بهترین غذاهای دبی

شرح

بهترین غذاهای دبی

یکی از لذت‌های سفر به دبی خوردن غذاهای خوشمزه و بی‌نظیر عربی است. یکی از علت های سفر گردشگران به دبی خوراکی‌ها و غذاهای منحصر به فرد عربی و بین المللی آن است. امتحان کردن طعم‌های جدید و خوب سالادها، شیرینی‌ها و پیش‌غذاها این فرصت را به شما می‌دهد تا با بهترین طعم‌ها آشنا شوید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.

 10 غذای لذیذ دبی، در دبی چی بخوریم؟

1- شتر شکم پر

این غذا گران‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین غذای اماراتی است که برای تهیه آن گوشت شتر را ابتدا خوب مزه دار و سپس کباب می‌کنند و سپس داخل آن را با مواد گوناگون مانند انواع ترشی‌ها و سبزی‌های پخته پر می‌کنند. حجم این غذا بسیار زیاد است و برای میهمانی‌های بسیار رسمی و مجلل استفاده می‌شود. شتر شکم پر به‌عنوان بزرگ‌ترین غذای جهان در گینس ثبت ‌شده است.

 

2- ماهی دودی مکرل (Smoked Mackerel dip)

این غذا یکی از لذیذترین غذاهای دریایی است که در آن گوشت ماهی با ادویه‌های مختلف طعم دار و پخته می‌شود و به آن پیاز و سبزی‌های محلی و ترب و خامه اضافه می‌شود. این غذا ظاهری ساده ولی طعمی خاص دارد. در کنار خوراک لذیذ ماهی دودی مکرل نان مخصوصی نیز سرو می‌شود.

3- هوموس (Hummus)

هوموس یکی از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین غذاهای خاورمیانه است. ماده اصلی این غذا نخود و سیر است. هوموس به‌عنوان میان وعده یا پیش‌غذا نیز سرو می‌شود ولی این غذای خوشمزه به‌قدری قوی است که می‌تواند یک وعده غذای اصلی شما را تشکیل دهد. مطمئناً باتجربه این غذا در دبی به دنبال دوباره مزه کردن آن خواهید بود.

4- مجبوس (Machboos)

این غذای پر ادویه نزد گردشگران ایرانی بسیار محبوب است. در این غذا گوشت بره را با ادویه فراوان طعم دار کرده و می‌پزند و با گوجه به حالت خورش درمی‌آورند. برنج پر ادویه و خوش‌طعمی در کنار این خورش بی‌نظیر سرو می‌شود. وجود ادویه‌های مختلف در این غذا به هیچ عنوان آن را مانند غذاهای هندی تندوتیز نمی‌کند بلکه به آن طعمی عالی می‌بخشد. این غذای بی‌نظیر یکی از غذاهای اصلی و مخصوص شهر دبی است.

5 – فلافل (Felafel)

فلافل غذایی پرطرفدار در ایران و لبنان خیلی از کشورهای عربی دیگر است. ماده این غذا که در خاورمیانه به نام طعامیا نیز معروف است، نخود خام است. در هر کشوری فلافل طعم و دستور خاص خود را دارد ولی نخود همواره اصلی‌ترین ماده آن است. در سفر خود به دبی فلافل را در کنار یکی از غذاهای خود سفارش دهید تا هم طعم واقعی آن را بچشید و هم فرصت کافی برای تست کردن بقیه غذاها داشته باشید.

6 - تبوله (Tabbouleh)

تبوله نوعی سالاد محبوب کشورهای عربی است. این سالاد در بیشتر کشورهای عربی به‌عنوان پیش‌غذا و یا همراه غذا سرو می‌شود. در این سالاد بلغور گندم خیس‌خورده و نرم شده با انواع سبزی‌های خوش عطر و طعم به گوجه و خیار ریز شده اضافه می‌شود. بیشتر غذاها در دبی از گوشت تهیه شده‌اند و تبوله مورد استقبال گیاه‌خواران است.

7 - آش آساریا (Esh Asarya)

آش آساریا یکی از خوشمزه‌ترین دسرهای عربی است که در برخی کشورها به آن نان حارم نیز می‌گویند. کیک پنیری خوشمزه و نرم باروکش خامه‌ای که در کنار غذا سرو می‌شود.

8 - گجیا (Ghuzi)

گجیا یکی از غذاهای اصیل دبی با طعمی به‌یادماندنی است. این غذا با گوشت بره‌ی بریان شده تهیه می‌شود. در کنار این گوشت بره انواع سبزی‌های پخته و دانه‌های روغنی قرار می‌گیرند. این غذا با برنج سرو می‌شود و جزو غذاهای اعیانی دبی هست.

9 - مهالابیا (Mehalabiya)

دسری خوش‌طعم که با شیر و گلاب و شکر و پسته تهیه می‌شود. این دسر لذیذ برای همه‌ی گروه‌های سنی مناسب و دوست داشتنی است. طعم آن خیلی به فرنی‌های ایرانی شبیه است با این تفاوت که بسیار شیرین‌تر و منسجم‌تر از آن است. مهالابیا را حتماً در کنار یکی از غذاهای خوشمزه در دبی سفارش دهید.

10- الهریس (Al Harees)

الهریس درواقع همان حلیم ایرانی است با همان شکل و اجزا که با گندم بدون پوست و گوشت تهیه می‌شود. تنها تفاوت این است که در فرهنگ دبی الهریس در کنار غذا سرو می‌شود و به‌عنوان یک وعده غذای مستقل محسوب نمی‌شود.

 

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: