چرخ و فلک عین دبی(Ain Dubai)

شرح

چشم دبی(Ain Dubai)با توجه به بیانیه توسعه دهنده Meraas ، برای جشن های Expo 2020 به موقع تکمیل می شود. با بیش از 250 متر ارتفاع ، عین دبی با افتتاح به بلندترین چرخ فلک مشاهده جهان تبدیل خواهد شد و قادر خواهد بود تا به طور همزمان 1.400 مسافر تور دبی را در 48 کپسول دو جداره حمل کند. برخی از این کپسول ها غلاف های مخصوص غذاخوری هستند که حداکثر 12 مهمان را در آن جای می دهند ، بنابراین شما می توانید یکی از موارد خاص را به مناسبت خاص اجاره کنید. شش کپسول دارای نوار مجاز نیز هستند (ما حدس می زنیم که این مکان به محلی برای صاحبان صاحبخانه در JBR تبدیل خواهد شد).

یکی از جالب ترین حقایق عین دبی این است که نام آن به معنای واقعی کلمه به Dubai Eye ترجمه شده است. کلمه "عین" یک کلمه عربی است که به انگلیسی "Eye" ترجمه می شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد از آن به عنوان چرخ دنده ای چشم دبی (Dubai Eye Ferris Wheel) یاد می کنند. این یک نام مناسب برای این جاذبه در دبی است زیرا به ساکنان و گردشگران اجازه می دهد تا به طور یکسان منظره ای از مناظر معروف مانند برج العرب ، پالم جمیرا و برج خلیفه را از منظر کاملاً جدید ببینند.

چشم دبی چرخ و فلکی خارق العاده و منحصر به فرد در قلب جزیره مصنوعی و رویایی واتربلو دبی است که چشم انداز دید پرنده از شهر دیدنی دبی و از ارتفاع 250 متری به گردشگران خود هدیه می دهد. پروژه ساخت عین دبی در نمایشگاه اکسپو و ماه اکتبر 2020 به بهره برداری خواهد رسید. ساختار سازه عین دبی بسیار پیچیده است و در حدود 9000 تن فولاد برای ساخت اسکلت فولادی چشم دبی به کار رفته است که حدودا 25 درصد بیشتر از فولاد به کار رفته برای ساخت سازه برج ایفل در پاریس است. برای ساخت چرخ و فلک عین دبی بیش از 238 میلیون یورو هزینه شده است. سازه چرخ و فلک عین دبی بلندترین و بزرگترین سازه چرخ و فلکی دنیاست که توسط یک قاب A شکل نگه داشته شده است. برای ساخت اسکلت سازه عین دبی مهندسان سازه از جرثقیل هایی که قابلیت بلند کردن 3000 تن بار را دارند استفاده کرده اند. عین دبی همچون سینمایی 4 بعدی تصویری چشمگیر و نفسگیر از شهر دیدنی و تماشایی دبی به نمایش می گذارد. عین دبی که چشم دبی ترجمه می شود دارای 48 کابین کپسول مانند با چشم انداز 360 درجه و فوق العاده ای از شهر رویایی دبی است که ظرفیت پذیرش 1900 مسافر را دارد. مساحت هر کپسول چرخ و فلک عین دبی 30 متر مربع است و به طور کامل از شیشه ساخته شده است. متریال کف کابین های شیشه ای چرخ و فلک عین دبی از پارکت است. البته هر کپسول شیشه ای چرخ و فلک عین دبی گنجایش پذیرش 40 نفر را به راحتی دارد. تمامی کابین های شیشه ای چشم دبی مجهز به صفحات نمایش ال ای دی هستند که به گردشگران اطلاعاتی در مورد مناظر و چشم اندازهای اطرافشان و بناهای مهم و جاذبه های گردشگری دبی می دهند. 

کپسول های شیشه ای چرخ و فلک عین دبی دارای قابلیت هوشمند برای کنترل وضعیت اب و هوای داخل کابین نیز می باشند. کابین های لوکس و بزرگتر عین دبی دارای امکانات بسیار فوق العاده و لوکسی از جمله کاناپه های راحتی، میز و ... می باشند. عین دبی چرخ و فلکی است روی ابرها با چشم انداز نفسگیر و 360 درجه از شهر دیدنی دبی و نشانه های شهری دبی همچون مارینا دبی، پالم جمیرا، برج العرب، و برج خلیفه که در هنگام غروب افتاب بسیار تماشایی است. شایعات بسیاری در مورد هزینه تیکت چرخ و فلک دبی و چگونگی رزرو ان وجود دارد. البته جزییات و هزینه تیکت چشم دبی هنوز مشخص نشده است.

چرخ و فلک عین دبی به خاطر چشم انداز بی نظیر و امکانات فوق العاده خود یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی خواهد بود که همچون اهنربایی گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب خواهد کرد. چشم دبی در مجموع بیش از 9000 تن وزن دارد و با حرکت اهسته خود فرصت بی نظیری برای تماشای شهر رویایی دبی و جزیره مصنوعی واتر بلو برایتان ایجاد می کند. به طور میانگین یک دور گردش عین دبی 48 دقیقه طول می کشد و لحظات شاد و باور نکردنی را در طول این سفر تجربه خواهید کرد.

واقعیت های چرخ فلک دبی:

  • یکی از واقعیت های شناخته شده در مورد چرخ فلک Ain Dubai این است که از سایر چرخ های فلک دنیا قد بلند تر خواهد بود
  • ارتفاع واقعی AIN DUBAI هنوز یک اسرار است.
  • با مقایسه عین دبی با چشم لندن می دانیم که عین دبی قد بلندتر خواهد بود. گفته می شود که حتی از High Roller در لاس وگاس و از چرخ فلک های آینده نیویورک در جزیره استنتون بلندتر خواهد بود. اما ، ما هنوز دقیقا نمی دانیم ارتفاع عین دبی چه خواهد بود. تنها به روزرسانی ما از Meraas این است که ارتفاع عین دبی بیش از 210 متر ارتفاع خواهد بود. به ندرت یک توسعه دهنده چنین طعنه ای داشته است. حدس می زنم Meraas قصد دارد ما را متحیر کند و چرخ فلک تکمیل شده آن 260 متر ارتفاع خواهد داشت. اما ، باز هم ، این تخمین از ارتفاع عین دبی حدس و گمان است.
  • قسمتهای AIN DUBAI FERRIS WHEEL در SWITZERLAND ساخته می شوند.از آنجایی که 48 کپسول مسافرتی با تکنولوژی پیشرفته توسط سوئیس سواری به نمایندگی از پیمانکار اصلی این پروژه یعنی هیوندای ساخته می شود ، عین آوای روحیه کمی از اروپا خواهد داشت. یکی دیگر از واقعیت های جالب در مورد عین دبی این است که هشت بخش حاشیه با استفاده از بالاترین درجه فولاد آلمان و کره تولید شده است. (اینها با بارگیری به جزیره بلوواترز ، خانه عین دبی منتقل می شوند). بنابراین ، می توان گفت که Ain Dubai by Meeras یک نقطه عطف امارات متحده عربی با شجره نامه عالی بین المللی خواهد بود.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: