اوبود

شرح

شهر اوبود بالی یکی از مناطق مسکونی در بالی است که با جاذبه های طبیعی فراوان خود گردشگران تور بالی را  به سمت خود جذب کرده است. اوبود در جنوب جزیره بالی که خود یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری جهان است واقع شده است. این جاذبه ها شامل جنگل میمون ها، دریاچه ی براتان، و معبد آبی اولون دانو، غار فیلها ، معبدهای باستانی متعدد، باغ وحش بسیار زیبای بالی ، پارک فیلها و تعدادی موزه و خانه هنر میگردد. مزارع پلکانی برنج بالی هم که از زیبائیهای این منطقه برشمرده میشوند در مسیر این روستا به چشم میخورد.

اوبود (ubud) یکی از شهرهای مرکزی در بالی است، یکی از پرجاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری قاره آسیا، در جزیره‌ی گیانیار (gianyar) بالی و شمال دنپاسار قرار گرفته و مرکز فرهنگی و هنری این جزیره است. ابود زیبایی‌های زیادی از جزیره بالی را در خود جای داده است. اوبود به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص، از جمله آثار تاریخی و باستانی متعدد، فرهنگ ویژه، انواع هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های دیدنی، آب و هوای مطبوع و مناظر طبیعی زبانزد خاص و عام است.

دو منطقه معروف در اوبد Pakudui و Sebatu می باشند که بازدید از آنها را نباید فراموش کرد. مجسمه های چوبی در Pakudui شهرت فراوانی دارند. پارک فرهنگی ۲۴۰ هکتاری garuda wisnu kencana که به اختصار gwk نامیده می‌شود، از دیگر جاذبه‌های منطقه پاکودوئی است. معبد تاریخی پورا ماراجان آگونگ (pura gunung kawi) به وسعت ۴۰۰ متر که در شرق پاکودوئی واقع شده، نیز دیدنی است. گردشگران در اقامتگاه های تفریحی و ویلایی شهر اوبد میتوانند از تماشای مناظر زیبای مزارع پلکانی برنج و دامنه های سرسبز و با طراوت لذت ببرند همچنین میتوانند با دوچرخه سواری در شهر اوبد علاوه بر لذت بردن از آب و هوای مطبوع اوبد، فرصت کافی برای سر زدن به زیبایی های طبیعی این منطقه به دست بیاورند.

در اوبود اقامتگاه‌های توریستی پرزرق و برق بسیاری وجود دارد و به ویژه در شمال آن که تگالالانگ (tegallalang) نام دارد و شما می توانید تفریحات لذت بخشی را در این منطقه تجربه کنید، از جمله دوچرخه سواری در این منطقه، علاوه بر لذت بردن از آب و هوای مطبوع آنجا، فرصت کافی برای سر زدن به زیبایی‌های طبیعی این منطقه به دست آورید و در عین حال به یک ورزش مفرح نیز بپردازید. اوبود را پایتخت فرهنگی بالی می دانند و بهترین جا برای خرید صنایع دستی است. هر چند صنایع دستی بالی را در جای جای این جزیره‌ی زیبا می توان یافت ولی اوبود مرکز اصلی ارائه آثار هنری ساخته شده به دست ساکنان روستاهای اطراف است. جنگل میمون‌ها، دریاچه براتان، غار فیل‌ها، معبد آبی اولون دانو، باغ‌وحش بالی، معبدهای باستانی متعدد و مزارع پلکانی برنج از دیگر زیبایی‌های این منطقه است.