گاردن گلو دبی

شرح

آشنایی با گاردن گلو دبی | Dubai Garden Glow

گاردن گلو دبی، یکی از جدیدترین و متفاوت ترین دیدنی های این شهر مجلل و کویری به حساب می آید که برای بازدیدی 1 تا 2 ساعته انتخاب جذابی است. خصوصا اگر با خانواده و کودکان خود به دبی آمده اید، این باغ می تواند برای شما جذابیت بسیاری داشته باشد. این مکان جذاب و متفاوت در واقع مجموعه وسیع و عظیمی از نورآرایی های رنگارنگ است که اشکال متفاوتی را به نمایش می گذارد. تمام این مجسمه های نورانی هنرِ دست بیش از 500 هنرمند است که با استفاده از چراغ های کم مصرف ال ای دی و وسایل بازیافتی مانند قوطی های دارو و بطری های بلااستفاده تهیه شده اند. در گاردن گلو انواعی از تندیس حیوانات تا ماکت ساختمان های مشهور امارات همچون برج خلیفه و مسجد شیخ زاید را خواهید دید. جالب است بدانید در مسجد شیخ زاید از 90 هزار بشقاب، قاشق و فنجان چینی استفاده شده و در ساخت برج خلیفه موجود در گاردن گلو نیز 330 هزار قوطی کوچک دارو به کار رفته است.

گرچه این مجموعه با نام گاردن گلو شناخته می شود؛ اما دیدنی هایش تنها در مجسمه ها و نورآرایی هایش خلاصه نمی شود و بخش هایی چون پارک یخی و پارک دایناسور نیز به راحتی می توانند شما را به وجد بیاورند. در گاردن گلو دبی می توانید هیجان و خوشی را همزمان با هم تجربه کنید و به دنیایی کشف نشده پا بگذارید. علاوه بر اشکال متفاوت و نورانی درون باغ، همچنین می توانید از اجرای زنده موسیقی و دیگر نمایش های باغ لذت ببرید که همگی توسط هنرمندان زبردست ساکن در امارات اجرا می شوند. 

بد نیست بدانید در دسامبر سال 2015 بود که این باغ شگفت انگیز افتتاح شد و توانست تنها در عرض 1 ماه، 150 هزار بازدیدکننده داشته باشد. 

بخش های مختلف گاردن گلو دبی 

گاردن گلو در مجموع با 9 بخش جذاب به استقبال بازدیدکنندگان مختلف خود می رود. در این جا به سراغ هر بخش می رویم و می بینیم درون گاردن گلو دبی چه خبر است. 

1- پارک نور | Glow Park

به بخش اصلی گاردن گلو، یعنی پارک نور رسیده ایم. این پارک وسیع از کنار هم قرار گرفتن 5 بخش نورانی با موضوع های مختلف به وجود آمده است. در بخش اول و دوم اشکالی نورانی و جذابی خواهید دید که در کنار هم سعی در انتقال پیام هایی همچون احترام به زمین، صرفه جویی در منابع انرژی، حفظ حیات وحش و کاهش زباله ها دارند. در بخش سوم که بخش جدیدتر پارک است، تندیس های غول پیکر و نورانی را می بینید که شما را به یک ماجراجویی جادویی در دنیای زیرآب دعوت می کند. بخش چهارم نیز که سافاری نور (Glowing Safari) نام دارد شما را به سافاری متفاوتی در دبی می برد. در نهایت بخش پنجم و جدیدتر پارک نور را با نام پارک هنر یا Art Park می شناسند و جاذبه های مخصوص به خود را دارد. 

خوب است بدانید در حین بازدید از بخش های پارک نور، در کنار نورهای رنگی، پخش موسیقی نیز شما را در این بازدید همراهی می کند. 

2- پارک دایناسور | Dinosaur Park

یکی از خاص ترین بخش های گاردن گلو همین پارک دایناسور است. چیزی که شما را در این باغ شگفت زده می کند، ربات های غول پیکر دایناسورها هستند که به خوبی مشابه دایناسورها شبیه سازی شده اند و اگر حواس‌تان به کودکان‌تان نباشد، به راحتی می توانند آن ها را باور کنند و از آن ها بترسند. تا نزدیکی دایناسورها بروید تا ببینید از چه صحبت می کنیم. البته جذابیت پارک دایناسور تنها در این روبات های جذاب خلاصه نمی شود، شما می توانید ضمن تفریح اطلاعات جذابی در اختیار بچه های خود بگذارید و به شکلی ظریف، جنبه ای آموزشی به این بازدید بدهید. در این پارک درباره 34 نوع دایناسور مختلف اطلاعات مختلف ارائه می شود و می توانید 120 دایناسور را با دقت و در ابعاد اصلی شان ببینید. 

در پارک دایناسور همچنین دو بخش به نام آزمایشگاه و موزه دایناسور وجود دارد. در آزمایشگاه درباره زندگی دایناسورها آموزش می بینید و در موزه می توانید اسکلت های شبیه سازی شده دایناسورها را تماشا کنید.

1- پارک یخی | Ice Park

در دل گرمای کویری دبی، گذران دقایقی در دمای زیر صفر درجه سانتیگراد تجربه منحصر به فردی خواهد بود! البته به این معنی نیست که شما در این باغ تنها دمای متفاوتی را تجربه خواهید کرد، پارک یخی در این مجموعه، طیفی از اشکال یخی را پیش روی شما قرار می دهد که به زیبایی تراشیده شده اند. این تندیس های یخی اثر 150 هنرمند از کشورهای مختلف دنیا هستند و در دمای 7- تا 8- درجه سانتیگراد نگهداری می شوند. 

جالب است بدانید تندیس های پارک یخی از بیش از 5000 تُن یخ درست شده اند!

4- شب های جادویی | Magical Nights

شب های جادویی نیز از بخش های جدیدتر گاردن گلوست که در آن فانوس های غول پیکری به چشم می خورند. پس از عبور از فانوس های زیبا، به مناظر شبیه سازی شده طبیعت و تندیس های نورانی حیوانات خواهید رسید. 

5- دنیای رنگارنگ | Colorful World

دنیای رنگارنگ جایی است که به بازدید شبانه شما از گاردن گلو رنگ می پاشد! در این بخش سطل های بزرگ نور و رنگ را می بینید که سعی دارند به پارک رنگ ببخشند و انصافا هم موفق هستند. ویژگی متمایز بخش «دنیای رنگارنگ»، همراهی لیزرها در کنار رقص نور است. 

6- خیابان شادی | Happiness Street

یکی از خیابان های دبی که سال قبل این اسم را برایش انتخاب کردند و حسابی خبرساز هم شده است ، خیابان شادی می باشد و مسئولان شهر دبی تصمیم گرفتند که برای ترویج این شادی دست به این کاری بزنند و تمام تلاششان را کرده اند که در این زمینه همگام با معیارهای جهانی قدم بردارند و رشد کنند و اینکه گاردن گلو نیز برای همراهی با این تلاش ، نام یکی از بخش های باغ را به نام خیابان شادی گذاشته اند و در این قسمت با تندیس هایی از چند فرد خوشحال و در حال رقص رو به رو خواهید شد و در ادامه بخش های دیگر این مجموعه شامل : هشتگ دبی من ( #MyDubai ) ، دنیای دریا ( Sea World ) ، جنگل خوشحال ( Happy Forest ) می باشد که هر کدام جذابیت ها و زیبایی های خاص خودشان را دارند .

7- هشتگ دبی من | #MyDubai

در سال 2014 میلادی، هشتگ دبی من با این هدف ساخته شد تا در موزه ای مجازی، زندگی در دبی به نمایش گذاشته شود. به این ترتیب کاربران اینستاگرام عکس ها و ویدیوهای خاطره انگیز و روزمره خود از دبی را با این هشتگ منتشر می کردند.

از آن جا که گاردن گلو، پس از افتتاح همواره یکی از محبوب ترین نقاط دبی برای عکاسی و سلفی بوده است، این باغ نورانی با ساخت این تندیس نورانی ادای احترامی به این شبکه اجتماعی کرده است. 

8- دنیای دریا | Sea World

این بخش یکی دیگر از اولین های گاردن گلو محسوب می شود؛ چرا که نخستین پارک موضوعی کشور امارات متحده عربی است که دنیای زیرآب را به نمایش گذاشته است و به زیبایی با بازدیدکنندگان تعامل برقرار می کند. 

9- جنگل خوشحال | Happy Forest

در آخرین بخش گاردن گلو، شاهد خوشحالی ساکنان جنگل نور هستید! حیوانات قد و نیم‌قدی که در هم آوایی رنگین و نورانی شادی خود را به نمایش می گذارند. 

اطلاعات مهم

 • ورود به این مجموعه از هتل های دبی صورت می گیرد.
 • ورود از مناطق دیگر به غیر از هتل دبی در صورت درخواست با هزینه اضافی صورت می گیرد.
 • انتقال شما یا خدمات حمل ونقل در دسترس است  در صورتی که گزینه «انتقال» را در زمان رزرو خود انتخاب کنید.
 • بعد از رزرو شما، یک پست الکترونیکی به ایمیل شما ارسال می شود. شما لازم است یک کپی از E-Tick را در زمان ورود به همراه داشته باشید.
 • لطفا با شناسه عکس دار خود را به هنراه داشته باشید زیرا باید کپی از آن در زمان ورود نیاز است.
 • ساعات کاری این مجموعه از شنبه تا چهارشنبه: ۰۴:۰۰ – ۱۲:۰۰ شب. پنجشنبه ها، جمعه ها و روزهای تعطیل عمومی: ساعت ۴ پس از ظهر تا ۱:۰۰ بامداد.
 • بلیط ورودی برای ورود یک نفر به پارک معتبر است.
 • مواد غذایی از بیرون مجموعه، نوشیدنی ها و سیگار کشیدن مجاز نیست.
 • توپ، اسکیت، دوچرخه، حیوانات خانگی مجاز نیستند
 • مهمانان باید تمام دستورالعمل های ایمنی ایمیل شده  به آنها و قوانین اعلام شده به طور کلامی را رعایت کنند.
 • مناطق غیر سیگاری در خیابان های این مجموعه کاملا مشخص و اعلام گردیده است.
 • ورود حیوانات خانگی در داخل این مجموعه مجاز نیستند.
 • لباس های مناسب باید در تمام طول گردش در این مجموعه به وسیله ی بازدیدکنندگان پوشیده
 • گاردن گلو دبی حق دارد از پذیرش مهمانان با لباس غیر مناسب خودداری کند.
 • این باغ حق تغییر زمان بندی های تفریح را دارد که شامل نمایش ها و دیدن سایرجاذبه ها می باشد.
 • گاردن گلو دبی مسئولیت هرگونه اموال گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده را بر عهده ندارد.

دسترسی و مسیر بازدید از گاردن گلو دبی

برای دسترسی به این مجموعه زیبا با نام گاردن گلو باید بگوییم که فاصله ای 11 کیلومتری از مرکز شهر دارد و درون پارک زعبیل جای خوش کرده است و شما عزیزان برای بازدید از گاردن گلو می توانید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کرده و اگر اتوبوس انتخاب اول شما بوده که خودتان را به ایستگاه یکی از اتوبوس های 27 ، 29 ، 55 و 61 دبی رسانده و اگر هم دوست ندارید از حمل و نقل عمومی دبی استفاده نمایید ، تنها کافیست به راحتی سوار تاکسی های دبی شوید و مقصد خود را به راننده بگویید و توجه داشته باشید که هزینه ورودی تاکسی های دبی 12 درهم امارات است و به ازای هر کیلومتر حدود 2 درهم امارات به کرایه شما افزوده می شود . 

هزینه ورودی به مجموعه گاردن گلو دبی

بلیت بزرگسالان برای پارک نور + پارک دایناسور + پارک هنر : 65 درهم امارات 

بلیت بزرگسالان برای پارک یخی : 45 درهم امارات 

کودکان تا 3 سال : رایگان

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: