بدروم

کشور: ترکیه

شرح

ترکیه یکی از بهترین مناطق در دسترس برای سفرهای تابستانی و تفریحی است. هر شهری هم که در این کشور فکرش را بکنید، مقصد مناسبی برای سفر است. یکی از این شهرها، شهر بدروم درترکیه است. این شهر در استان موغله ی ترکیه قرار گرفته است و با دریای اژه همسایه است. یکی از مزیت هایی که این همسایگی برای شهر بدروم به وجود آورده این است که این شهر کاملا ساحلی است و در نتیجه، گردشگران و مسافران بسیاری برای تفریح به این شهر سر می زنند. از آن جایی که اصلا بعید نیست که شما به زودی به این شهر سفر کنید پیشنهاد می کنیم که در ادامه با ما  همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، شهر بدروم در ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم.

 

آشنایی و معرفی کلی شهر بدروم در ترکیه

از لحاظ جغرافیایی شهر بدروم در ترکیه یکی از شهرهای جنوبی و ساحلی در این کشور محسوب می شود که در استان موغله و در همسایگی دریای اژه قرار گرفته است. این شهر ساحلی کوچک دارای مساحت ۶۸۶ کیلومتری است و کاملا حال و هوای آن توریستی می باشد. بدروم یکی از بهترین مناظر کلی را در ترکیه دارد! منظورمان از این تعبیر این است که شهر بدروم در ترکیه دیدی بسیار زیبا و استثنائی به سمت دریای آبی اژه دارد. درباره ی معنای شهر بدروم یا بودروم باید بگوییم که به این خاطر که این شهر در پایین ترین نقطه ی ترکیه قرار گرفته است به این شهر، بدروم که در زبان ترکی به معنای پایین است؛ می گویند. البته یکی دیگر از اسم های بدروم، هالیکارناسوس است که کاملا اسمی یونانی است.

 

سلیقه ی ساکنین سابق و فعلی بدروم و طبیعت این شهر با یکدیگر دست به دست یکدیگر داده اند تا این شهر یکی از زیباترین مناطق ترکی لقب بگیرد. با این که این آمارگیری قدیمی است اما بر اساس آخرین سرشماری که در سال ۲۰۱۳ میلادی صورت گرفته و اعلام شد، این شهر آخرین بار دارای جمعیتی بالغ بر ۳۵ هزار و ۷۹۵ نفر بوده است. درباره ی مقدار ورود مسافران به این شهر باید بگوییم که بر اساس آمار منتشر شده از این شهر، سالانه بیش از ۱ میلیون توریست وارد شهر بدروم در ترکیه می شود. در شهر بدروم مردم به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند و واحد رایج پولیشان هم لیر ترکیه است. شهر بدروم در ترکیه یکی از شهرهای زیبای ترکی است و خانه هایش معمولا دارای دیوارهایی سفید رنگ و ناودان های آبی رنگ هستند.

ولی جدا از تعاریف پر آب و تاب، بدروم یکی از زیباترین شهرهای ساحلی در ترکیه است و همه ی امکانات را برای تبدیل شدن به بهترین مقصد تفریحی و ساحلی در ترکیه را دارد. از امکانات تفریحی مختلف و متنوع گرفته تا جاذبه های تاریخ و طبیعی همه در این شهر به دور هم گرد آمده اند. بدروم از لحاظ آب و هوای از آن شهرهایی است که به خاطر دارا بودن موقعیت جزیره ای خود، دارای آب و هوای کاملا مدیترانه ای است.

با توجه به این الگوی آب و هوایی این شهر در فصل گرم یعنی تابستان کاملا گرم و در فصل سرد سال یعنی در فصل زمستان سرد و معتدل است. با این حال اگر برایتان این سوال پیش آمده است که بهترین سفر برای رفتن به این شهر چه زمانی است باید بگوییم که با توجه به شرایط آب و هوایی این شهر، فصل بهار(مخصوصا اواخر بهار) و تابستان بهترین زمان برای سفر به این شهر ترکیه ای است. بهترین علتش هم این است که؛ دیگر شهر برای حضور مسافرانش آماده شده است و منتظر است تا یک تابستان عالی را برای کسانی که شهر بدروم در ترکیه را برای سفر انتخاب کرده اند، بسازد.

درباره ی سفر به بدروم باید این نکته را بدانید که با این که این شهر دارای فرودگاه بین المللی در خود است اما با این حال از تهران به مقصد این شهر پرواز مستقیمی وجود ندارد و برای رفتن به این شهر باید حتما از تهران به مقصد استانبول بروید و سپس از آن جا با استفاده از راه های زمینی و یا پرواز داخلی به سمت این شهر پرواز کنید. از همین رو پیشنهاد می کنیم که برای رفتن به این شهر از تور بدروم الی گشت استفاده کنید تا همه ی امور سفرتان از رفت و آمد گرفته تا خدمات و امکانات سفرتان به بهترین نحو ممکن برایتان پیش برود.

مختصری از تاریخچه ی شهر بدروم در ترکیه

بدروم از لحاظ تاریخی هم شهر مهمی در دروه های تاریخی بوده است. البته این شهر در طول دوره های تاریخی مختلف، مورد هجوم مهاجمینی قرار می گرفت که از دریای اژه به این منطقه حمله می کرده اند. البته طولی هم نکشید که این شهر تبدیل به یکی از شهرهای مهم تمدن کاریا شد. شهر بدروم در طول تاریخ تحا زمامداری حاکمینی از حکومت های مقدونیه ای ها، رومی ها، پرس ها، بیزانسی ها و عثمانی ها بوده است. در واقع بدروم را سلطان معروف عثمانی ها به نام سلطان سلیمان قانونی این جزیره را در سال ۱۵۵۲ میلادی به سرزمین های تحت فرمان عثمانیان الحاق نمود. جالب است درباره ی بدروم این نکته را بدانید که اولین دریا سالار زن در جهان به نام آرتمیسیا و بزرگ ترین تارخ نگار و مورخ تاریخی یعنی هرودوت در بدروم می زیسته اند.

بهترین راه برای سفر به شهر بدروم در ترکیه چیست؟

یکی از بهترین راه ها که همه ی کارهای سفر را برای شما آسان نماید، سفر با تور بدروم است. آژانس های هواپیمایی بسیاری این تور را ارائه می دهند، اما قطعا بهترین آن ها آژانس ویدا گشت است. تور بدروم که از ۶ شب و ۷ روزه است. پرواز شما با هواپیماهای آنادولی جت به مقصد ازمیر انجام می پذیرد. تمامی هتل هایی که در این تور برای شما در نظر گرفته شده است، ۳ تا ۵ ستاره و با تمامی امکانات است. در این تور شما شامل خدماتی همچون: ترانسفر فرودگاهی، بیمه ی مسافرتی، دو گشت شهری متفاوت که شامل گشت نیم روزی در شهر بدورم ترکیه و گشت خرید است و همچنین راهنمای فارسی زبان می شوید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که اصل پاسپورت خود را که دارای اعتبار حداقل ۶ ماه و ۱۰ روزه باشد را به کارشناسان مربوطه در ویدا گشت تحویل نمایید. ضمنا در زمان خرید تور بدروم ویدا گشت حتما به این نکته توجه فرمایید که اگر کودکی به همراه خود در سفر دارید که سن آن زیر ۲ سال است، باید ۴۰۰ هزار تومان بپردازید. ما در ویدا گشت سفر خوبی را برای شما آرزومندیم.

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر بدروم در ترکیه

 • آرامگاه هالیکارناسوس | Halicarnassus

اولین جاذبه ای که می خواهیم در بدروم به شما معرفی نماییم، آرامگاه هالیکارناسوس است که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ی جهان هم معرفی می شود. تاریخچه ی ساخت این جاذبه که مقبره ی ماسولوس(Mausolus) هم می گویند، به سال های ۳۵۰ تا ۳۵۳ میلاد باز می گردد. این آرامگاه برای پادشاه منطقه و فرماندار هخامنشیان که به آن خشترپاون یا ساتراپ (به زبان یونانی) در کاریا ساخته شد. ماسولوس به مدت ۲۴ سال بر این منطقه حکمرانی کرد و به خاطر دارا بودن خصیصه ای همچون کشورگشایی، مناطق زیادی را به هالیکارانوس سابق و بدروم فعلی اضافه نمود. ماسولوس با این که اهل این جزیره بود اما اصرار داشت که همچون یک یونانی حرف بزند و مثل یک پادشاه یونانی فرمانروایی کند. از آن جایی که این پادشاه جاه طلب و کشورگشا در سال ۳۵۳ میلادی از دنیا رفت، همسرش به رسم یادبود برای او مقبره ای ساخت که حداقل در آن زمان در دنیا نمونه نداشت!

به قدری مقبره ی ماسول زیبا است که آن را به عنوان یکی از جاذبه های هفتگانه ی جهان باستان می شناسند. آرتمیس برای ساخت این آرامگاه هزینه ی بسیار زیادی کرد و ماهرترین معماران و طراحان را برای ساخت این مقبره به دور هم گرد آورد. سبک ساخت این مقبره ترکیبی است از معماری یونانی، لیکیایی و مصری که آن را بسیار زیبا و خاص کرده است. این آرامگاه بر بالای تپه ای که کاملا به شهر دید دارد، ساخته شده است. با این که این مقبره برای قرن های زیادی پا برجا بود اما در جریان یک زلزله در قرن ۱۳ میلادی، ستون هایش شکست و دچار آسیب شد. بسیاری از قسمت های این بنای تاریخی توسط صلیبیون نابود شد.

 • دروازه‌ ی میندوس | Myndos Gate

یکی از دیگر جاذبه های ترایخی و دیدنی در شهر بدروم در ترکیه به قطع دروازه ی میندوس است. این دروازه به دست ماسولوس یا ماسول و همسرش آرتمیس برای بالا بردن استحکامات نظامی شهر در قرن چهارم قبل از میلاد مسیح ساخته شد. برای دیدن این دروازه باید به غرب بدروم بروید. در حال حاضر از این جاذبه ی تاریخی تنها یک عدد دیوار ۷ کیلومتری باقی مانده است.

 • قلعه ی بدروم | Bodrum Castle

از دیگر جاذبه های دیدنی بدروم، قلعه ی معروف این شهر است. عمر این قلعه به قرن ۱۵ میلادی باز می گردد. در واقع شوالیه های صلیبی به فرماندهی شوالیه ای به نام هاسپیتالر این قلعه را منظور بالا بردن استحکامات شهر بدروم ساختند و حتی در آن از تزئینات و آجرهای استفاده شده در ساخت آرامگاه ماسولوس استفاده نموده اند. البته این شوالیه و گروهش این قلعه را وقف قدیسی به نام سنت پیتر نمودند و در واقع یکی از انگیزه هایشان برای ساخت این قلعه، همین بود. این قلعه که در واقع در حال حاضر تبدیل به موزه شده است، یک موزه ی زیر آب هم در خود دارد. مساحت این قلعه در حدود ۳۰ هزار متر مربع است و سر جمع دارای ۵ برج مختلف در خود است. نام این برج ها؛ برج مار، ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی است. موزه ای که امروزه در این قلعه وجود دارد در سال ۱۹۶۲ میلادی توسط دولت ترکیه برای نمایش بعضی از کشتی های غرق شده در دریای اژه ساخته شد. همچنین می توانید در این قلعه از اتاق شاهزاده خانم این منطقه، جواهرات بانوان ترک و ۲ کشتی که متعلق به سال ۹۳۵ میلادی هستند و در حال حاضر بازسازی شده اند را مشاهده نمایید. در سفر به شهر بدروم در ترکیه بازدید از این شهر را از دست ندهید.

 • بازار تورگوتریس | TURGUTREIS

یکی از بهترین بازارهای روز شهر بدروم که خرید و گشت و گزار در آن برای گردشگران این شهر بسیار جالب و سرگرم کننده است، بازار تورگوتریس است. بازار محلی توگوتریس در پایین ترین نقطه ی جاده ای به همین نام که در ساحل قرار دارد، قرار گرفته است. در این بازار محصولات مختلف و متفاوتی به فروش می رسد. از سبزی جات تازه و خشک شده گرفته تا انواع لبنیات مختلف و محصولات تهیه شده از آنان را تهیه نمایید. البته در این بازار می توانید محصولاتی همچون انواع کفش و لباس، کیف، پارچه و دیگر وسایل را برای خرید پیدا کنید. یکی از ویژگی هایی که این منطقه دارد این است که همه ی فعالیت های تجاری در این بازار، بدون مالیات هستند که تاثیر به سزایی در قیمت نهایی کالاهای مورد داد و ستد در این بازار دارد.

 • کارخانه کشتی‌ سازی عثمانی | Ottoman shipyard

یکی از جاذبه های دیدنی در شهر بدروم در ترکیه بدون شک، کارخانه ی کشتی سازی عثمانی است. در واقع این مکان یک کارخانه ی کشتی سازی بازسازی شده است که از دوره ی عثمانیان باقی مانده است. اهمیت این کارخانه به قدری بوده است که حتی در قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی برای محافظت از آن و همچنین با خبر شدن از حمله ی دزدهای دریایی به آن، دارای یک برج مراقبت بوده است. البته امروزه در آن دیگر نمایشگاه های هنری برگزاری می شود. یکی از دیدنی های مکان سنگ قبرهایی است که قدیمی هستند و دارای حروف لاتینی هستند که به جای حروف عثمانی به کار برده می شده اند.

از دیگر جاذبه های موجود در بدروم که باید حتما از آن ها بازدید کرد می توانیم از: مسجد تورکویوسو، دهکده ترکی، حمام ترکی، مسجد تپه چیک، تئاتر باستانی و دیگر دیدنی های این شهر بازدید نمایید.

 

 

بدروم سرزمین آب‌های ابدی است، جایی که تا چشم کار می‌کند نور و آب دنیای دیگر را رقم زده‌اند. شهری ساحلی در جنوب غرب ترکیه که در کنار دریای اژه موقعیت توریستی خوبی را پیدا کرده است.  واژه «بدروم» به معنای پایین است و از آنجائیکه این شهر در پائین ترکیه قرار گرفته است این نام را یدک می‌کشد. در این شهر انتظار سفری متفاوت به ترکیه را داشته باشید، شهری با خانه‌های سفید رنگ چیده شده کنار هم با کوچه‌هایی که به دریا ختم می‌شوند. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند.

موقعیت جغرافیایی شهر بدروم

شهر بدروم در کشور ترکیه از لحاظ جغرافیایی در استان موغله و در جنوب ساحل جنوبی بدروم نیز واقع شده است. مساحتی که این شهر در کشور ترکیه اشغال کرده است حدود ۶۸۶ کیلومتر است و جمعیت آن مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۳ انجام شده است حدود ۳۶ هزار نفر بوده است.

اطلاعات کلی در شهر بدروم

زبان رسمی: ترکی استانبولی

واحد پول: لیر ترکیه

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز

کد کشور: ۹۰+

شماره‌های اضطراری: ۱۱۲

اختلاف ساعت ترکیه نسبت به تهران: یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

فرودگاه‌: فرودگاه بین‌المللی بدروم

آب و هوای شهر بدروم

با توجه به اینکه شهر بدروم دارای موقعیت جزیره ای هست، آب و هوای این منطقه نیز مدیترانه ای بوده و در تابستان ها آب و هوایی گرم و در فصل زمستان شرایط آب و هوایی معتدلی را می توانید در سفرتون به این شهر دیدنی انتظار داشته باشید. اما اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به شهر بدروم را بگوییم اواخر بهار و فصل تابستان همه چیز فراهم است تا در کنار ساحل شنی زیبای این شهر دیدنی نهایت لذت را ببرید.

هزینه اقامت در شهر بدروم

در این شهر هتل های متنوعی وجود دارد که می توانید با توجه به میزان بودجه و انتظاراتی که از هتل خود دارید می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. به غیر از هتل، اقامتگاه های متنوعی هم در این شهر وجود دارد که بتوانید با اقامت در آنها از لحاظ اقتصادی برایتان مقرون به صرفه باشد، اما دیگر نیازهای شما نظیر امکانات مناسب و امنیت نیز نمی تواند در این مدل اقامتگاه ها مانند هتل محیا باشد.

 

هتل های پیشنهادی در شهر بدروم

 • هتل ارسان | Ersan Resort & Spa

در شهر نسبتا کوچک بدروم هتل های خوبی وجود دارد که شما بتوانید اقامت مناسبی را در آنها داشته باشید. یکی از این هتل های که می خواهیم در راهنمای سفر به بدروم آن را معرفی کنیم، هتل ارسان است. این هتل جزء بهترین ها در این شهر است و هر آنچه که لازم است داشته باشید نیز وجود دارد.

شماره تلفن: ۰۰۹۰۲۵۲۳۱۶۸۹۸۰

وب سایت:www.wowhotels.com

آدرس: Bodrum Holiday Resort Otel، ۴۸۴۰۱ Yalı/Bodrum/Muğla، Turkey

 • هتل یاسمین بدروم | Yasmin Resort Bodrum

دیگر هتل پیشنهادی در راهنمای سفر به بدروم هتل ۵ ستاره ی یاسمین است که در بین هتل های پنج ستاره بین ایرانی ها بسیار معروف است. تمامی امکانات مورد نیاز برای یک اقامت خوب در این هتل برای شما مسافران فراهم است.

شماره تلفن: ۰۰۹۰۲۵۲۳۱۱۰۳۳۰

وب سایت: www.yasminbodrum.com

آدرس: Karakaya، Kadıkale Konut Yapı Koop.، ۴۸۹۷۰ Gümüşlük/Bodrum/Muğla، Turkey

هتل گلدن ایج | Golden Age Hotel

دیگر هتلی که می خواهیم به آن اشاره ای داشته باشیم، هتل گلدن ایج است. این هتل ۴ ستاره در شهر بدروم انتخاب بسیار خوب و همینطور اقتصادی است. هر آنچه که از اقامت در یک هتل انتظار داشته باشید در هتل گلدن ایج وجود دارد، پس نیازی به نگرانی بابت محل اقامتتان لازم نیست که داشته باشید.

وب سایت: www.goldenagehotel.com

آدرس: ۱ Tilkicik Koyu Yalikavak، Yalikavak ۴۸۴۰۰

هزینه خورد و خوراک در شهر بدروم

در سفر به شهرهای ترکیه نگران تنها چیزی که نباید باشید، خورد و خوراکتان است، زیرا ترکیه دارای فرهنگ غذایی مشابه با ایران است و تقریبا ترکیبات غذایی این دو کشور یکسان هستند. محبوب ترین غذاهایی که در این شهر می توانید میل کنید کوفته،کباب ترکی و انواع مرغ های کبابی است. برای این که یک غذای خوشمزه و عالی بخورید حتما از محلی های این شهر پرسجو کنید، البته ما هم در ادامه راهنمای سفر به بدروم به چند رستوران خوب در این شهر اشاره می کنیم، اما خوب به هر حال آنجا زندگی می کنند از این جور مسائل بیشتر آگاه هستند.

در ادامه راهنمای سفر به بدروم به هزینه های مربوط به غذا در این شهر را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، که عبارتند از:

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۲۰  لیر را بپردازید.

برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوران متوسط باید ۸۰ لیر پرداخت کنید.

قیمت منوهای مک دونالد در شهر بدروم به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۱۵٫۵۰ لیر می باشد.

برای تهیه آب معدنی ۱ لیر و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۷٫۵۰ لیر بپردازید.

رستوران های پیشنهادی در بدروم

 • رستوران لیمان کوفتجیسی | Liman Koftecisi

اگر خواستید در سفرتون به شهر بدروم یک غذای عالی با قیمت مناسب را میل کنید، رستوران لیمان کوفتجیسی می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برایتان باشد. پیشنهاد می کنیم در این رستوران حتما غذای کوفته لیمان با ماست را امتحان کنید.

آدرس: Eskiçeşme Mah., Neyzen Tevfik Cad. No:172, 48400 Bodrum/Muğla, Turkey

 • رستوران آنالیویا | Annalivia Restaurant

دیگر رستوران پیشنهادی در راهنمای سفر به بدروم رستوران آنالیویا است که می توانید غذاهای ترکی بسیار خوشمزه ای را در آن میل کنید.

آدرس: Gümbet Mahallesi, Gümbet Mahallesi, Erguvan Sk No:86, Bodrum, 48400 Bodrum/Muğla, Turkey

هزینه حمل و نقل در بدروم

هزینه بلیط تک سفره ۳۰ لیر

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۴٫۵ لیر و به ازای هر یک کیلومتر ۳٫۵۰ لیر به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۱۸ لیر باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۵٫۲۵ لیر

جاذبه های گردشگری در شهر بدروم

 • قلعه و موزه باستان شناسی سنت پیتر | Castle of St. Peter

“قلعه سنت پیتر” در قرن پانزدهم میلادی توسط شوالیه های رودوس توسط شخصی بنام پیتر، در اولین مکان تاسیس هالی کاناسوس و به روی جزیره زفیریون ساخته شد. وسعت این قلعه حدود ۳۰۰۰۰ متر مربعه و ۵ برج داره که یکی از برترین دیدنی های ترکیه و جاذبه های گردشگری بدروم به حساب میاد. در بازدید از این قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی برمی گردید، همینطور می توانید از اشیای قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی موجود در اون که از زیر آب استخراج شده، دیدن کنید. نمای بندر بین المللی و لنگرگاه از این قلعه سوژه قشنگی برای عکس گرفتنه که نباید از دستش داد.

آدرس: Çarşı Mahallesi, Kale Cd., 48400 Bodrum/Muğla, Turkey

 • جزیره خرگوش | Rabbit Island

یک جزیره آرام و دوست داشتنی که ظاهر آن کمی شبیه به خرکوش است و یکی از جاذبه های گردشگری در شهر بدروم به شمار می رود.

آدرس: Karakaya، ۱۱۲۰. Sk.، ۴۸۹۷۰ Gümüşlük/Bodrum/Muğla، Turkey

 • ساحل بیتز | Bitez Beach

شهر بدروم پر از ساحل های دیدنی و جذاب است که می توانید با رفتن به آنها حسابی خوش بگذرانید. ساحل بیتز هم یکی از همین ساحل های جذاب است که در شهر بدروم وجود دارد. تعداد مغازه و رستوران در این ساحل وجود دارد که می توانید حسابی در آنها خوش بگذرانید.

آدرس: Merkez Bitez, Bodrum, Bodrum City, Turkey

 • دروازه میندوس | Myndos Gate  

این دروازه که یک بنای تاریخی فوق‌ العاده روی بقایای شهر هالیکارناسوس است، آخرین بخش باقی مانده از دیوارهای مستحکم قلعه پادشاه ماسولوس می‌باشد که به طول هفت کیلومتر اطراف شهر باستانی را در بر می‌گرفته است. گردشگرانی که عاشق سرک کشیدن به این طرف و آن طرف هستند ویرانه‌های کوچک بسیاری شامل مقبره‌های پراکنده و قسمت‌های موزاییک کاری شده که در محوطه قرار دارند و بقایای آثار بجای مانده از خندق‌های قرن چهارم پیش از میلاد را می‌توانند ببینند.

 • موزه باستان شناسی زیر آب | Museum of Underwater Archaeology

این موزه کاملا خاص و برجسته در داخل قلعه سنت پیتر قرار دارد، که حتی اگر شما به باستان شناسی زیر آب علاقه‌ای نداشته باشید باید از آن دیدار کنید. طراحی عناصر به نمایش درآمده  به بهترین شکل سازماندهی شده و خیره کننده‌گی آثار به کمک ابزارهای نمایش چند رسانه ای تکمیل شده است. پس از ورود، مجموعه ای ازکوزه‌های گلدانی شکل بزرگ و کارگاه شیشه‌گری در برابر دید شما قرار می‌گیرد که برای بچه ها جذاب خواهد بود،

آدرس: Castle of St. Peter, Bodrum City, Turkey

راهنمای خرید در شهر بدروم

برای خرید در بدروم نگران چیزی نباشد، تنوع اجناس و فروشگاه‌های این شهر در گشت و گذارتان حسابی سرگرم کننده هستند. در اینجا می‌توانید انواع و اقسام مختلف پوشاک، دکوری، خشکبار، پارچه‌های بی‌نظیر دست باف و سوغاتی‌های متنوع را خریداری کنید، اما آنچه که خرید در این شهر را محبوب کرده است، صنایع دستی آن است. رفتن به بازارهای محلی بدروم برایتان خاطره جالبی خواهد شد. با ما همراه باشید تا به معرفی چندین مرکز خرید و بازار در بدروم بپردازیم.

مراکز خرید در شهر بدروم

 • بازار بدروم | Shopping street cumhuriyat cad

آدرس: Çarşı، Cumhuriyet Cd. No:۸۶، ۴۸۴۰۰ Bodrum/Muğla، Turkey

 • مرکز خرید اواسیس | Oasis Mall

آدرس: Gumbet Mah، Bodrum Merkez

 • مرکز خرید مید تاون | Midtown Mall

آدرس: Kemer Mevkii Ortakent، ۴۸۴۰۰، Bodrum City

بایدها و نبایدها در شهر بدروم

 • حتما کشتی تفریحی بدروم “کاتاماران” و همچنین Blue Voyage را سوار شوید و تجربه بی نظیری را در دریای مدیترانه تجربه کنید.
 • بهترین راه برای سفر به بدروم خرید بلیط هواپیما است، از آنجایی هم که پرواز مستقیمی از تهران به بدروم نداریم بنابراین باید به سمت استانبول بروید و سپس از آنجا به طور زمینی به بدروم بروید.
 • هنگامی که درون تاکسی می نشینید حواستان به جیب و کیف وسایلتان باشد.
 • هرگز در مکان های عمومی سیگار نکشید.