کیپ تاون

شرح

این شهر محل استقرار ساختمان زیبای پارلمان آفریقای جنوبی است و  اسکله های شلوغ ویکتوریا و آلبرت، اماکن فرهنگی، سواحل زیبا، باغات گل و گیاه و پنگوئن های سواحل Boulders در مجاورت شهر سیمون، همگی مواردی هستند که برای گردشگران بسیار جالب و مهیج است.

صنعت توریسم در کیپ تاون بسیار پیشرفت کرده است طوری که اطلاعات توریستی در همه جای شهر در دفاتری موجود می باشد. مثلا از مناطقی مانند فرودگاه، لنگرگاه، اسکله و حتی مرکز شهر که به نام ‘City Bowl’ شناخته می شود می توان این اطلاعات و دفاتر را به دست آورد. از سایر نواحی مهم کیپ تاون می توان به Bo-Kaap، باغ ها، Green Point، رصدخانه و خلیج False اشاره کرد.

کارهای زیادی هست که این شهر می توانید انجام دهید آنقدر که شاید برای انجام آنها در طی سفر وقت کم بیاورید. اکثر توریست ها معتقدند که حتما باید از آکواریوم Two Oceans در راستای جاده لنگرگاه بازدید کرد و بعضی ها آنقدر دل و جرات دارند دل به دریا می زنند و قصد شنا در مخزن کوسه ها به سرشان می زند. همچنین حتما باید از جزیره Robben در نزدیکی خلیج Table که امروزه جزو میراث جهانی ثبت شده است، دیدن کرد. سعی کنید قصر Good Hope را نیز که مربوط به قرن ۱۷ است، افلاک نما و کلیسای بسیار مشهور Groote Kerk  را حتما در برنامه  سفرتان بگنجانید.

هیچ کدام از ساختمان های کیپ تاون به اندازه کوه Table محبوب و مشهور نیستند. در بالای این کوه منظره ای شگفت انگیز پیش رو خواهید داشت و  به همین دلیل کوهنوردی در این شهر یکی از برترین جاذبه ها  محسوب می شود. اما اگر احساس می کنید انرژی لازم برای طی این مسیر را ندارید می توانید با تله کابین در عرض چند دقیقه به بالای کوه برسید. در مرکز شهر کیپ تاون هم توانید در City Bowl به گردش بپردازید، از bohemian Long Street  عبور کرده و از سالن شهر مستقر در خیابان دارلینگ و ساختمان De   Tuynhuys  واقع در خیابان دولت، بازدید کنید. در سال ۱۹۹۲ در این مکان پایان درگیری میان سیاه پوستان و سفید پوستان آفریقایی به تمامی جهان اعلام شد.

این شهر، تاریخ و تمدن کهنی دارد و گردشگران با بازدید از موزه های شهر، اطلاعات تاریخی زیادی می توانند از تاریخ این شهر به دست آورند. موضوعاتی چون جامعه Bo-Kaap و ناحیه ۶ گانه  قدیمی، طلای آفریقای جنوبی، بردگی، آثار هنری و مجسمه سازی سبک آفریقایی همگی از جمله موضوعاتی است که مورد توجه بازدیدکنندگان این شهر است. اکثر جاذبه های فرهنگی این شهر در مجاورت یکدیگر و در میان موزه های شهر قرار گرفته اند.

اگر می خواهید در اطراف شهر کیپ تاون سیاحت کنید، در مناطق و شبه جزیره های مجاور، جاذبه های زیادی برای دیدن و لذت بردن وجود دارند. اکثر توریست ها معتقدند گردش در طبیعت حفاظت شده  Good Hope بسیار خاطره انگیر است. تاکستان های Paarl و ساختمان های باقی مانده از دوران استعمار واقع در درون Stellenbosch نیز از آن دسته به شمار می روند.

البته رستوران های شهر کیپ تاون فراوان و عالی هستند، اما شهری در همسایگی کیپ تاون به نام   Franschhoek   به مرکز آشپزی آفریقای جنوبی مشهور است و گردشگران بسیاری را از مناطق دور و نزدیک به خود فرامی خواند .

اطلاعات بیشتر در مورد کیپ تاون

کشور: آفریقای جنوبی

موقعیت: مادرشهر

وضعیت: شهر / شهر مرکزی کیپ تاون غربی

مساحت: حدود ۲۴۵۵ کیلومتر مربع

جمعیت: حدود ۳٫۵ میلیون نفر

زبان: آفریکانس، انگلیسی و خوسا

پول رایج: راند آفریقای جنوبی (ZAR)

منطقۀ جغرافیایی: زمان هماهنگ جهانی ۲+

کد تلفن کشور: ۲۷+

کد تلفن ناحیه: ۰۲۱+

میانگین دمای روزانه کیپ تاون در ماه ژانویه: °C 27

میانگین دمای روزانۀ کیپ تاون در ماه جولای: °C18