بلژیک

پایتخت: بروکسل
واحد پول: یورو

شرح

بلژیک

کشور سلطنتی بلژیک

اختلاف ساعت با تهران : بلژیک در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 واقع شده و یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی : فرانسوی، هلندی، آلمانی

واحد پول : یورو

کشور سلطنتی بلژیک یکی از کشورهای اروپای شمالی است که از بنیانگذاران اتحادیه اروپا به شمار می‌رود که کی از کشورهای عضو پیمان شینگن است.

هلند، آلمان، لوکزامبورگ و فرانسه از جمله همسایه های بلژیک است و بروکسل پایتخت این کشور، مقر اصلی اتحادیه اروپا است.

آب و هوای معتدل و مرطوب و پربارانی دارد و سرزمینی کم ارتفاع است که جلگه‌ها بیش از نیمی از آن را پوشانده‌اند.

در قانون اساسی این کشور بلژیک کشوری فدرال توصیف شده که از سه جامعه فلاندرز زبان، آلمانی زبان و فرانسه زبان تشکیل شده است.

این کشور به سه منطقه فلندر در شمال , والونیا در جنوب و بروکسل  تقسیم شده است. بلژیک برای سالیان متمادی جزو خاک کشورهایی چون فرانسه، هلند و اسپانیا بود. سرانجام در سال ۱۸۳۰ برای نخستین بار استقلال یافت.

جمعیت این کشور ۱۰ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۲۶ نفر در سال ۲۰۰۷ میلادی بود که میانگین سنی آنها ۱/۴۱ سال است.

در کشور بلژیک دین رسمی وجود ندارد زیرا قانون اساسی بلژیک بر جدایی دین ازسیاست و دولت از کلیسا تاکید کرده است.   ولی کلیسای کاتولیک دربیشتر نقاط کشور نمایندگی دارد.

وضعیت آب‌و‌هوایی

آب‌وهوای بلژیک در مجموع، معتدل است و شدت گرما و سرما در تابستان و زمستان مشاهده نمی‌شود. کشوری عمدتا بارانی است و کمترین دمای هوا را در ماه‌های دسامبر و ژانویه با میانگین  ۶ درجه‌ سانتیگراد تجربه میکند . بیشترین دمای هوا را با میانگین  ۲۳ درجه‌ی سانتی‌گراد در ماه‌های جولای و آگوست دارد.بهترین زمان برای وقت گذراندن در کافه‌ها و رستوران‌های روباز و آفتاب‌ گرفتن و شنا کردن در نواحی ساحلی فصل تابستان است.

جاذبه‌های گردشگری

بلژیک جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد.  زیباترین آثار معماری قرون وسطایی را در شهرهای این کشور را تماشا کنید. بسیاری از رویدادهای مهم تاریخ اروپا در این کشور اتفاق افتاده است. در ادامه با تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک آشنا می‌شوید.برخی از این جاذبه ها عبارتند از :

برج ناقوس کلیسا، دره‌ی موز ,شهر قدیم مون , لیسای سنت پیتر، لوون واترلو , آنتورپ , شهر قدیم مشلان , قلعه‌ی گراون استین و….

فرقی نمی‌کند که برای دیدن جاذبه های تاریخی و یا برای لذت بردن از جاذبه‌های مدرن به این کشور سفر کنید یا  در هر دو صورت از سفر به بلژیک  لذت خواهید برد .

عادتهای غذایی بلژیکی ها

 

بلژیکیها معتقدند کیفیت غذاهایشان را از مردم فرانسه و کمیت آن را از کشور آلمان گرفته‌اند درنتیجه یک Fine Cuisine یا آشپزخانه تمام عیار دارند.

سیب‌زمینی سرخ‌کرده با سس مخصوص (شبیه سس فرانسوی) معروف‌ترین غذای بلژیکی، است. حتی بلژیکی‌ها خودشان را کاشفان این خوراکی خوشمزه میدانند که در بسیاری از وعده‌های غذایی جایگزین ناهار و شام می‌شود.

 

 

یکی از منابع درآمد این کشور، تولید شکلات‌های مختلف  است. مصرف شکلات بین خود بلژیکی‌ها هم زیاد است.  یکی از معروف‌ترین شکلات‌های بلژیکی ,شکلات‌های صدفی میباشد که آنها را همراه قهوه به‌عنوان عصرانه میل می‌کنند. همچنین یکی از دسر های معروفی که در اغلب کافه‌های بلژیک سرو می‌شود دسر «وافل» است که ازسرگرمی‌های عصر مردمان این کشور، خوردن آن است.ذالبته در سال‌های اخیر بلژیکی‌ها به سمت استفاده از غذاهای سالم و غیرسرخ‌کردنی روی آورده‌اند و مصرف سالاد و لبنیات هم تقریبا جزو عادت‌های غذایی مردمان این کشور شده است.

شرح

مدارک لازم برای اخذ ویزای بلژیک

1-عکس:یک قطعه عکس 4*6 رنگی تمام رخ (حتماً با زمینه سفید و 70 الی 80 درصد صورت گرفته شده باشد و در 3 ماه گذشته)بهتر است برای اطمینان، متقاضیان عکس دومی هم به همراه داشته باشند

2- ترجمه شناسنامه

3- ترجمه گواهی اشتغال به کار

-پزشکان:

ترجمه‌ی پروانه مطب و ترجمه کارت نظام پزشکی

-مشاغل آزاد:

ترجمه جواز

-مشاغل دولتی:

ترجمه گواهی اشتغال به کار از سازمان یا نهاد مربوطه، حکم کارگزینی، فیش حقوقی و لیست بیمه

-مشاغل غیردولتی:

ترجمه گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه، با ذکر میزان حقوق و ترجمه آخرین روزنامه رسمی آن شرکت

-دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه:

ترجمه نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار مدرسه یا دانشگاه مربوطه

4- ترجمه سند مالکیت-در صورت داشتن سند مالکیت فقط به نام شخص متقاضی

5-گواهی حساب بانکی:به زبان انگلیسی و دارای مهر بانک مربوطه

-حساب جاری: کارکرد 6 ماه اخیر (با مانده حداقل 100 میلیون تومان به ازای هر نفر)

-گواهی تمکن مالی به یورو

-حساب‌های دیگر اعم از پس‌انداز و غیره

6-پرینت سابقه بیمه به همراه مهر شعبه