوالپرسی است. این کار برای نشان دادن ادب و احترام به طرف مقابل و همچنین برای تبریک و دراز کردن دست دوستی انجام می شود.

13. استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ، از نظر مساحت است. دارای فرهنگ غنی که ریشه در فرهنگ غربی دارد. اگرچه فرهنگ استرالیا اساساً یک فرهنگ غربی به حساب می آید، اما به شدت تحت تأثیر جغرافیای منحصر به فرد این کشور مثل بومیان، جزیره نشینان تنگه تورس و همچنین سایر تمدن های بومی استرالیا قرار گرفته است. فرهنگ و میراث استرالیا دارای نفوذ قابل توجهی از آنگلوسلتیک است، که بر زبان انگلیسی و همچنین وجود یک دولت دموکراتیک تسلط دارد. ساکنان جزایر تورس و تنگه از قدیمی ترین فرهنگ های کشور با مجموعه ای از سنت ها و ارزش ها هستند که آنها را منحصر به فرد می کند.

مردم استرالیا خود آرام، باز و مستقیم هستند و نسبت به شهروندان کشورهای دیگر، برون‌گراتر هستند. علاوه بر این، فرهنگ استرالیا دارای تأثیر شدیدی از غذاهای متنوع، سبک زندگی، و شیوه های فرهنگی مهاجران است که به ایجاد فرهنگ استرالیایی که امروزه می شناسیم کمک کرده است.

14. سوئیس

یکی از ویژگی های متمایز فرهنگ سوئیس تنوع آن است زیرا این کشور در تقاطع بسیاری از فرهنگ های اروپایی قرار دارد. در سنت ها و آداب و رسوم  سوئیس بر خلاف سایر کشورها، تنوعی را به نمایش می گذارد. جالب اینجاست که کوه های آلپ سهم زیادی در ایفای نقش اساسی در الگوسازی تاریخ و فرهنگ سوئیس داشته اند. سوئیس به دلیل زبان های ملی آن که فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانش هستند، به عنوان یک کشور چند زبانه نیز شناخته می شود. دیگر جنبه های متمایز فرهنگ آن عبارتند از شکلات های سوئیسی، چاقوهای ارتش سوئیس و هنر سوئیسی است.

15. نروژ

پادشاهی نروژ یک ایالت نوردیک، که در شمال اروپا و در مرز دریای شمال واقع شده است. فرهنگ نروژ با روشنگری توسط روشنفکران نخبه که پایه  داستان های عامیانه، معماری، هنر و نوشتن را بنا نهادند. بعدها این فرهنگ مورد توجه نویسندگان، موسیقی دانان، نمایشنامه نویسان و هنرمندانی  که فرهنگ فکری نروژ را شکل دادند قرار گرفت. در قرن نوزدهم، این فرهنگ بیشتر شکوفا شد و هویتی مجزا در زمینه‌های ادبیات، معماری، تئاتر و هنرهای نمایشی که امروزه محبوب هستند، ایجاد کرد.

یکی دیگر از جنبه های جالب فرهنگ نروژ ایده آل سازی مردم نروژ از محیط طبیعی و زندگی روستایی است. یکی از سیاست های منطقه ای هدف تشویق مردم به ماندن در مناطق روستایی به جای رفتن به مراکز شهری است. در واقع شهرهای اسلو و برگن دارای سرزمین‌هایی با جنگل‌های «طبیعی» هستند که به عنوان وسیله‌ای برای ایجاد تفریح برای ساکنان آن باقی مانده است.

16. برزیل

فرهنگ برزیل برگرفته از پرتغالی باستان، که دارای برخی از ویژگی های تأثیرات غربی است. علاوه بر این، ترکیبی از اختلاط قومی و فرهنگی که از زمان استعمار وجود داشته را نشان می دهد. با توجه به حکومت پرتغالی ها بر سرزمین برزیل برای بیش از سه قرن، این فرهنگ بیشتر مشتقات خود را از شیوه زندگی پرتغالی ها برگرفته است. در نتیجه فرهنگ برزیلی زبان، آداب و رسوم، سنت ها و حتی غذاهای پرتغالی را به ارث برده است.

با این حال، این فرهنگ تحت تأثیر سنت های پرتغالی، عناصری از سنت های آفریقایی و بومی آمریکایی و همچنین سایر کشورهای اروپایی را در خود جای داده است. به همین دلیل فرهنگ برزیل دارای برخی از جنبه های متمایز مانند زبان های ایتالیایی، اسپانیایی، آلمانی و ژاپنی است. علاوه بر این، مردم آمریکایی و آفریقایی تبار نقش بزرگی در شکل گیری زبان، هنر، معماری و موسیقی و مذهب برزیلی ایفا می کنند.

17. سنگاپور

جمهوری سنگاپور یک کشور مستقل است. که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. فرهنگ این کشور با تلفیقی از فرهنگ ها و سنت های مختلف از اقوام مختلف آسیایی و اروپایی مشخص می شود. اگرچه فرهنگ سنگاپور در طول سال ها تغییر زیادی کرده است. اما فرهنگ مدرن معاصر آن را هنوز می توان در ریشه های فرهنگ های آسیایی و اروپایی مانند تأثیرات مالایی، آسیای جنوبی، اوراسیا و شرق آسیا جستجو کرد. بافت اجتماعی این کشور ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ ها و سنت های مختلف با ریشه های مختلف مانند مالایی، چینی، هندی و سایر کشورهای آسیایی است.

بر این اساس، سبک زندگی سنگاپور دارای عناصر چندفرهنگی با افراد با پیشینه های فرهنگی مختلف است که در یک محیط هماهنگ با هم زندگی می کنند. علاوه بر این، آمیختگی فرهنگ ها بر سنت ها، آداب و رسوم و مهمتر از همه زبان سنگاپور تأثیر گذاشته است. به همین دلیل«سینگلیش» زبان اصلی و رسمی کشور محسوب می شود. سینگلیش مخفف سنگاپوری ها و انگلیسی است. و گویش اصلی در جنوب شبه جزیره مالایی محسوب می شود.

18. نیوزلند

یکی دیگر از فرهنگ های بسیار پویا و منحصر به فرد، فرهنگ نیوزلند است. کشور جزیره ای در اقیانوس آرام جنوبی که فرهنگ این کشور در درجه اول یک فرهنگ غربی با تأثیر از موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد جزایر است. این فرهنگ را می توان به مردم بومی مائوری و همچنین مهاجران از جزایر دیگر ردیابی کرد. تا به امروز، تأثیر فرهنگ مائوری در همه چیز، از غذاها گرفته تا آداب و رسوم و زبان، قابل مشاهده است. این از هنر، سلیقه، زبان و حتی لهجه نیوزلندی ها مشهود است.

یکی دیگر از مواردی که این ساکنان نیوزلند را از سایر کشورها متمایز و منحصر به فرد می کند، علاقه و سلیقه آنها به هنر، تئاتر، ورزش و تفریح است. عشق آنها به فعالیت های بیرون از منزل، فرهنگ آنها را به یکی از پویاترین و به سرعت در حال تکامل در منطقه اقیانوس آرام تبدیل می کند.

19. دانمارک

هر کشوری فرهنگ و سنت خاص خود را دارد که باید به آن افتخار کند. جای تعجب نیست که هر کشور تعریف جداگانه ای از کلمه “فرهنگ” و آنچه واقعاً نشان می دهد دارد. فرهنگ دانمارک با سه جنبه از زندگی دانمارکی تعریف می شود: سادگی، برابری، و ادب.

این جنبه‌ها نه تنها فرهنگ این کشور را شکل می‌دهند، بلکه دیدگاه و نگرش مردم دانمارک را نیز مشخص می‌کند. به همین دلیل، وقتی با مردم دانمارک ملاقات می کنید، ادب یکی از اولین چیزهای مهم، که احتمالاً در مورد این افراد متوجه می شوید.

فرهنگ دانمارک از یک تاریخ طولانی از نظم و فضیلت بیرون آمده است. تمرکز این کشور صرفاً بر کار برای مردم، گرد هم آوردن آنها و افزایش ایمنی و سلامت جامعه است. این فلسفه در سراسر جامعه دانمارک منعکس شده است و به این کشور برتری “پایدار” در جهان داده است.

20. اتیوپی

اتیوپی کشوری محصور در خشکی، که در قاره آفریقا واقع شده است. اتیوپی یک جامعه به طور گسترده، چند فرهنگی و چند قومی با تأثیرات مذهبی قوی است. اگرچه نیمی از جمعیت از کلیسای ارتدکس اتیوپی پیروی می کنند، بخش عمده ای از جمعیت آن نیز مسلمان هستند.

شاید تعجب کنید که که اتیوپی دارای بیش از 80 گروه قومی مختلف است که اجداد آنها متفاوت است. اما ریشه های آنها را می توان به قبایل بانتو و نیلوتیک در جنوب صحرای آفریقا ردیابی کرد، در حالی که دیگران به قبایل کوشیتی خاورمیانه تعلق دارند.

فرهنگ اتیوپی نیز مانند جمعیت چند قومی خود، مجموعه ای متنوع و منحصر به فرد از ارزش های فرهنگی را به نمایش می گذارد که این کشور را از دیگران متمایز می کند. اتیوپیایی ها عموماً مردمی متواضع و محافظه کار هستند که به ارائه فرهنگ مهمان نوازی و ادب افتخار می کنند. به همین دلیل است که مردم آن ارزش های سنتی را به نمایش می گذارند که بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ کشور است.

21. فنلاند

فنلاند در شمال اروپا واقع شده است. فنلاند دارای فرهنگ غنی و بسیار بومی است. فنلاندی ها، یک زبان اورالیک، و سوئدی و یک زبان آلمانی دارند. جنبه دیگر لباس مردم فنلاند است، که هم ظاهر غربی و هم سنتی را منعکس می کند. کشور فنلاند یک جامعه فردگرا تلقی می شود و بیشتر بر اولویت دادن به نیازهای افراد که شامل تامین مایحتاج اولیه و امکانات رفاهی می باشد تمرکز دارد. به این معنی که چارچوب اجتماعی به‌راحتی تنیده شده است که در آن از افراد انتظار می‌رود فقط از خود و خانواده‌شان مراقبت کنند. به همین دلیل شهروندان آن بیشترین آزادی بیان را دارند.

22. ایرلند

 ایرلندجزیره ای در اقیانوس اطلس شمالی است. ایرلند دارای فرهنگ غنی از زبان، ادبیات، هنر، فولکلور، و آشپزی است. در طول تاریخ، فرهنگ ایرلند تحت تأثیر عناصر گیلیک، همراه با آنگلو نورمن، انگلیسی و اسکاتلندی قرار گرفته است. ایرلند از زمان پیدایش خود شاهد چیزهای زیادی از جمله جنبش معروف ایرلندی بوده است. فرهنگ ایرلندی به دلایل واضح به یکی از محبوب ترین فرهنگ ها در جهان تبدیل شده است. در ایرلند مراسم و جشن های مذهبی بسیار مهم است و با غیرت برگزار می شود.

در فرهنگ ایرلندی، زبان نقش مهمی دارد. اگرچه انگلیسی زبان اصلی صحبت ایرلند است. اما زبان اجدادی گالیک هنوز هم بین مردم رایج است. نکته جالب اینکه زبان گالیکی یک زبان رو به مرگ است، اما تعداد قابل توجهی گویشور در کشور دارد. این بدان معنی است که مردم ایرلند برای حفظ زبان خود و متعهد به حفظ جایگاه آن تلاش می کنند. به همین دلیل این زبان یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپا است.

23. کره جنوبی

فرهنگ چینی یک فرهنگ عمیق و گسترده در سراسر جهان است. این از فرهنگ کره جنوبی، کشوری با تأثیرات اصول کنفوسیوس، مشهود است. آیین کنفوسیوس منحصر به فرد است زیرا از هماهنگی گروهی، ادب و احترام به بزرگان حمایت می کند. این فضیلت ها همچنین شامل اولویت بندی و اولویت دادن به دوستان، خانواده و روابط است. به طور مشابه، سنت‌ها در جامعه از اهمیت یکسانی برخوردارند و بسیاری از سنت‌های بومی هنوز در کشور جشن گرفته می‌شوند.

یکی دیگر از جنبه های محبوب جامعه کره جنوبی، فرهنگ عامه کره است، اصطلاحی که اولین بار برای اشاره به آهنگ های محبوب، فولکلور، درام ها و فیلم هایی که در طول زمان محبوبیت پیدا کردند، استفاده شد. اگرچه این چیزها ابتدا در چین محبوبیت یافتند، اما در کره و ژاپن نیز به تصویب رسیدند و تا تایوان، ویتنام و هنگ کنگ گسترش یافتند.

24. آمریکای جنوبی

آمریکای جنوبی به عنوان شبه قاره جنوبی آمریکا نیز نامیده می شود، دارای فرهنگ غنی و متنوعی، که از سنت های فرهنگی مختلف سرچشمه می گیرد که به تمدن های قدیمی و قبایل بومی بازمی گردد. با گذشت زمان، این سنت‌ها و تمدن‌های قدیمی با بردگان آفریقایی و همچنین مهاجران آسیایی که با هم ترکیب شدند و سنت‌های فرهنگی را که تا به امروز در آمریکای جنوبی وجود دارد، را به آمریکای جنوبی دادند.

امروزه، آمریکای جنوبی از یک اقتصاد بسیار مترقی برخوردار است و شهرهای آن، مرکز فعالیت های اقتصادی و تجاری هستند. در واقع، پنج شهر از 50 شهر بزرگ جهان در آمریکای جنوبی قرار دارند. مانند: سائوپائولو، لیما، بوگوتا، ریو و سانتیاگو.

25. پاپوآ گینه نو

اگرچه پاپوآ گینه نو کشور کوچکی است که تنها 7 میلیون نفر جمعیت دارد، اما این جمعیت کم به بیش از 7000 گروه فرهنگی متنوع تعلق دارد. هر یک از این گروه‌ها زبان و بیان‌های فرهنگی متمایز خود را دارند، همراه با رقص، غذا، رنگ بدن، و لباس‌هایی که با هم ترکیب می‌شوند و موزاییک فرهنگی جالبی از کشور را می‌سازند.

پاپوآ گینه نو به دلیل منابع فراوان و مردمی خونگرم در سراسر جهان مشهور است. اگرچه در این کشور هنوز آب و برق برای همه در دسترس نیست، اما دینامیک در حال تغییر و فناوری به سرعت در حال گسترش وضعیت فعلی منطقه را تغییر می دهد.

26. قزاقستان

یکی دیگر از کشورهای آسیایی که فرهنگ جالبی دارد، قزاقستان است کشوری با سابقه عشایری که در این کشور ساکن شدند و سنت ها و آداب و رسوم خود را به آن بخشیدند. اگرچه این قبایل کوچ نشین سنت ها و شیوه زندگی خود را پشت سر گذاشته بودند، اما فرهنگ قزاق عمیقاً تحت تأثیر سبک زندگی عشایر ترک است.

یکی از جنبه های جالب فرهنگ قزاقستان، تاریخ استقلال آن است. در استقلال این کشور در سال 1991، مردم آن، قزاق ها، اکثریت جمعیت را تشکیل نمی دادند، و همچنین بسیاری از قزاق های بومی نمی توانند به زبان خود صحبت کنند. با این حال، زبان قزاقی به عنوان زبان ملی کشور اعلام شده است و بسیاری به آن صحبت می کنند.

27. بلژیک

بلژیک، کشوری در اروپای غربی، تجربه ای جالب و چشم نواز را برای بازدیدکنندگان و گردشگران در سراسر جهان ارائه می دهد. این کشور با داشتن عناصر معروف و مشهور جهانی مانند شکلات های بلژیکی، وافل و غیره، یک سنت کمیک استریپ را ارائه می دهد که در سراسر جهان مانند تن تن، اسمورف ها و فانتاسیو محبوب است. هنر و نقاشی بلژیکی در سراسر جهان پذیرفته شده و مورد ستایش قرار می گیرد و هنر نوو (هنر موسان) محبوب ترین آنهاست. با این وجود، بلژیک بیشتر به خاطر شکلات های خوشمزه و برخی از بهترین جشنواره های موسیقی در جهان شناخته می شود که به بلژیک برتری فرهنگی نسبت به سایر کشورها می دهد.

28. هلند

هلند، کشوری واقع در شمال غربی اروپا است. دارای ملتی متنوع و فرهنگی، که تأثیرات خارجی و بومی در آن نهفته است. تأثیرات خارجی از مردم هلند است که سنت ها و آداب و رسوم خود را به این کشور داده اند. هلند و شهروندان آن مدت‌هاست که به عنوان نقطه مرکزی لیبرالیسم فرهنگی و آزادی نقشی اساسی ایفا کرده‌اند و هماهنگی، صلح و مدارا را در منطقه گرد هم می‌آورند.

نقاشی ها، هنر و صنایع دستی هلندی در سراسر جهان به عنوان یکی از بزرگترین آثاری که جهان شناخته است، شهرت دارد. در واقع، خود هلندی‌ها به اجرای میراث فرهنگی و آداب و رسوم خود افتخار می‌کنند و دولت آن در اعطای یارانه به هنر و محدود کردن کنترل هنری شرکت‌های فرهنگی مشارکت دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *