پارک عشاق

شرح

پارک عشاق ایروان Kozern مکان خوبی برای گذراندن مدتی در تماشای مردم و مناظر طبیعی زیبا، آرامش و تعمق است.بدیهی است که نام این مکان همه چیز را بازگو می­کند، بیشتر بازدید کنندگان آن عاشقان هستند. دیدن مادربزرگ ها و پدربزرگ های ارمنی که به همراه نوه هایشان به خوش گذرانی پرداخته و می­خندند، دیدن عشاقی که از بودن کنار هم لذت می­برند و گردشگرانی که از هر یک از جاذبه های این پارک لذت می­برند، بسیار دوست داشتنی است.

پارک عشاق ایروان برای عاشقان اینترنت

یک خبر خوب پارک عشاق برای کسانی که عادت به استفاده از اینترنت دارند و در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت دارند، این است که در سراسر پارک عشاق، اینترنت رایگان وای فای وجود دارد. همچنین آبشارها،مجسمه ها و مناظر دیدنی پارک عشاق می توانند سوژه های خوبی برای عکاسی و پست های اینستاگرام باشند که با اینترنت نامحدود پارک عشاق فرصت این کار برای همه فراهم است.

تاریخچه پارک عشاق ایروان

شاید ظاهر پارک عشاق بسیار مدرن و امروزی به نظر برسد، اما از تاریخچه ای غنی و قدمت تاریخی بسیار بالایی برخوردار است. این پارک نخستین بار در قرن هجدهم میلادی با نام پارک کوزرن (به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی ناحیه کوزرن) احداث گردید و مورد بهره برداری قرار گرفت. شاید ندانید اما این مکان در ابتدا با ظاهر امروز خود تفاوت بسیاری داشت؛ پارکی که امروز با نام عشاق می شناسیم، در طول عمر طولانی خود بارها مورد بازسازی و طراحی قرار گرفته است تا به شکل و شمایل زیبای امروزی خود در آید. اما شاید شکوفایی این پارک از سال ۱۹۴۹ و درست زمانی که بازسازی های اساسی در آن صورت گرفت، آغاز گردید. در آن زمان پس از تغییرات اساسی، نام پارک را به پوشکین تغییر دادند. اما طولی نکشید که این پارک مجدد تغییر نام یافت و این بار بارکاموتیون (دوستی) را برای آن برگزیدند. در آخر و در سال ۱۹۹۵ شورای شهر ایروان تصمیم گرفت که این پارک را عشاق نامگذاری کند.

طراحی پارک عشاق ایروان

همان طور که گفته شد، پارک عشاق بارها در طول تاریخ بازسازی شده و طراحی زیبای امروزی آن به تدریج تکامل یافته است. آخرین تغییرات اساسی این پارک در سال ۲۰۰۸ و در پروژه ای که سه سال قبل، در سال ۲۰۰۵ آغاز گردید، صورت گرفت. بودجه این پروژه نسبتا پرهزینه توسط فرد نیکوکاری به نام آلبرت باغوسیان تامین شد. باغوسیان برای انجام این پروژه از پیر رامباخ که یکی از طراحان مشهور فرانسوی است، دعوت به همکاری کرد و از او خواست که طراحی این پارک را به عهده گیرد و پارک زیبایی مطابق با الگوی فضاهای سبز ارمنستان طراحی کند. رامباخ نیز برای انجام این کار، بسیاری از بخش های مختلف این پارک را تغییر داد و پارک عشاق را با تلفیقی از طراحی باغ های سنتی ژاپنی و پارک های ارمنستان بازسازی کرد.

طبیعت پارک عشاق

افزون بر طراحی مدرن و خیره کننده، طبیعت پارک عشاق نیز از چنان جلوه زیبایی برخوردار است که هر گردشگری را شیفته و مفتون خود می کند. بی دلیل نیست که پارک عشاق را شش های تنفسی ایروان می نامند، این پارک ۲٫۵ هکتاری، بخش بزرگی از طبیعت سرسبز و زیبای ارمنستان را در خود جای داده است: از چشمه های خروشان گرفته تا گل های رنگارنگ و درختان سرسبز، هر آنچه عاشقان طبیعت برای گذراندن عصری خاطره انگیز بدان نیاز دارند، در پارک عشاق ایروان خواهند یافت.

امکانات پارک عشاق

البته دیدنی های پارک عشاق صرفا در طبیعت شگفت انگیز و طراحی منحصربفرد آن خلاصه نمی شود، این پارک کلیه امکانات رفاهی موردنیاز بازدیدکنندگان را نیز در خود جای داده است. از کافی شاپ گرفته تا آمفی تئاتر، طیف گسترده ای از اماکن تفریحی در این پارک گنجانده شده تا بازدیدکنندگان هیچ کمبودی را احساس نکنند. همچنین پارک عشاق در ایام نوروز میزبان کنسرت ها، نمایشگاه ها و جشنواره های شاد و مفرحی خواهد بود و به مکانی مملو از شادی و سرگرمی مبدل خواهد شد.

فصل مناسب برای بازدید از پارک عشاق

بی تردید بهترین زمان برای بازدید از پارک عشاق، فصل بهار است. پارک عشاق در این فصل هم جامه بسیار زیبایی از گل های رنگارنگ بهاری به تن می کند، و هم خود را با آویزهای زیبای جشن بهاری می آراید.

چرا بازدید از پارک عشاق ایروان پیشنهاد می شود؟

• یکی از زیباترین، قدیمی ترین و سرسبزترین پارک های ایروان است.
• در مکان بسیار مناسبی و در نزدیکی سایر جاذبه های دیدنی ایروان قرار گرفته است.
• محل برگزاری بسیار از جشنواره ها، نمایشگاه ها و کنسرت های موسیقی ایروان است.

ساعت کار پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان در تمامی روزها به غیر از یکشنبه ها از ساعت 7 صبح تا 2 نیمه شب باز می باشد.  در روزهای یکشنبه هم ساعت کاری پارک عشاق از 7 صبح تا 12 شب است.

چگونه به پارک عشاق ایروان برویم؟

قرار گرفتن پارک عشاق در خیابان مشهور و محبوب مارشال باقرامیان سبب شده است که دسترسی به این پارک از هر سوی شهر میسر گردد. در صورتی که قصد دارید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی (مترو) از این مکان دیدن کنید، کافی است به نزدیک ترین ایستگاه مترو بروید و خطی را که به مقصد مارشال باقرامیان منتهی می شود، بیابید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: