چطور از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی برویم؟

شرح

کوش آداسی (Kuşadası) یکی از مقاصد پرطرفدار و محبوب گردشگران ایرانی است و تورهای ویژه کوش آداسی در عید نوروز و سایر تعطیلات برگزار می شود. این شهر ساحلی با آب و هوای بسیار دلپذیر و سواحل زیبا و طبیعت بی نظیری که دارد سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود جذب می کند. کوش آداسی فرودگاه ندارد و برای رفتن به این شهر باید بلیط هواپیمایتان را به مقصد فرودگاه ازمیر یا همانفرودگاه عندنان مندرس (İzmir Adnan Menderes Airport) در فاصله ۹۰ کیلومتری رزرو کنید. به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالای خدمات تور کوش آداسی بسیاری از مسافران ترجیح می دهند از طریق تور به این شهر سفر کنند. اما اگر دوست دارید صرفا بلیط هواپیما و هتل را رزرو کنید و خودتان از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی بروید در این مطلب اطلاعات مفیدی را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

سفر به کوش آداسی

کوش آداسی یکی از تفرجگاه های محبوب و پرطرفدار برای گردشگران است. این شهر ساحلی هم برای شهروندان ترکیه و هم برای گردشگران خارجی جذابیت فراوانی دارد. کوش آداسی به شهرهای مهم ترکیه از جمله ازمیر، بودروم و مارماریس نزدیک است و به همین دلیل مسافرانی که به آن شهرها سفر می کنند نیز سری به سواحل کوش آداسی می زنند. همچنین جزیره یونانی ساموس نیز در نزدیکی کوش آداسی قرار دارد و بسیاری از مسافرانی که به کوش آداسی سفر می کنند با استفاده از کشتی به این جزیره نیز سفر می کنند. کوش آداسی آب و هوایی بسیار معتدل و دلپذیر دارد و به ویژه در بهار و تابستان گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به این شهر بندری سفر می کنند. گردشگران ایرانی بسیار زیادی در عید نوروز و تعطیلات تابستان به بندر کوش آداسی سفر می کنند و تعطیلات خود را در این شهر ساحلی زیبا سپری می کنند. در ادامه راه های دسترسی از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی را به شما معرفی می کنیم.

چطور از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی برویم؟

اگر قصد دارید از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی بروید گزینه های متعددی پیش رو دارید. تا چندی پیش شرکت های تاکسیرانی انحصار حمل و نقل فرودگاه ازمیر را در اختیار داشتند و تاکسی تنها گزینه رفتن از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی بود. اما اخیرا مینی بوس و اتوبوس هایی نیز به این گزینه ها اضافه شده اند و دسترسی به کوش آداسی برای مسافران راحت تر از قبل شده است.

  • اتوبوس

شرکت حمل و نقل ای تو بی ترانسفر (A2BTranfers ) گزینه های حمل و نقل متعددی را از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی و بالعکس به مسافران ارائه می کند.

شرکت کوش آداسی ترانسفر (Kusadasi Transfers) نیز ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعال است و سرویس های منظمی از فرودگاه نزدیک از جمله ازمیر، بدروم و دالامان به مقصد کوش آداسی انجام می دهد. وبسایت این شرکت امکان رزرو آنلاین اتوبوس را فراهم کرده و اطلاعات لازم را در اختیار مسافران قرار می دهد.

شرکت هوپا (Hoppa.com) یکی دیگر از شرکت های بین المللی حمل و نقل است که خدمات ترانسفر از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی را ارائه می کند.

  • تاکسی

 یکی از سریع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه ازمیر به کوش آداسی استفاده از تاکسی است. با استفاده از تاکسی در مدت زمان یک ساعت می توانید از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی برسید. کرایه بر اساس تاکسیمتر محاسبه می شود و راننده شما را به هتلتان در کوش آداسی می رساند. البته اگر به فرودگاه ازمیر رسیدید و توسط راننده های تاکسی احاطه شدید تعجب نکنید. سیستم مدیریت تاکسی ها آنطور که باید و شاید منظم نیست و اگر خوش شانس باشید راننده منصفی گیرتان می افتد. بسیاری از راننده ها ممکن است تاکسیمتر را روشن نکنند تا هزینه ای به مراتب بیشتر از مسافر دریافت کنند؛ یا آنکه تاکسیمتر را روشن کنند اما آنقدر الکی در مسیر چرخ بزنند تا کرایه تاکسی بیشتر شود.

یکی دیگر از مسائلی که در هنگام ورود به فرودگاه با آن مواجه می شوید تبلیغات شرکت های تاکسیرانی و ارائه کننده تور افسوس (Ephesus) است. ممکن است این افراد دورتان را بگیرند و پیشنهاد بدهند که شما را به کوش آداسی ببرند و سعی کنند تور گردش در شهر را به شما بفروشند. در هر صورت تاکسی همچنان راحت ترین و سریع ترین گزینه برای رسیدن به کوش آداسی است و اگر کمی حواستان را جمع کنید مشکلی برایتان پیش نمی آید.

شرکت تاکسیرانی کوش آداسی (Kusadasi Taxi cabs) یکی از قدیمی ترین شرکت های تاکسیرانی منطقه است که بیش از ۱۰ سال است در مسیر فرودگاه ازمیر به کوش آداسی به جابجایی مسافران می پردازد.

  • کرایه ماشین

اگر به صورت خانوادگی یا گروهی به کوش آداسی سفر می کنید شاید کرایه ماشین بهترین گزینه برای شما باشد. با کرایه ماشین می توانید آزادی عمل و اختیار بیشتری در سفر داشته باشید و به هرجا که دوست دارید بروید. ممکن است کرایه اتومبیل در نظر اول گران باشد، اما اگر گروهی سفر می کنید با تقسیم کرایه به نفرات می توانید با هزینه ای قابل قبول و منصفانه از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی بروید. با کرایه ماشین می توانید داخل کوش آداسی نیز به گشت و گذار بپردازید؛ به همین دلیل در هزینه های حمل و نقل داخل شهری نیز صرفه جویی خواهید کرد. در فرودگاه ازمیر شرکت های متعددی خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند.

 کشتی

برای رسیدن از ازمیر به کوش آداسی یکی از راه‌های موجود استفاده از کشتی است. روزانه کشتی‌هایی از سمت ازمیر به جزیره یونانی ساموس حرکت می‌کنند و شما می‌توانید از طریق آن‌ها به خودتان را به کوش آداسی برسانید. همانطور که گفتیم کوش آداسی شهری بندری است و تمامی کشتی‌های مسافری از این بندر عبور می‌کنند؛ اما خالی از لطف نیست بگوییم که به دلیل وجود ویزا و کمی سختگیری یونانی‌ها با ایرانیان برای رسیدن به کوش آداسی از ازمیر ما کشتی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

  • قطار

با قطار هم می توان از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی رسید، اما شاید گزینه چندان آسانی نباشد. نزدیک ترین ایستگاه قطار، ایستگاه سلچوک (Selçuk) در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر است. از آنجا می توانید با اتوبوس یا تاکسی به کوش آداسی برسید.

  • سفر اشتراکی

اگر وسایل سفرتان کم است و مشکلی ندارید که با چند نفر غریبه در یک ماشین بنشینید می توانید این گزینه را هم در نظر بگیرید. اگر به سفر ماجراجویانه علاقه دارید، دوست دارید ارزان سفر کنید و بدتان نمی آید در مدت زمان سفر با چند غریبه هم صحبت شوید و دوستان جدیدی پیدا کنید از این گزینه استفاده کنید. استفاده از ماشین اشتراکی روشی ارزان برای رفتن از فرودگاه ازمیر به کوش آداسی است. شرکت هایی مثل بلابلاکار (BlaBlaCar) این خدمات را ارائه می کنند.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: