صویره

کشور: مراکش
جمعیت: ۹۲۸,۸۵۰
ساعت:

شرح

صویره از شهرهای پرجاذبه و یکی از قطب های گردشگری مراکش می باشد.
از گذشته نیز یکی از بهترین لنگرگاه های مراکش شناخته شده است. این شهر احاطه شده توسط دیوار های مستحکمیست که از قدیم برجای مانده است. حتی توپ های قدیمی که برای جنگ بر روی این دیوار ها به جهت دفاع از شهر کارگذاشته بودند نیز از قدیم بر جای خود باقی مانده اند. صویره علاوه بر گردشگران، دست اندر کاران سینما را نیز به خود جلب میکند که از معروف ترین آنها میتوان به سازندگان فیلم بازی تاج و تخت _game of thrones_  نام برد.
نزدیکی صویره به مراکش باعث سهولت در سفر به این شهر شده است. پیشنهاد میشود هنگام سفر به مراکش،حتما یک روز به گردش در این شهر زیبا اختصاص داده شود.

جغرافیای صویره و آب و هوا

صویره شهر کوچکی در کناره اقیانوس اطلس می باشد که سبب شده آب و هوایی مدیترانه ای و معتدل و مرطوب برای این شهر ایجاد نماید.

دیدنی ها

علاوه بر مکان های دیدنی، به فعالیت ها و امکانات جذاب این شهر گردشگری نیز در ادامه اشاره می کنیم.
بندرگاه بودن این شهر سبب به وجود آمدن امکان ورزش های آبی در این شهر شده است. موج سواری و کایتینگ در سواحل این شهر هیجان را به اوج میرساند. بنابراین پیشنهاد میشود کسانی که به آدرنالین علاقمنداند حتمان موج سواری در سواحل صویره را تجربه کنند.
صویره برای کسانی که به ورزش های آبی علاقه ای ندارند نیز امکاناتی دارد. اسب سواری در ساحل صبیره از آن دست فعالیت هاییست که هنگام سفر به کشور مراکش پیشنهاد می شود،به خصوص در هنگام غروب آفتاب.
از ورزش و هیجان که بگذریم و به فرهنگ و سنت این شهر بپردازیم، با یکی از رسومات شهر صویره برخورد میکنیم که تماشای آن را نباید از دست داد.تماشای تهیه روغن آرگان توسط زنان اهل این شهر زیبا، که یکی از بهترین سازندگان این روغن در دنیا هستند، به مانند رفتن به موزه ای هیجان انگیز است. در صویره مکان هایی وجود دارد که این امکان را در اختیار گردشگران می گذارد. گردشگران می توانند چگونگی تهیه این روغن ارزشمند و محصولات وابسته به آن را از دل دانه های آرگون تماشا کنند.
موزه سید محمد بن عبدالله بعد از تماشای تهیه روغن، بازدید از این موزه نیز از فعالیت های جذابیست که در سفر به این شهر باید انجام داد. این موزه تاریخ این شهر را به نمایش گذاشته است. وجه تسمیه این موزه نیز از بنیانگذار شهر گرفته شده است. گردشگر می تواند علاوه بر تماشای زیبایی ها و معماری خاص ساختمان این موزه، از تمامی آثار و رویدادهای تاریخی این شهر باخبر شود. همچنین از ابزار قدیمی،کاسه ها و ظروف و نیز جواهرات قدیمی صویره در این موزه بازدید کند.