دریاچه موگان آنکارا

شرح

آنکارا از جمله شهرهایی است که هر ساله میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط دنیا می باشد با اینکه برخی از این مسافران تور آنکارا را برای انجام کارهای خود انتخاب می کنند ولی به احتمال زیاد در برنامه کاری آن ها زمانی خالی برای بازدید از جاهای دیدنی آنکارا یافت می شود . دریاچه موگان آنکارا (Lake Mogan Ankara) یکی از جاذبه هایی است که در حوالی شهر واقع شده و با زیبائی های خود می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح گردشگران و تعطیلات آخر هفته مردم بومی باشد . با سفر آفرین همراه شوید تا بیشتر در مورد این دریاچه بدانید .

 

دریاچه موگان آنکارا یکی از محبوب ترین نقاط آنکارا برای کسانی است که علاقه دارند تعطیلات آخر هفته لذت بخشی در دامان طبیعت داشته باشند . دریاچه موگان به لطف زیبائی های طبیعی خود برای بازدیدکنندگان صحنه ای منحصر به فرد ارائه می دهد و به عنوان یک مکان توریستی پرطرفدار برای پیک نیک ، تفرج و گردش مناسب می باشد . این دریاچه که از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد در فاصله 25 کیلومتری مرکز شهر آنکارا در میان مرزهای منطقه گلباشی واقع شده است . این دریاچه در سال 1990 میلادی به عنوان یک منطقه ویژه زیست محیطی تحت حفاظت قرار گرفت تا از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری گردد .

ارتفاع سطح آب در دریاچه موگان آنکارا با توجه به سطح دریا حدود 972 متر است و مساحت سطح دریاچه حدود 5.61 کیلومتر مربع می باشد . این دریاچه دیدنی دارای 14 کیلومتر طول محیطی با 11 کیلومتر طول و عرض متوسط 500 متر می باشد همچنین در فصول پر بارش متوسط عمق دریاچه به 5 متر نیز می رسد . در طول فصول بارانی ، سطح آب فراتر از یک سطح خاص گشته و آب به نزدیکی دریاچه ایمیر که در فاصله حدودا 3 کیلومتری شمال شرق این دریاچه واقع شده می رسد . با توجه به گزارشات در سیل 1910 دریاچه موگان و دریاچه ایمیر به طور موقت با هم ادغام شدند .

 

 

 

دریاچه Mogan همواره یکی از نقاط پرطرفدار انکارا برای پیک نیک بوده و در امتداد ساحل آن رستوران های متنوعی ایجاد شده است . گردشگران تور آنکار می توانند در اطراف این دریاچه اردو زده و در مناطق مخصوصی که برای ماهیگیری در نظر گرفته به این تفریح بپردازند . در سال 2001 شهرداری شهری آنکارا در ساحل غربی دریاچه منطقه ای تفریحی با نام پارک موگان آنکارا با بیش از 600 هزار متر مربع احداث نموده است . این پارک شامل رستوران ها ، قهوه خانه ، امکانات کمپینگ ، مناطقی برای فعالیت های ورزشی ، پیک نیک و بازی و یک خانه پرندگان می باشد . توجه داشته باشید که طول کل مسیر پیاده روی در منطقه 130 کیلومتر است .

 

 

 

دریاچه موگان در زمان های مختلف سال خانه بیش از 200 گونه از پرندگان می باشد در ماه های زمستان در این دریاچه پرندگانی به چشم می خورند که از کشورهای شمالی به ترکیه سفر کرده اند و در تابستان نیز گونه هایی مانند اردک غواص و اردک کاکل قرمز در دریاچه دیده می شوند .

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: