پارک اینسان حاکلاری ازمیر

شرح

از زیباترین شهرهای گردشگری ترکیه، ازمیر است که جاذبه‌های تفریحی و دیدنی های جذابی را در خود جای داده است. یکی از جاهای تفریحی مهم ازمیر می‌توان پارک اینسان حاکلاری (حقوق بشر) را نام برد. این پارک به دلیل قرار داشتن تندیس بزرگ دلفین‌های پرنده که یک اثر تاریخی محسوب می‌شود به یکی از جاذبه های ازمیر تبدیل شده است. پارک اینسان حاکلاری به گفته مردم شهر ازمیر به پارک حقوق بشر شهرت دارد، چراکه تندیس‌های مدرن و زیبایی را در خود جای داده است.

بیشتر گردشگران در سفر به تور ازمیر که به بازدید از پارک اینسان حاکلاری می‌آیند دوست دارند که نماد دلفین پرنده را ببینند. پارک اینسان حاکلاری که انواع مجسمه‌های مدرن و زیبا در آن دیده می‌شود توسط مجسمه‌ساز معروف Bihrat Mavitan ساخته شده است. علاوه بر تندیس‌های بسیار زیبا گردشگران در تور ازمیر می‌توانند از دریاچه‌ای سبز رنگ که در پارک اینسان حاکلاری قرار گرفته است دیدن کنند. بر روی فواره این دریاچه دلفین‌های پرنده قرار گرفته‌اند که زیبایی پارک اینسان حاکلاری را دو چندان کرده است.

پس از گشت‌وگذار در پارک اینسان حاکلاری بازدید از مجسمه درب را فراموش نکنید. این درب به مانند دروازه‌ای می‌ماند که برای ورود بازدیدکنندگان آغوش باز کرده است و آن را نیز نماد راهی برای رسیدن به حقوق بشر می‌دانند. گردشگران در سفر به تور ازمیر پس از بازدید از پارک اینسان حاکلاری می‌توانند در خیابان کِمال گارسل کادسی که نزدیک به ساحل است قدم بزنند و از چشم‌انداز مناظر اطراف آن لذت ببرند. بعد از کمی پیاده‌روی برای استراحت به رستوران Karsiyaka Kent بروید و غذاهای خوش‌طعم ترکی را تست کنید. البته بازدید از دیگر دیدنی های ازمیر همچون پارک کولتور و پارک موامر اکسوی را نباید از دست بدهید، چراکه این پارک‌ها سرگرمی‌های جالبی را در خود جای داده‌اند. اگر می‌خواهید به کشورترکیه سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم با تور ترکیه علاءالدین تراول همراه شوید و رزرو هتل و بلیط هواپیمای خود را به ما بسپارید تا بهترین قیمت‌ها از آن شما شود.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: