۱۰ تخصص مورد نیاز برای کار در دبی

شرح

کار در دبی یکی از گزینه هایی است که می توانید به واسطه آن، درآمد و حقوق بالایی داشته باشید و فرصت زندگی در شهری پیشرفته، با رشد اقتصادی بالا را تجربه کنید.

شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از اروپایی ها و آمریکایی ها رویای کار در دبی را در ذهن دارند و با ارسال رزومه هایشان به شرکت های بزرگ در دبی، به دنبال فرصتی برای کار کردن در کشور امارت و شهر دبی هستند. علت این تمایل، معاف بودن مالیات بر درآمد در دبی می باشد. این امر مزیتی ویژه برای علاقه مندان کار در دبی می باشد.

معرفی ۱۰ تخصص مورد نیاز برای کار در دبی

۱٫ مهندسی IT و نرم افزار، طراحی گرافیک

یکی از ۱۰ تخصص مورد نیاز برای کار در دبی و بطور کلی تمام دنیا، مهارت ها و دانش های مربوط به علوم کامپیوتر است. شرکت های بزرگی در دبی هستند که نیازمند متخصصان علوم کامپیوتر می باشند. با گسترش اینترنت و آنلاین شدن بسیاری از فرآیندها، شرکت ها در صنایع مختلف، تمایل و البته نیاز شدیدی به وارد شدن به دنیای تکنولوژی و بهره برداری از فرصت های نهفته در آن دارند. بنابراین موقعیت کار برای متخصصان علوم کامپیوتر در دبی، بسیار عالی می باشد.

میانگین حقوق اولین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار درهم می باشد.

۲٫ معماری و مهندسی

دومین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی، مربوط به ساخت و ساز و طراحی و معماری می باشد. همانطور که می دانید  کشور امارات و مخصوصا شهر دبی در سال های اخیر رشد چشم گیری در صنعت گردشگری داشته است و جالب است بدانید که هدف سیاست گذاران دبی این بوده که دبی را به مهم ترین مقصد گردشگری در دنیا تبدیل کنند. ساختمان ها، برج ها، مراکز خرید و مراکز تفریحی، هتل هایی با امکانات فوق العاده و بسیاری از طرح های عمرانی دیگر کار معماران و مهندسانی در دبی می باشد که همه در تلاشند تا دبی را به محبوب ترین شهر توریستی جهان تبدیل کنند. بنابراین اگر تخصص شما در حوزه معماری و مهندسی های مرتبط مانند مهندسی عمران می باشد، کار پر طرفدار و پر درآمدی در دبی نصیبتان خواهد شد.

میانگین حقوق دومین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بین ۱۰ تا ۲۵ هزار درهم می باشد.

۳٫ بازاریابی و تخصص در رسانه های و شبکه های اجتماعی

اگر در بازاریابی و مدیریت رسانه ها و شبکه های اجتماعی، تخصص و تجربه دارید، سومین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی را دارا هستید و کار شما در دبی تضمین شده است. همانطور که گفته شد، دبی هر لحظه در حال رشد در صنعت گردشگری است و هدفش جلب توجه هرچه بیشتر مردم دنیا و تبدیل آنها به مسافرانی است که دبی را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند. بنابراین طبیعی است که می خواهد در رسانه های مختلف مانند شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و وبلاگ ها و … خود را در دید مخاطبان بگذارد. همینطور توسعه گردشگری باعث رشد صنایع دیگری هم می شود که تنها با متخصصان بازاریابی در دبی می توانند به رشد و پیشرفت خود ادامه دهند.

میانگین حقوق سومین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بین ۱۱ تا ۳۴ هزار درهم می باشد.

۴٫ نمایندگی فروش و ارتباط با مشتری

شهر دبی پر است از مراکز خرید و فروشگاه های مختلفی چون مرکز خرید دبی مال، مرکز خرید وافی دبی، مرکز خرید مرکاتو دبی، مرکز خرید امارات و … که بسیاری از آنها نمایندگی برندهای معروف و بزرگ دنیا هستند. مسلما برای رونق این مراکز به چهارمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی یعنی کسانی که بتوانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و به فروش به محصولات کمک نمایند، احتیاج است. بنابراین اگر توانایی انجام این کار پر درآمد اما سخت را در دبی دارید، کار در دبی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

میانگین حقوق چهارمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بین ۵ تا ۲۵  هزار درهم می باشد.

۵٫ آشپزی و مهارت های مرتبط به آن

یکی از ویژگی های دبی که باعث شده گردشگران از تمام جهان به آن سفر کنند، طیف گسترده غذاها و نوشیدنی هایی است که می توان در دبی تهیه کرد. اگر تجربه و علاقه کافی به کار در رستوران و کافه و … دارید، فرصت های مالی خوبی در انتظار شماست.

میانگین حقوق افرادی که پنجمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی را دارا هستند، بیش از ۸ هزار درهم می باشد.

۶٫ مشاوره املاک

دبی هر لحظه در حال توسعه و پیشرفت است و پا به پای تجارت آن، این صنعت هم در حال پیشروی و سودآوری است. اگر این تخصص مورد نیاز برای کار در دبی را دارید، مشاوره املاک در دبی می تواند، سودهای بزرگی را نصیب شما کند.

میانگین حقوق ششمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بیش از ۳۰ هزار درهم می باشد.

۷٫ خدمات درمانی

جالب است بدانید که دبی علاوه بر گردشگری، در حال توسعه و تقویت خدمات درمانی خودش هم هست. به همین دلیل و به علت کمبود افراد متخصص در این حوزه کار پزشکان، پرستاران، دندان پزشکان و داروسازها در دبی کاملا تامین می باشد.

میانگین حقوق هفتمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بیش از ۲۷ هزار درهم می باشد.

۸٫ کار در هتل

یک نگاه به صفحه رزرو هتل در دبی به شما نشان خواهد داد که چه سرمایه گذاری عظیمی پشت صنعت هتل داری در دبی خوابیده است. اگر علاقمند به این تخصص مورد نیاز برای کار در دبی هستید، امکانات ویژه ای چون، سرویس رفت و آمد رایگان، غذای رایگان، محل اسکان و حقوق متناسب در انتظار شماست.

میانگین حقوق هشتمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بیش از ۸ هزار درهم می باشد.

۹٫ منابع انسانی

شاید باور نکنید اما یکی از پر درآمدترین کارها در دبی، متعلق به متخصصان منابع انسانی می باشد. مهارت برقراری تناسب در کمیت و کیفیت نیروی کار و طراحی برنامه توسعه سازمانی، کارشناسان منابع انسانی را در دبی به یک شغل بسیار عالی رسانده است.

میانگین حقوق نهمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بیش از ۱۴ هزار درهم می باشد.

۱۰٫ کارهای دفتری و منشی گری

حجم کارها و پیچیده بودنشان باعث درگیری تمام وقت مدیران کارآزموده در دبی شده است. مدیران سازمان ها و شرکت های مختلف، نیاز به اشخاصی دارند که به آنها در سازماندهی کارها و برنامه کمک کنند. همچنین افرادی که تخصص کافی در رسپشنی دارند، همواره مورد نیاز مراکز مختلف خرید و تفریحی، هتل ها و مراکز سرمایه گذاری و دیگر موقعیت های کاری در دبی هستند.

میانگین حقوق دهمین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بیش از ۷ هزار درهم می باشد.

پروسه کار در امارات

برای افزایش شانس کار در امارات و موفقیت شغلی نیاز به تحقیق در بازار کار می باشد، بسیاری از مهاجران شغل خود را از طریق شرکت های بین المللی در کشور خود پیدا می کنند تا کار مورد نظر را  تضمین نمایند. معمولا از طریق درخواست کار در امارات توسط شخص در شرکت اماراتی به صورت مستقیم از شانس بالاتری برخوردار می باشد.

کار در امارات و جستجوی شغل از طریق آژانس های استخدام و سایت های کاریابی صورت میگیرد که از طریق فرم درخواست (cv) و یا به صورت آنلاین انجام می شود که ممکن است به عکس نیاز باشد.

قبل از ارائه شغل مصاحبه صورت میگیرد و همچنین معاینه پزشکی نیز از الزامات می باشد.

شرایط دریافت ویزای کار در امارات

به صورت کلی ویزای صادر شده در امارات به مدت 30 روز اعتبار دارد که در صورت نیاز 3 روز قبل از اتمام 30 روز می توان ویزا را تمدید نمود. اعتبار پاسپورت جهت ورود به امارات باید شش ماه باشد.

جهت کار در امارات باید از یک کارفرما که پیشنهاد شغلی دریافت نموده اید . پذیرفته شده است ، ان کارفرما برای در خواست ویزا اقامت در امارات از طرف شخص متقاضی اقدام می کند و از این طریق به ویزای کار از وزارت کار امارات مجوز صادر می شود، بدون این مجوز کار در امارات  غیر قانونی می باشد.

*ویزای کار در امارات و اقامت در امارات تحت معاینه پزشکی قرار میگیرد و کسانی که hiv  مثبت و هپاتیت مثبت دارند اخراج می شوند.

* قبل از اینکه به طور دائم از امارات متحده عربی خارج شوید ، باید ویزای کاری را لغو کنید.

کار در دبی برای ایرانیان

با توجه به اینکه اماراتی‌ها تمایل بیشتری برای استخدام افراد اروپایی یا آمریکایی دارند، شرایط کار برای ایرانیان در دبی چندان مساعد نیست مگر آنکه شما از تخصص بالایی برخوردار باشید و سابقه کاری خوبی را ارائه دهید. به نحوی که کارفرما تمایل بیشتری برای استخدام شما در میان انتخاب‌های اروپایی یا آمریکایی داشته باشد.

برخی سایت‌های کاریابی امارات

شما می‌توانید در این سایت‌ها با توجه به سطح تحصیلات، دانش و سابقه کاری خود به دنبال کارفرمای اماراتی باشید و یا اینکه رزومه خود را برای کارفرمایان مرتبط بفرستید تا در صورت پذیرش با شما تماس بگیرند.

کارگری در دبی

به هیچ عنوان چنین فکری را نکنید. در وهله اول چنین کاری‌هایی در شان یک ایرانی نیست و نکته دوم این است که کارفرمایان تمایل بسیار بیشتری برای استخدام کارگران هندی دارند که دلیل آن حقوق پایین و تسلط آن‌ها به زبان انگلیسی می‌باشد. پس به امید از این دست کارها رویای سفر به دبی را نداشته باشید.

ساعت کاری در دبی

بانک‌ها: ۸:۰۰ – ۱۳:۰۰

مراکز دولتی: ۸:۰۰ – ۱۴:۰۰

سفارتخانه‌ها: ۸:۴۵ – ۱۳:۳۰

مراکز خرید: ۱۰:۰۰ – ۲۲:۰۰ و جمعه‌ها ۱۴:۰۰ – ۲۲:۰۰

مراکز خصوصی دو شیفته: ۸:۰۰ – ۱۳:۰۰ و ۱۶:۰۰ – ۱۹:۰۰

مراکز خصوصی یک شیفته: ۸:۰۰ – ۱۸:۰۰

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: