شرح

کوتا در سمت غربی تنگه باریک جزیره بالی در اندونزی قرار گرفته است و سواحل بی‌نظیر و موج سواری در آب‌های زلالش شهرت زیادی دارند به طوری گردشگران زیادی این شهر را برای سفر خود انتخاب می‌کنند.

کوتا یکی از جاذبه‌های گردشگری در اندونزی و جنوب جزیره بالی است که در گذشته یک روستای ماهیگیری بود و از اولین شهرهای بالی بود که با توسعه گردشگری پایدار مواجه شد. سواحل کوتا معروف به «سواحل غروب» از اوایل دهه ۱۹۷۰ شهرت زیادی پیدا کردند و در حال حاضر به عنوان یک اقامتگاه ساحلی پذیرای گردشگران است. کوتا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی انگوراه رای در توبان قرار دارد و سواحل آن در فصول اوج مسافرت به طور کامل رزور می‌شوند که شامل ژانویه تا آگوست، کریسمس و سال نو است. این شهر را با سواحل شنی طولانی، انواع اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و بارها می‌شناسند.

شهرها و روستاهای اطراف کوتا عبارتند از سسه، دنپاسار، پسانگاران، یوجونگ، کدونگانان و توبان. ساحل کوتا از سمت جنوب تا جیمباران امتداد یافته است. در سال ۲۰۱۱ یک دیوار ماسه سنگ به سبک معماری بالی در مسیر جاده ساخته شد تا مانع از وزش شن به داخل رستوران‌ها و کافه‌ها شود.

از آنجا که این شهر به استرالیا نزدیک است، به عنوان مقصدی ارزان برای مسافران استرالیایی به حساب می‌آید. ساحل کوتا، ساحلی محبوب برای موج‌سواری است و چون رو به سمت غرب واقع شده، غروب بسیار زیبایی دارد.

از جاذبه‌های کوتا می‌توان به واتربمب بالی (Waterbom Bali)، تئاتر کوتا (Kuta Theater)، پارک آبی سیرک (Circus Waterpark)، موزه دیریم (Dream Museum Zone)، بانگی ریورس ۵GX (5GX Bali Reverse Bungy)، خانه فلو دراما (Armada Flow House)، دنیای آپساید داون بالی (Upside Down World Bali)، معبد Vihara Dharmayana و... اشاره کرد.

مراکز خرید این شهر اکثراً در نزدیکی هتل‌ها قرار دارند که عبارتند از: مرکز خرید بزرگ کوتا بیچواک (Kuta Beachwalk)، مال بالی گالریا (Mal Bali Galeria)، لیپو مال کوتا (Lippo Mall Kuta)، دیسکاوری شاپینگ مال (Discovery Shopping Mall)، کوتا آرت مارکت (Kuta Art Market)، مرتا نادی آرت مارکت (Merta Nadi Art Market) و... .

کوتا اسکوئر (kuta square) از مراکز معروف خرید در شمال Jl Kartika Plaza است؛ قیمت اجناس متنوع است و از بوتیک‌های فشن تا لباس موج‌سواری و لباس ورزشی در برندهای مطرح عرضه می‌شود.

غواصی، بانجی جامپینگ، شنا، آفتاب گرفتن در ساحل، یوگا، مدیتیشن، موج‌سواری، اسپا و ماساژ و... بخشی از تفریحات این شهر به شمار می‌روند.