گوانجو

جمعیت: ۱۴٬۰۸۰٬۵۰۰
پیش شماره تلفن: (۰)۲۰
ساعت:

شرح

نام انگلیسی آن Guangzhou, Canton است که مساحت این شهر حدود 510000 متر مربع بوده و فرودگاه بین المللی شهر گوانجو Baiyun International Airport نام دارد.

گوانجو معروف به کوانتون ، شهری مدرن و قدرتمند است که سومین و بزرگترین استان چین نیز می باشد. همچنین این شهر مرکز سیاسی ،اقتصادی،علمی ،آموزشی و فرهنگی واقع در جنوب استان گواندونگ در شمال دلتای رودخانه پرل می باشد.

شرایط آب و هوایی گوانگجو: به طور کلی دارای آب و هوای گرم و مرطوب، موسمی مرطوب و نیمه مرطوب، دارای زمستان های گرم، تابستان های گرم، گاهی بارش باران و برف و حتی یخبندان و همچنین آفتابی و دارای باران کافی می باشد به طور کلی می توان گفت منطقه ای با آب و هوایی نامشخص می باشد.فصل پاییز، اوایل مهر ماه و اواخر آذر مناسب ترین زمان برای سفر به گوانجو می باشد.
دمای متوسط سالانه 21 تا 29 درجه سانتیگراد (70-84 درجه فارنهایت)اندازه گیری شده که شهر را به مقصد بسیار خوبی برای سفر تبدیل کرده است. با این حال، در مارس و آوریل برنامه سفر به این شهر می تواند نقشه های شما را برای یک سفر دلپذیر خراب کند، آب و هوای مرطوب و گرم و شدیدا آفتابی همراه با پرتوهای اشعه ماوراء بنفش برای گردشگران خسته کننده بوده ، بنابراین بهتر است قبل از داغ ترین ماه ها از ماه ژوئن تا اوت از سفر به این منطقه اجتناب کنید.

برگزاری نمایشگاه :

این شهر همواره میزبان نمایشگاه های بزرگ و بین المللی است و همه ساله افراد زیادی برای بازدید از این نمایشگاه ها به این شهر می آیند در عکس زیر می توانید تاریخ برگزاری نمایشگاه ها، فازها و محصولات هر نمایشگاه را با جزئیات مشاهده نمایید:

[foogallery id="2194"]

 جاذبه های گردشگری گوانجو:

گوانجو بیست و چهارمین شهر مشهور و فرهنگی چین است. هرچند که به اندازه شهر های فرهنگی و مهم دیگر مانند بیجین جاذبه های فرهنگی ندارد اما جاذبه های دیدنی طبیعی فروانی دارد.
Yuexiu پارک، بزرگترین پارک در این استان، نام خود را از کوه Yuexiu، که در این پارک واقع شده است، گرفته است. پارک Yuexiu معروفیتش را مدیون مناظر زیبا و تعداد زیادی از آثار تاریخی مانند مجسمه پنج رام، برج Zhenhai، است.

رودخانه مروارید از میان شهر گوانگجو جریان دارد. تور قایق بر روی رودخانه بسیار دیدنی و لذت بخش است .

معبد اجدادی خانواده چن، معبد مسیحی خانواده چن معروف به استفاده از چوب، سنگ، آجر و حکاکی و ساخت فلز با استفاده از مس و آهن برای ساختن بناهای نفیس خود معروف است. نقاشی های فوق العاده نیز در این مکان وجود داردند . در حکاکی ها ازروش ها و تکنیک های واقع گرایانه و تخیلی استفاده شده تا معبد را به فضایی با شکوه و در عین حال مهیج مبدل کرده باشد.

سالن یادبود سان یات سن، Sun Yat-sen، مهم ترین اثر در استان گوانگدونگ است که به عنوان یادبودی پس از مرگ دکتر سون یاتسن پ در سال 1925 ساخته شدو در اکتبر سال 1931 تکمیل شد.

کوه سفید ابر (Baiyun Shan) جاذبه ای گردشگری است که گردشگران می توانند از یک ماشین کابل، برای رسیدن به بالای کوه استفاده کنند.

معبد روشنفکری(Guangxiao Si واقع در Guangxiao Lu) قدیمی ترین و بزرگترین معبد بودایی در منطقه Lingnan است. این معبد نقش مهمی در تاریخ بودایی چینی ایفا می کند، زیرا بسیاری از راهبان معروف بودایی به این مکان برای ترویج آموزه های مذهبی رجوع می کردند.
منبع:https://www.travelchinaguide.com/attraction/guangdong/guangzhou/