تایلند

پایتخت: بانکوک
جمعیت: ۶۹ ملیون نفر
واحد پول: بات

شرح

شما در سفر باتایلندمهم است بدانید که کشور تایلند در شبه جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست . این کشور از شمال با برمه و لاووس و کامبوج ، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه است .

 

مساحت کشور تایلند حدود 513 هزار کیلومتر که جمعیت 64 میلیونی را در خود جای داده است . پایتخت و همچنین پرجمعیت ترین شهر آن بانکوک و حدود 95 درصد مذهب این مردم بودایی میباشد.

فرهنگ و آداب و رسوم تایلند

فرهنگ مردم تایلند آمیزه ای از فرهنگ کشور های هند ، چین و کامبوج و دیگر کشور های جنوب شرق آسیا می باشد .

 

ضمنا شما مسافران مهم است بدانید که مهمترین عقاید مردم کشور تایلند احترام به اجداد و نیاکان می باشد و بسیار مهمان نواز و گرم هستند . تصمیم گیری های بزرگ با مشورت بزرگترهای فامیل و قبیله انجام می گیرد .


تایلند کشوری پادشاهی است و پادشاه در بالاترین جایگاه و ارزش برایشان قرار دارد و کلا به وسایل و موارد ی که عکس پادشاه در آن حک شده باشد تحت هر شرایطی ادای احترام می گذارند و شما در حتما رعایت کنید .

 

برای مثال سکه ها و اسکناس ها و کتاب ها و تصاویری که منقوش به تصاویر پادشاهی باشد با کمال احترام برخورد می کنند و از موارد آداب و رسوم مردم تایلند می توان به احترام به بودا و مقدسات ذکر کرد که داشتن رفتار مناسب و پوشش مناسب در مکان های محترم در مقابل مجسمه های بودا از الزامات افراد این کشور است.

 

شما گردشگر تور تایلند اگر می خواهید بیشتر با فرهنگ مردم تایلند آشنا شوید مقاله فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند را مطالعه نمایید.

 

گردشگری تایلند

آب و هوای این کشور گرمسیری میباشد که شامل 3 فصل : متمایز گرم و خشک بارانی و خنک است علاوه علاوه بر آن دارای جزایر بسیار زیبایی می باشد که هر کدام تصاویری از بهشت را برای گردشگران تور تایلند تداعی می کند .

 

اما بهترین فصل برای سفر به این کشور بین ماه های نوامبر تا فوریه است به دلیل کم بودن گرما و باران زیادی که وجود دارد لذت سفر را برای گردشگران در این فصل دو چندان میکند .

 

مکانهای تفریحی کشور تایلند که شامل شهرهای بانکوک، سامویی ، پاتایا و پوکت می باشد

 

 

26 نکته از ضروریات سفر به تایلند

1.مردم تایلند واقعا خون گرم هستند، اگر مردم با شما به گرمی صحبت کردند و دوست داشتند به شما چند توصیه مجانی کنند، اصلا تعجب نکنید. مردم تایلند به خونگرمی و مهمان نوازی معروف اند.

2.مردم تایلند در صف نمی ایستند، در تایلند مردم برای هیچ چیزصف نمی ایستند، برای شلوغی های تو در تو خود را آماده کنید و انتظار رعایت فاصله شخصی را نداشته باشید. زود به شلوغی بانکوک عادت می کنید.

3.تاک تاک ها در روز و تاکسی ها در شب، تاکسی ها راحت تر هستند، اما در تاک تاک ها ویو و فضای بیشتری را می بینید. اگر شبانه به خیابان  Patong (منطقه خط قرمز بانکوک) سفر می کنید، هنگام بازگشت با یک تاکسی در زمان خاص هماهنگ کنید تا شما را به هتل برگرداند. در غیر این صورت ممکن است برای بازگشت به هتل با افراد مست داخل خیابان محبور به دعوا شوید و به هنگام بازگشت به مشکل بر بخورید.

4.راجبه پادشاه تایلند هیچ حرفی نزنید، این موضوع کاملا جدیست، حتی یک کلمه، حتی یک کلمه هم راجبه پادشاه و دولت تایلند حرف نزنید.

5.قمار تنها در روز های خاصی مجاز است ، از قمار خانه ها دوری کنید در غیر این صورت انتظار تجربه یک روز عجیب را داشته باشید و خود را برای فریاد ها و افراد مستت و توهین های عمومی آماده کنید.

6.هرچقدر که می توانید انبه بخورید، انبه های تایلند از خوشمزه ترین انبه های دنیاست، در طول سفر به تایلند آن را از دست ندهید.

7. شانه و زانو ها خود را هنگام بازدید از معابد بپوشاید، به شما توصیه می کنیم برای بازدید از معابد تایلند و صومعه ها لباس روشن و بپوشید به تن کنید. حتی زمانی که در روز های دعای  معابد به بازدید نمی روید، نوع پوشش خود را رعایت کنید.

8.حرف رانندگان تاکسی را جدی نگیرید ، اگر راننده تاکسی به شما گفت که یکی از  جاذبه های دیدنی تایلند به دلیلی بسته است، حرف او را جدی نگیرید، این حقه ای است که بعضی از راننده ها استفاده می کنند تا با پیشنهاد دادن مکانی دیگر با مسافت بیشتر پول بیشتری نصیبشان شود. اگر هم شک کردید، تنها از راننده تشکر کنید، از تاکسی خارج شوید و از فرد دیگری صحت تعطیلی را جویا شوید.

9.از وسایل نقلیه عمومی تایلند استفاده کنید، مترو و ترین های برقی ارزان، در دسترس و سریع هستند.  با استفاده از وسایل نقلیه عمومی تایلند تقریبا می توانید به تمام جاذبه های شهر دسترسی داشته باشید به راحتی سفر کنید. علاوه بر ارزان بودن این وسایل نقلبه تمیز هم هستند، با استفاده از این سیستم هزینه های سفر به تایلند را کم خواهید کرد. 

10.در طول سفر به تایلند از سوسک نترسید، در بعضی از روز ها شاید تعداد زیادی سوسک ببینید و در برخی روزهای دیگر اصلا سوسک نبینید، خوب آره سوسک واقعا چندش آور و منزجر کننده است اما از موش که بهتر است نیست ؟ در عوض در تایلند موش نخواهید دید.

11.در هتل 5 ستاره تایلند اقامت کنید، هتل های 3 ستاره هتل از کیفیت خوبی  برخوردار نیستند و تفاوت قیمت هتل های 4 ستاره با 5 ستاره زیاد نیست، پس در طول سفر به تایلند در هتل های 5 ستاره اقامت کنید.

12. از بوی یاسمن معطر و فاضلاب عجیب و غریب در یک بلوک تعجب نکنید، هنگامی که از خیابان های بانکوک گذر می کنید بو های عجیبی به مشام شما خواهد خورد. 

13.از یخ هی رستوران ها می توانید استفاده کنید، اگر دور از رستورانی تمیز و یا هتل خود بودید هرگز آب و یا نوشیدنی های دیگر را با یخ  ننوشید، اما می توانید به یخ های رستوران ها و هتل ها اعتماد کنید.

14. با زبان تایلندی آشنا شوید، در بانکوک بیشتر مردم قادر به انگلیسی صحبت کردن هستند و مردم شهر همیشه آماده اند تا با شما حتی با پانتومیم هم که شما ارتباط برقرار کنند. اما یاد گرفتن کلمات پر استفاده و کاربردی تایلند فکر بدی نیست.

15.دستمال کاغذی در تایلند، در سرویس بهداشتی های تایلند دستمال کاغذی پیدا نخواهید کرد، دستکال کاغذی را حتما در کوله بار سفر به تایلند قرار دهید.

16. بلیط VIP رزرو نکنید، به تماشای بوکس - Muay Thai fight در استدییوم Lumpinee بروید، اما هرگز بلیط VIP خریداری نکنید، این صندلی ها تنها 2 متر از صندلی های معمولی جلو تر اند.

17. نزدیک به ایستگاه وسایل نقلیه عمومی اقامت کنید، در همسایگی محله  Sukhumvit بهترین جا برای رزرو کردن هتل است، ترین و مترو هردو در این محل ایستگاه دارند از این رو مجبور نیستید برای تماشای  دیدنی های تایلند هزینه های زیاد به تاکسی و یا تاک تاک بدهید.

18.در معابد تایلند کفش های خود را در آورید، به هنگام بازدید از معابد به دیگران توجه کنید و فراموش نکنید که کفش های خود را در آورید.

19.ماساژ تایلند را فراموش نکنید، 3 دلار برای یک ماساژ کامل پا عالیه حتما ماساژ تایلندی را در یکی از  سالن های مساژ معروف بانکوک امتحان کنید.

20. هتل را با تمام وعده های غذایی رزرو نکنید، هتلی پیدا کنید که صبحانه های کامل به شما پیشنهاد دهد، پول خود را با رزرو هتلی با تمام وعده های غذا هدر ندهید. مکان های زیادی برای غذا خورد با قیمتی ارزان در بانکوک وجود دارد. غذاهای محلی تایلند در غرفه های خیابانی و بازار های شبانه تایلند را از دست ندهید.

21.در ماه آپریل به تایلند سفر نکنید، در این ماه اگر چه هزینه اقامت و پرواز بسیار پایین تر از ماه های دیگر است، اما هوا به اندازه ای مرطوب است که ممکن است اذیت کننده باشد.

22. به سنت تایلندی های احترام بگذارید، به نشانه احترام دست های خود را روی سینه گذاشته و سر خود را به پایین خم کنید. 

23.آب نخورید، هرگز از آب های شهری تایلند ننوشید، برای نوشیدن آب از بطری های آب معدنی استفاده کنید.

24. به سر مردم تایلند دست نزنید، شاید هیچ وقت موقعیت این پیش نیاید که شما به سر کسی در طول سفر دست بزنید، اما لازم به ذکر است که سر قسمتی مقدس از بدن در تایلند است و دست زدن به سر کسی برای تایلندی ها اصلا خوشایند نیست.

25. در تایلند همه جا غذا نخورید، اگر در غرفه های خیابانی بانکوک آشپز و مراحل پخت غذا را ندیدید، از آنجا چیزی نخرید و به جای دیگری بروید.

26. به هنگام غذا خوردن از قاشق و چنگال با هم استفاده کنید، در هنگام خوردن غذا در تایلند، تنها استفاده از قاشق مودبانه نیست از چنگال برای خوردن غذا کمک بگیرید.

 

شرح

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی تایلند

– اصل پاسپورت (گذر نامه)

– کپی شناسنامه

– کپی کارت ملی

– یک قطعه عکس جدید 4×3 رنگی (تمام رخ و بدون عینک)

– اصل و کپی بلیط رفت وبرگشت تایلند

– پرینت گردش حساب بانکی (تمکن مالی) با مهر بانک (به زبان انگلیسی)

– ارائه تاییدیه رزرو هتل (واچر) در تایلند

 

شرایط اخذ ویزای توریستی تایلند

– اعتبار گذرنامه حتما باید بیشتر از 6 ماه باشد

ویزای توریستی تایلند 3 ماه اعتبار دارد و در این مدت شما می توانید به مدت 30 روز در این کشور اقامت کنید.

– ویزا از طرف سفارت تایلند فقط به صورت عادی اخذ می شود، که اخذ ویزای عادی تایلند حداقل 4 روز کاری زمان لازم دارد.

ویزای تایلند از نظر تعداد ورود دارای دو نوع است: ویزای یکبار ورود و ویزای دو بار ورود.

 

نکات مهم در مورد اخذ ویزای تایلند

  – اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را داشته باشید، باید به اداره‌ مهاجرت تایلند بروید و تقاضای تمدید ویزا یا تغییر نوع ویزا بدهید.
  –
اگر از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ی ورود مجدد بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ مهاجرت مراجعه کنید.
 – ماندن در تایلند به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان روادید، خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونی شما یک روز باشد یا یک ماه؛ اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبرو خواهید شد.