شهرقدیمی آنتالیا ( کاله ایچی)

شرح

آشنایی با شهر قدیمی کاله ایچی آنتالیا

 

آنتالیا که قدیمی ترین شهر ترکیه و یادگاری از دوران رومیان باستان است ، در سال های اخیر رشد شهری بسیاری کرده و تبدیل به یکی از جاذبه های دیدنی در دنیا شده است و از پرطرفدارترین شهرهای توریستی دنیا به شمار می آید ، وقتی به قلب شهر می روید به مرکز تاریخی آنتالیا که کاله ایچی نام دارد می رسید و در این جا خواهید دید که خبری از مدرنیته نیست ، جالب است بدانید " کاله ایچی " یعنی درون قلعه که قسمت اصلی شهر را در برمی گیرد ، در ساحلی با دیوارهای قدیمی و بلند احاطه شده است و از مهم ترین جاذبه های کردشگری آنتالیا به شمار می رود.

 

کاله ایچی آنتالیا ، یکی از مناطق قدیمی در این شهر است که بخش اصلی شهر را در خود دارد ، این شهر یک شهر ساحلی با دیوارهای بلند است

 

مختصری درباره شهر قدیمی کاله ایچی آنتالیا

همان طور که گفتیم کاله ایچی یعنی داخل قلعه ، وقتی به آنتالیا  سفر می کنید یکی از جاهای دیدنی آن که باید حتما به دیدن آن بروید ، همین شهر قدیمی کاله ایچی یا همان قلعه کاله ایچی است ، در این شهر از مناره ییولی (Yivli Minare ) و لنگرگاه قایق های تفریحی بازدید کنید چون این دو مورد از مهم ترین قسمت های این شهر هستند و خیابان های باریک و پیچ در پیچ آن با دیوارهای بسیار قدیمی و بلند محاصره شده است ولی متاسفانه از این قلعه فقط دو دیوار و یک ورودی به جا مانده که آن هم غنیمتی است.


در خیابان مزیک شهر کاله ایچی ، رستوران ها و مغازه هایی وجود دارد که می توانید به آن ها بروید ، خرید کنید ، غذا میل کنید و در آن جا ساعتی آرام بگیرید ، این خیابان توریستی و شلوغ بسیار زیباست و اگر مکان خلوت تر و زیباتری را دنبال می گردید ، خیابان کلین جان سالار کاملا مناسب این کار است و در این جا می توانید با نوشیدن یک فنجان قهوه ترک به آرامش برسید.

 

کاله ایچی آنتالیا


یکی از نکات جالب درباره شهر کاله ایچی ، دروازه هادریان است که از جمله بهترین ورودی های این قلعه می باشد که دستور ساخت این دروازه را امپراطور هادریانوس صادرکرد و این دروازه عنوان دروازه اصلی شهر را دارد ، علاوه بر هادریانوس ، ورودی های دیگری هم هستند ولی دسترسی به خیابان کلین جار سالار از طریق این دروازه که برای محفاظت از شهر در برابر حمله دشمن ساخته شده بوده ، بسیار آسان است ، در سال های اخیر این جا کمی بازسازی شده است ولی حال و هوای باستانی خود را همچنان حفظ کرده است.


بندر قلعه کاله ایچی در آنتالیا 


بندری که در کنار این قلعه واقع شده ، از اماکن جذاب و دیدنی آنتالیا به شمار می رود و هر روز شاهد صدها توریست می باشد و از جمله بندرهای معروف و خوب ترکیه است ، در این بندر فروشگاه ها ، رستوران ها و کافه هایی هستند که می توانید به آن ها مراجعه نمایید ، همچنین از امکانات ورزشی این جا که شامل قایقرانی و قایق های بادبانی است ، استفاده کنید.

 

بندر قلعه کاله ایچی آنتالیا

 

 

اماکن دیدنی محله کاله ایچی آنتالیا

در شهر قدیمی و در " اوزون چارچی سوکاک " یکی از جاهایی که باید ببینید ساختمان تاریخی تکیل محمد پاشا است که در قرن 18 میلادی بنا شده و خوب است بدانی که این مسجد ، مهم ترین مسجدی است که در دوران حکومت عثمانی ساخته شده است ، بعد از دیدن از این مسجد اگر به طرف " حسابچی سوکاک "  بروید ، به محله ای می رسید که در جوار ویرانه ‌های دروازه هادریان می باشد و بسیار جذاب و دیدنی است ، البته برای کسانی که به باستان شناسی علاقمند هستند این آثار جذابیت بیشتری دارد و کسانی که با تاریخ خیلی علاقه ندارند ممکن است خسته کننده هم باشد ، لازم به ذکر است که دروازه هادریانوس  مهم ترین ورودی شهر قدیمی کاله ایچی می باشد و در یونسکو هم ثبت شده است.

 

دروازه هادریان آنتالیا


حتما در این محل عکس بگیرید ، معماری این جا معماری رومی است از جمله طراحی های بسیار مشهور در دنیا به شمار می رود ، بعد از این که از بازدید این قسمت از کاله ایچی فارغ شدید در پایین حسابچی سوکاک می توانید مسجد مناره شکسته را ببینید که یکی از بناهای زیبای آنتالیا و ترکیه است و بسیار هم قدیمی است ، این مسجد که در ابتدا یک معبد رومی بوده ، بعد از این که مسیحیت گسترش پیدا کرد ، در طول دوران امپراتوری بیزانس به کلیسا تبدیل شد ولی در قرن سیزدهم با حمله عثمانی و تسلط مسلمانان بر آنتالیا این بنا با ساخت یک مناره بر آن تبدیل به مسجد شد.

 

اگر می خواهید جاذبه های بیشتری را ببینید ، به طرف پایین این محله بروید و ازیک جای دیدنی که " چهل پله " نام دارد ، دیدن کنید ، در این جا با 44 پله سنگی بسیار قدیمی که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده اند ، رو برو می شوید ، این جا همان بندر باستانی آنتالیا است ، این بندر طی قرن های مختلف و تا قبل ازساخت بندر جدید در حوالی ساحل کنیالاتی  ، از ورودی های اصلی آنتالیا به حساب می آمد.


بعد از این جا به دیدن بنای تاریخی حیدرلیک کولیسی بروید و حیرت زده شوید ، ساخت این بنا که یک برج تاریخی می باشد ، به نقل تاریخ به دوره امپراتوری روم و قبل از میلاد باز می گردد و در طول سالیان از آن به عنوان فانوس دریایی استفاده می شد.

بازار کاله ایچی بازاری نامی میان مردم ترکیه است که میان خودشان به الماس شهر معروف شده ، چرا که هر آنچه بخواهید در این بازار یافت میشود .

غذا ، میوه ، ادویه جات ، عطر ، پوشاک ، زیور آلات و هزاران شی دیگر . خرید در از غرفه های فعال در میان هیایو و سر و صدای مردم بسیار شیرین و لذت بخش خواهد بود . 

دروازه های بسیار زیبای این بازار و ترکیبی از محیط کهن و امروزی آنتالیا باعث ایجاد فضایی زیبا و دلنشین شده است که بسیار دیدنی خواهد بود . کاله ایچی منطقه ای زیبا و قدیمی در شهر آنتالیاست که با خیابان های باریک و منحصر به فردش افراد زیادی را جذب خود کرده ، پس حتما سری به این منطقه ی باستانی بزنید که هم از مناظر دیدنی اش بهره ببرید و هم از بازار جذابش لذت ببرید . یادتان باشد حتما برای خرید هایتان چانه بزنید و تخفیف بگیرید . 

 

چه کارهایی در محله کاله ایچی آنتالیا انجام دهیم


خوب مهم ترین کاری که باید انجام دهید بازدید از جاذبه های این شهر قدیمی است و بعد از آن دیگر باید به گشت و گذار در کوچه پی کوچه های این محله قدیمی بپردازید و به قعر تاریخ بروید ، یکی از کارهایی که انجام می دهید بازدید از خانه ‌های زیبایی است که به سبک معماری اسلامی و در دوره عثمانی ساخته شده اند ، از بین هتل های آنتالیا  ، یکسری هتل هم در این منطقه می باشد که بعد از گشت و گذار می توانید به آن ها مراجعه کنید و به استراحت بپردازید ، کارشناسان ما با هماهنگی تور لیدرهای مجرب و متعهد ما ، کل برنامه سفرتان را چیده اند تا شما در سفر بهترین لذت را ببرید.بازدید کرده‌­اید می­‌توانید برای استراحت به یکی یکی دیگر از اماکنی که می توانید به آن بروید و از آن دیدن کنید ، موزه سونا اینان کیراچ کالیسی است و این موزه ، موزه هنرهای زیبا است و همزمان از کلیسای اردتوکس که در باغ آن قرار دارد ، بازدید کنید ، لازم به ذکر است که در این محله که قدیمی ترین جای آنتالیا است ، شما عزیزان می توانید خرید کنید و از حراجی های کاله ایچی برای خانواده و دوستان خود سوغاتی بخرید.


اگر اهل نوشیدن چای یا قهوه هستید حتما در کافه محلی قدیمی کاله ایچی بایستید و خود را به یک فنجان چای دبش یا یک قهوه ترک اصل مهمان کنید ، اگر به آشنایی با فرهنگ و آدام رسوم مردم آنتالیا و بخصوص مردم محلی علاقه دارید سری  به کافه تراس در حسابچی سوکاک بزنید و منظره ای زیبا از برج حیدرلیک ، دریا و کوهستان را داشته باشید و از آن لذت ببرید ، اگر به کاله ایچی رفتید حتما در هنگام غروب آفتاب ، در پارک کارالی اوغلو قدم بزنید و از این منظره دل انگیز لذت ببرید.

 

کوچه های کاله ایچی آنتالیا
.

 

دسترسی کاله ایچی آنتالیا

همان طور که می دانید در هر جای دنیا که باشید راحت ترین وسیله برای رسیدن به هر مقصدی تاکسی است ولی خوب این وسیله نقلیه گران است و اگر شما بودجه زیادی ندارید ، روش خوبی برای رفتن به کاله ایچی نیست پس می توانید با پای پیاده به " کاله قاپیسی " که میدان اصلی شهر است و در کنار برج ساعت ، در دوران حاکمیت سلطان عبدالحمید دوم از سلسله عثمانی ساخته شده ، بروید ، به محض ورود به این میدان تندیس شاه آتالوس دوم را خواهید دید ، این شخص موسس و بنیان گذار آنتالیا درسال 150 قبل از میلاد مسیح می باشد ، بعد از گذشتن از میدان اصلی به اوزون چارچی سوکاک می روید که در مقابل برج ساعت واقع شده و بعد از به شهر قدیمی کاله ایچی وارد می شوید.

 

چگونه به شهر قدیمی آنتالیا برویم

می توانید با استفاده از تاکسی از هرجای شهر آنتالیا خود را به شهر قدیمی برسانید.

آدرس شهر کاله ایچی

Barbaros Mah. Hesapci Sok. No: 30, Antalya 07100, Turkey آنتالیا, ترکیه

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: