سان سیتی

شرح

سان سیتی از اقامتگاه های لوکس آفریقا است که در استان شمال غربی در بین رودخانه ایلندز و کوههای پیلانسبرگ واقع  شده است.  این دهکده که دسامبر ۱۹۷۹ افتتاح شده امکانات تفریحی بیشماری دارد که مجموع این امکانات و نزدیکی آن به کلانشهرهایی مثل پرتوریا و ژوهانسبرگ باعث شد که سان سیتی خیلی زود تبدیل به مقصدی محبوب برای گذراندن تعطیلات شود .

یکی از دلایل معروف شدن سان سیتی هتل های بسیار مجلل آن باشد که جلوه خاصی به این مجتمع داده است. چون در این اقامتگاه ۴ هتل معروف پالاس، کاسکاداس، سان سیتی و کاباناس قرار دارد. هتل پالاس که مثل اسمش به شکل کاخ است از بهترین هتل های این مجتمع تفریحی می باشد و از هتل های بسیار گران و منحصربفرد است. این هتل بر روی کوه قرار دارد و با اشراف بر کل دهکده و هتل های اطراف، برتری خود نسبت به همه هتل های این منطقه را به رخ می کشد. در این هتل می توانید حیات وحش آفریقا را با تمام وجود احساس کنید چون همینکه پایتان را داخل لابی این هتل می گذارید با صندلی هایی از پوست گورخر مواجه می شوید و ستون هایش از جنس عاج فیل است. وقتی به حیاط این هتل می آیید یک مجسمه فیل بزرگ می بینید که جنس عاج آن از برنز است.

زیباترین قسمت سان سیتی پل هایی است که در دو طرف آن تعداد ۱۰ مجسمه فیل هایی بزرگ قرار داده شده وقتی از روی این پل رد می شوید زیبایی خیره کننده این مسیر واقعا محسور کننده است انگار در وسط جنگلی پر از فیل هستید. در کنار این مسیرهای فیلی، کوه هایی است که سنگتراشی شده اند و اشکال مختلف حیوانات را بوجود آورده اند، در چشم این مجسمه ها چراغ هایی است که در شب روشن و خاموش می شوند و فضایی هیجان انگیز را ایجاد می کنند. در زیر این پل فیل، سیستم لرزاننده تعبیه شده که شب ها پل را می لرزاند و دود همه جا را پر می کند اگر ندانید از ترس زلزله پا به فرار می گذارید.

در کنار این مسیر، آبنمایی زیبا و خاص قرار دارد که بر روی آن مجسمه چندین میمون گذاشته شده است و این مجسمه ها در حالی که دست های خود را باز کرده اند آب از روی دست هایشان به پایین می ریزد.

از تفریحات پرطرفدار در سان سیتی، پارک آبی آن است که پر از سرسره های آبی، استخر و جوهای آب است، یک دریاچه مصنوعی دارد که می توانید در آن با تیوب شنا کنید وقتی به انتهای این دریاچه می رسید ۸ مجسمه شیر می بینید که از دهان آن ها آب به بیرون می ریزد و زیبایی خاصی دارند.

اگر تا سان سیتی آمده اید حتما از پارک ملی پیلانسبرگ که در ۱۵ کیلومتری این مجتمع قراردارد هم دیدن کنید در این پارک می توانید با بالون سواری یا سافاری حیوانات نادر و زیبای این قاره را از نزدیک ببینید.

اگر به ورزش گلف علاقه دارید در لاست سیتی یک زمین گلف ۱۸ حفره وجود دارد که در آن می توانید علاوه بر بازی و تفریح از منظره تماشایی و چشم اندازهای زیبا هم لذت ببرید. در کنار این زمین دریاچه ای است که در آن ۳۸ کروکدیل زندگی می کنند