پارک آبی واتر سیتی آنکارا

شرح

اگر به ترکیه رهسپار هستید، بدون شک به گوش تان رسیده که این کشور پر است از تفریح های آبی و ساحل هایی با شن های درخشان. شهرهای ساحلی این کشور به راستی زیبا و دیدنی هستند و در آن ها امکانات مناسبی هم برای مسافران فراهم شده است؛ اما فقط شهرهای ساحلی این کشور چشمنواز و دیدنی نیستند بلکه در همه مناطق ترکیه، جاذبه های دیدنی و مراکز تفریحی وجود دارد.

پایتخت این کشور یعنی آنکارا نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ این شهر جاذبه های گردشگری متعددی را در خود دارد و توانسته تا حدودی توجه گردشگران خارجی و داخلی را به سوی خود جلب کند. در آنکارا هم می توانید به پارک آبی رفته و چند ساعتی را زیر نور درخشان خورشید سپری کنید و با دوستان و آشنایان تان به بازی و شادی بپردازید. یکی از بهترین پارک های آبی این شهر واتر سیتی نام دارد که با استخرهای کوچک و بزرگ و وسایل بازی گوناگونش مکان مناسبی را برای تفریح مهیا کرده است.

امروز با هم به واتر سیتی آنکارا می رویم و بیشتر با این مرکز تفریحی جذاب و مهیج آشنا می شویم. استخر، حوضچه ها و سرسره ها تنها قسمتی از بازی های واتر سیتی را تشکیل می دهند.

چرا واتر سیتی آنکارا؟


 • از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پایتخت ترکیه است.
 • وسایل بازی متنوعی دارد.
 • با حدود 64 هزار متر مربع مساحت، محوطه بازی بزرگی را در اختیار شما قرار می دهد.
 • یکی از بهترین مراکز تفریحی برای گذراندن تعطیلات در آنکاراست.
 • بزرگترین و نخستین مجموعه آبی در سراسر آنکاراست.
 • هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مناسب است.

آشنایی با پارک آبی واتر سیتی آنکارا | Club Watercity Aquapark

واتر سیتی آنکارا این فرصت را فراهم آورده تا از شنا در آب دریا لذت ببرید، بدون این که نگران امنیت خود و فرزندان تان باشید. می توانید چند ساعتی را با عزیزان تان در استخرهای واتر سیتی بالا و پایین بپرید و تنی به آب بزنید.

پارک آبی واتر سیتی در سال 2001 بازگشایی شد و از آن زمان تاکنون همه ساله بر محبوبیتش افزوده می شود. در مراسم افتتاحیه این مرکز تفریحی-ورزشی، مدیران آن سوگند یاد کردند که واتر سیتی بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات در سراسر ترکیه خواهد بود و حالا بر این باورند که توانسته اند به رویای خود برسند. برای این که بدانید ادعای آن ها درست است یا خیر بیشتر درباره پارک آبی واتر سیتی برای تان می گوییم.

بد نیست بدانید که اغلب افرادی که به واتر سیتی می روند قصدشان ریلکس کردن و کمی آرامش است. اگر شما هم از گشت و گذار در شهر آنکارا و مراکز خرید وسیعش خسته شده اید، این پارک آبی با استخرهای گسترده اش مکان خوبی برای تان خواهد بود. پارک آبی واتر سیتی یک قسمت مجزا به نام کلاب دارد که در آن به انجام ورزش هایی چون والیبال، بسکتبال و پینگ پنگ می پردازند.

قسمت های مختلف پارک آبی واتر سیتی | بازی و تفریحات

به طور کلی می توان پارک آبی واتر سیتی را به دو بخش بازی ها و استخرها تقسیم کرد. بازی های این مرکز، شامل سرسره های کوچک و بزرگ و متنوعی است که با پیچ و خم ها و رنگ های براق شان حسابی دلبری می کنند و مراجعه کننده ها را به سوی خود می کشانند. با هم نگاهی می اندازیم به بازی و سرگرمی های مهیج واتر سیتی آنکارا.

*سرسره های پارک آبی 

در این پارک آبی 12 سرسره مخصوص بزرگسالان و 18 سرسره ویژه کودکان وجود دارد. این وسایل بازی فرصتی را فراهم می کنند که یک روز فراموش نشدنی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

*استخرهای پارک آبی واتر سیتی

پارک آبی واتر سیتی آنکارا دو نوع استخر دارد که می توان آن ها را به دو بخش کودکان و بزرگسالان تقسیم کرد. استخر بزرگسالان این مجموعه 76 متر طول دارد و این امکان فراهم است که دور تا دور آن دراز کشیده و حمام آفتاب بگیرید.

استخر کودکان این مجموعه نیز از جذاب ترین قسمت های واتر سیتی در نزد کودکان به شمار می آید. این پارک آبی یک استخر وسیع مخصوص کودکان دارد که مساحت آن 600 متر مربع است به همین خاطر لقب بزرگترین استخر کودکان در سراسر ترکیه را به همین قسمت از پارک اختصاص داده اند. استخر ویژه بچه های این پارک آبی مجهز به سیستم خنک کننده و گرم کننده نامحدود آب نیز هست.

رستوران در پارک آبی واتر سیتی

در پارک آبی ها، میل کردن یک وعده فست فود خوشمزه یا نوشیدن چند جرعه آب میوه گوارا بسیار پرطرفدار است. در واتر سیتی هم از این موضوع غافل نبوده اند. انواع و اقسام غذاهای فست فود را می توانید از رستوران این مجموعه تفریحی تهیه کنید. با اطمینان خاطر غذا بخورید چون مواد غذایی به کار رفته در این رستوران همه تازه و استاندارد هستند.

اگر اهل فست فود نیستید و هیچ علاقه ای هم به این غذاهای پر چرب ندارید از سالاد بار استفاده کنید که طیف وسیعی از سالادها را در اختیارتان قرار می دهد. درست است که فست فود و سالاد محبوبیت زیادی دارند؛ اما نمی توان در ترکیه بود و از خیر کباب های خوش آب و رنگ این کشور گذشت؛ خوشبختانه در پارک آبی واتر سیتی امکان تهیه کباب نیز وجود دارد، کباب و گریل هایی که آن ها را روی سنگ طبخ می کنند و مزه جدید و منحصر به فردی دارند. باز هم اگر هیچ یک از این خوردنی ها باب میل تان نیست به سراغ ویتامین بار رفته و از معجون های کوچک و بزرگ لذت ببرید.

قوانین پارک آبی واتر سیتی

برای رفاه و امنیت بیشتر میهمانان پارک آبی واتر سیتی، قوانینی وضع شده است و هر فردی که وارد این مرکز می شود، ملزم به رعایت آن هاست.

 • این پارک برای معلولان جسمی، افرادی که اضافه وزن شدید دارند، بیماران قلبی و ذهنی مناسب نیست و مدیران این مکان هیچ مسوولیتی در قبال سلامت آن ها نخواهند داشت.
 • بانوان باردار فقط می توانند از استخرها استفاده کنند.
 • ورود غذا، ظرف غذا و نوشیدنی به پارک آبی واتر سیتی ممنوع است.
 • کودکان زیر 10 سال باید با یک بزرگسال وارد پارک آبی شوند.
 • جواهرات و اشیای باارزش خود را داخل استخرها نبرید و آن ها را در کمدهای قفل دار مجموعه بگذارید.
 • کارکنان این پارک هیچ مسوولیتی در قبال وسایل گم شده نخواهند داشت.
 • امکان خرید با پول نقد در پارک آبی وجود ندارد و باید از کارت های اعتباری معتبر استفاده کنید.
 • همه مراجعه کننده های پارک آبی واتر سیتی ملزم به داشتن کارت شناسایی هستند و کودکان نیز شامل این قانون می شوند.
 • برخی از وسایل بازی ممکن است در طول روز امکان استفاده نداشته باشند که این نکته مربوط به نقص فنی است و به سرعت برطرف می شود.
 • هزینه های عضویت در پارک آبی بنا بر فصل ها متغیر هستند.
 • در صورت آسیب رساندن به وسایل پارک آبی باید خسارت آن را به صورت نقدی جبران کنید.
 • اگر کلیدِ کمدهای این مجموعه را گم کنید ملزم به پرداخت 5 لیر ترکیه (معادل 12,910 تومان) خواهید بود.
 • اگر کارت ورود به واتر پارک را گم کنید ملزم به پرداخت 5 لیر ترکیه (معادل 12,910 تومان) خواهید بود.
 • ورود به همه قسمت های پارک آبی با لباس های معمولی روزانه ممنوع است و همه باید لباس مخصوص شنا همراه داشته باشند.
 • افرادی که موجب اختلال در نظم عمومی یا به خطر افتادن امنیت دیگران شوند به سرعت از پارک آبی واتر سیتی اخراج خواهند شد. 
 • سه شنبه ها پسر بچه های بالای 7 سال اجازه ورود به پارک آبی را ندارند.
 • این مرکز می تواند بدون اطلاع قبلی هزینه ها و ساعت های بازدید را تغییر دهد و مراجعان حق اعتراض ندارند.
 • امکانات پارک آبی واتر سیتی

  یکی از نکته های جالب توجه درباره پارک آبی واتر سیتی، امکان برگزاری مراسم مختلف در آن است. این پارک آبی محوطه وسیع و زیبایی دارد و در بهار و تابستان به مکانی رمانتیک و دوست داشتنی تبدیل می شود که می توان در آن حتا جشن عروسی را هم برپا کرد. 

  علاقه مندان می توانند در فصل تابستان واتر سیتی را رزرو کرده و جلسه های کاری، عروسی یا جشن تولد خود را در آن برپا کنند. به دلیل این که در حال حاضر در تابستان به سر نمی بریم و تا سال آینده هم قیمت برگزاری چنین جشن هایی تغییر خواهند کرد، برای کسب اطلاع بیشتر درباره ویژگی ها و چگونگی این مراسم باید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

  TEL 1: 0312 498 21 00

  TEL 2: 0532 304 43 07

  گذشته از مراسم گوناگونی که می توان در این پارک آبی برگزار کرد، امکانات دیگری نیز در این مکان ارایه می شود که به آن ها می پردازیم:

  کمد قفل دار، حوله، کارت ورودی، چتر آفتاب گیر، نیمکت مخصوص حمام آفتاب، نیمکت، آب آشامیدنی (با هزینه اضافی)، سرویس بهداشتی و دوش حمام.

  مسیر و هزینه 

  برای ورود به پارک آبی واتر سیتی باید بلیت تهیه کنید که هزینه های آن به شرح زیر است.

  عضویت کودکان: 150 لیر ترکیه (معادل 387,330 تومان)

  عضویت یک ساله بانوان: 525 لیر ترکیه (معادل 1,355,660 تومان)

  عضویت یک ساله بانوان در روزهای سه شنبه: 250 لیر ترکیه (معادل 645,550 تومان)

  بزرگسالان در طی روزهای هفته: 50 لیر ترکیه (معادل 129,110 تومان)

  بزرگسالان در آخر هفته ها: 60 لیر ترکیه (معادل 154,930 تومان)

  روزهای چهارشنبه: 40 لیر ترکیه (معادل 103,280 تومان)

  کودکان 4 تا 12 سال: 35 لیر ترکیه (معادل 90,370 تومان)

  عضویت خانوادگی: 1,050 لیر ترکیه (معادل 2,711,330 تومان)

  اگر به صورت خانوادگی قصد عضویت در این پارک آبی را دارید باید بدانید که برای کودک اول باید 250 لیر ترکیه (معادل 645,550 تومان) برای فرزند دوم 200 لیر ترکیه (معادل 516,440 تومان) و برای کودک آخر 175 لیر ترکیه (معادل 451,880 تومان)

  بپردازید. و اگر فرزندان بیشتری دارید و شمار اعضای خانواده شما از 5 نفر بیشتر است، عضویت خانوادگی به شما توصیه می شود.

  پارک آبی واتر سیتی در کیلومتر 6 بزرگراه هیمانا یولو (Haymana Yolu) قرار دارد. آسان ترین راه رسیدن به این مرکز استفاده از اتوبوس است، ایستگاهی به نام آکوآ پارک درست رو به روی در وردی این پارک واقع شده است که با طی کردن 800 متر به آن خواهید رسید. متاسفانه ایستگاه مترویی در نزدیکی این پارک آبی وجود ندارد به همین خاطر پیشنهاد می کنیم اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارید از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید و توجه داشته باشید که اتوبوس بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

  آدرس: ترکیه، آنکارا، محله کارشیاکا، کیلومتر 6 بزرگراه هیمانا یولو، پارک آبی واتر سیتی.

  .Address: Karşıyaka

  Mahallesi, Haymana Yolu 6. Km, 06830 Gölbaşı/Ankara, Turkey

  آب و هوای شهر آنکارا

  بهار: یکی از بهترین زمان ها برای سفر به آنکارا فصل بهار است چرا که در این زمان گاهی اوقات باران بهاری می بارد و چهره شهر را دلنشین تر می کند.

  تابستان: تابستان در آنکارا شباهت زیادی به این فصل در تهران دارد با این تفاوت که آلودگی هوا در آن کمتر است. تابستان زمان اوج سفرها به این شهر محسوب می شود؛ به خصوص ماه های ابتدایی آن که آب و هوا برای سفر بسیار مناسب و خوب است و همین فصل هم برای رفتن به پارک آبی واتر سیتی پیشنهاد می شود.

  پاییز: در این فصل دمای هوا کاهش می یابد و به طور میانگین به ۱۷ تا ۱۹ درجه سانتیگراد می رسد؛ البته این عدد در سال های گوناگون بنا بر شرایط جوی تغییر خواهد کرد. هر چه به اواخر فصل پاییز می رسیم، آنکارا چهره ای زمستانی به خود گرفته و سردتر می شود.

  زمستان: زمستان آنکارا همیشه با باران همراه است و حتا گاهی برف می بارد. کمتر کسی زمستان را برای سفر به آنکارا انتخاب می کند زیرا شهر کاملا زمستانی و سرد و همراه با یخبندان است. البته زمستان در این شهر، زیاد طولانی و آزاردهنده نمی شود.

  بهترین فصل سفر به آنکارا: آمارها نشان می دهند که میزان حضور گردشگران در تابستان از دیگر زمان ها بیشتر است؛ اما بهار و تابستان هر دو زمان خوبی برای سفر به آنکارا هستند. اگر به قصد بازی در پارک آبی ها به آنکارا رهسپار شده اید بدون شک تابستان بهترین زمان است.

  لوازم پیشنهادی

   

 • گوپرو
 •  

 • آب آشامیدنی
 •  

 • حوله
 •  

 • دمپایی و صندل
 •  

 • شارژر موبایل
 •  

 • عینک آفتابی
 •  

 • لباس اضافه
 •  

 • کارت شناسایی
 •  

 • کرم ضد آفتاب
 •  

 • کلاه آفتابگیر
 • پارک آبی واتر سیتی فضای باز و سرسبزی دارد و در واقع می توان گفت یک پارک بزرگ است که داخل آن می توان با بازی های آبی نیز سرگرم شد. اگر در فصل های پاییز و زمستان به پارک واتر سیتی می روید می توانید زیراندازی پهن کرده و از محوطه پارک استفاده کنید و برای استفاده از این قسمت هم لازم به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نیست. مساحت این محوطه 15 هزار متر مربع است.

   

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: