پارک آبی دوحه Aqua Park Qatar

شرح

پارک آبی دوحه Aqua Park Qatar در ۱۵ کیلومتری پایتخت قطر قرار گرفته است. این پارک در واقع یک شهر بازی با ورزش‌های آبی هیجان‌انگیز است که برای افراد از هر سن و سالی بسیار سرگرم‌کننده و مهیج خواهد بود.

درباره پارک آبی دوحه Aqua Park Qatar

مساحت این پارک در حدود ۵۰ هزار مترمربع است و گنجایش سه هزار نفر بازدیدکننده را دارد. این پارک ابتدا به عنوان یک پارک آبی کوچک فعالیت خود را آغاز کرد. در آن زمان تنها چند استخر و سرسره آبی داشت. اما به مرور زمان و در طول سال‌ها به وسعت این پارک افزوده شد. پارک آبی دوحه یکی از مکان‌های مورد علاقه‌ی مردم محلی و گردشگرانی است. این پارک در فصل تابستان مملو از جمعیتی است که می‌خواهند از گرمای قطر با بازی‌های آبی فرار کنند. سرسره‌های پارک آبی ۱۴ تا ۲۰ متر ارتفاع دارند. استفاده از سرسره‌های بزرگ‌تر هزینه‌ی اضافه در بر خواهد داشت. دهکده‌ی  اگزوتیک، استخر خانوادگی، بار و رستوران و مجتمع تجاری که شامل هایپرمارکت، بوتیک‌ها و رستوران‌ها و اکنون در دست ساخته است.

پارکینگ پارک آبی دوحه

پارکینگ این پارک آبی بسیار بزرگ است و گنجایش ۴۰۰  اتومبیل را در خود دارد. در فازهای بعدی قرار است فضای بیشتری برای خودروها ایجاد شود.

مسیر رفتن به پارک آبی دوحه

پارک آبی دوحه Aqua Park Qatar در منطقه‌ی «ابو نخلا» مقابل پمپ بنزین ابو نخلا واقع شده است. از شهر دوحه تا این پارک حدوداً ۱۶ کیلومتر فاصله است.

 محوطه داخلی پارک آبی دوحه Aqua Park Qatar

پارک آبی دوحه (Aqua Park Qatar) مکان ایده‌آلی برای کودکان و دوستانی است که می‌خواهند آخر هفته‌ی مهیجی داشته باشند. پس از ورود به پارک و خریداری بلیط و گذشتن از نرده‌ها، در سمت راست خود گیفت شاپ‌ها را خواهید دید. در سمت چپ استخر موجی و استخر کودکان وجود دارند. در مرکز پارک یک جزیره دیده می‌شود که توسط رودخانه‌ی تنبل (Lazy River) احاطه شده است. یک استیج برای اجرا و رستوران مرغ سرخ کرده‌ی «بوستون» هم در این پارک به چشم می‌خورد. زمین‌های ورزشی و برج‌های سرسره‌ای در قسمت پشتی پارک دیده می‌شوند.

زمین بازی

زمین بازی با تم دزدان دریایی و استخر کودکان از جمله مکان‌های مورد علاقه‌ی کودکان هستند و معمولاً کودکان تا سن ۱۴ سال می‌توانند از این امکانات استفاده کنند. در این بخش از پارک ۵ سرسره‌ی رنگی و یک سطل بزرگ آب که هر دو دقیقه هفت هزار لیتر آب را سرازیر می‌کند وجود دارد. از محبوب‌ترین جاذبه‌های این پارک می‌توان به استخر موج اشاره کرد که در میان بازدیدکنندگان از محبوبیت زیادی برخوردار است. استخر موجی با ۶ روش و شدت مختلف موج‌های دریا را شبیه‌سازی می‌کند.

ممکن است بازدیدکنندگان دوست داشته باشند در برکه شنا کنند یاد در بار آبمیوه و کافه تریا بنشینند. شاید هم بخواهند در طول رودخانه‌ی تنبل شناور باشند. نیازی نیست که گردشگران نگران غرق شدن در رودخانه باشند زیرا آب این رودخانه ساکن است  و بدون پارو زدن نمی‌توان حرکت کرد.

 

سرسره آبی

می‌توان گفت عنوان بهترین سرسره این مجموعه متعلق به برج سرسره‌ای است که دارای سه طبقه سرسره چند لاینه است. ارتفاع هر کدام از این سرسره‌ها به ترتیب ۱۴، ۱۶ و ۲۰ متر هستند. گردشگران می‌توانند با بازی در پارک آبی دوحه Aqua Park Qatar و تجربه این سرسره‌ها اوقات هیجان انگیزی داشته باشند. پیچ و خم‌های سرسره ۲۰ متری و رد شدن از آب هیجان مضاعفی به آن می‌بخشد. قایق فضایی از دیگر وسایل هیجان‌انگیز پارک آبی دوحه است که از ارتفاع ۲۰ متری به یک تونل ۱۵۰ متری سقوط می‌کند.

دهکده‌ی فرهنگی

پارک آبی دوحه علاوه بر وسایل بازی و ورزش‌های آبی دارای جاذبه‌های فرهنگی هم هست. دهکده‌ی فرهنگی که در مرکز این پارک واقع شده است به بخش‌های دیگر پارک مانند پل چوبی متصل است. در طول این دهکده چترهای چوبی زیادی برای گردشگران نصب شده تا بتوانند در سایه به استراحت بپردازند.

نکته‌هایی در مورد پارک آبی دوحه قطر

  • سعی کنید در ساعات اولیه شروع به کار پارک (حدود ساعت 10 صبح) در اینجا باشید. برای چند ساعت اول، پارک نسبتا آرام و خلوت است، بنابراین نیازی نیست برای سرسره‌های بزرگ و سواری‌های محبوب در صف‌های طولانی بایستید. در ضمن می‌توانید بهترین میز و صندلی‌ها در زیر سایه و نزدیک به استخرها را برای خودتان بگیرید.
  • بطری‌های پلاستیکی آب آشامیدنی همراه بیاورید. قهوه، چای، نوشابه، آبمیوه و آب در کیوسک‌های ارائه غذا در پارک در دسترس هستند. اجازه همراه داشتن بطری‌های شیشه‌ای را ندارید.
  • غریق‌نجات‌ها و کارکنان پارک در مورد محدودیت‌های قدی برای بچه‌ها سختگیر و قاطع هستند. قد بچه‌ها را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که آنها برای سرسره‌ها و دیگر سواری‌ها شرایط لازم را دارند تا بتوانید از جاذبه‌های آکوا پارک قطر نهایت بهره را ببرید.
  • جمعه‌ها و یکشنبه‌ها روزهای شلوغ پارک آبی قطر هستند، به خصوص زمانی که هوا شروع به گرم شدن می‌کند؛ در نتیجه بهتر است روزهای دیگری را برای رفتن به پارک انتخاب کنید.
  • یک اتاق کمک‌های اولیه مجهز در آکوا پارک قطر در دسترس است. آب موجود در استخرها و دیگر سواری‌های پارک به طور منظم بررسی و تصفیه می‌شوند.
  • در پارک آبی دوحه سعی می‌شود به حساسیت‌های فرهنگی در زمینه پوشش و لباس‌های شنا توجه شود؛ البته هر لباس شنای معمولی قابل قبول است.

طریقه رفتن به پارک آبی دوحه

از دوحه در جاده سلوی به سمت دهکده ابو سمره حدود 20 تا 25 دقیقه رانندگی کنید. از پمپ بنزین ابو نخله که عبور کنید، پارک آبی دوحه را در سمت چپ خود می‌بینید. فضای پارکینگ زیادی در جلو پارک در دسترس است. پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها پارک از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است. روزهای یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت کار محدودتر بوده و پارک تنها تا ساعت 19 فعال است. سه‌شنبه‌ها روز مخصوص بانوان و شنبه‌ها روز مخصوص خانواده‌ها است.

قیمت پارک آبی دوحه چه قدر است؟

قیمت ورودی پارک بر اساس قد مراجعان مشخص می‌شود. برای بچه‌ها با قد بین 90 تا 120 سانتیمتر ورودی 130 ریال و برای بزرگسالان بلندتر از 120 سانتیمتر 180 ریال است. شما می‌توانید با خرید آنلاین بلیت 25 ریال برای هر نفر در هزینه‌های سفر و در نهایت قیمت تور قطر خود صرفه‌جویی کنید. حق عضویت خانوادگی برای 5 نفر 4000 ریال است و شامل دسترسی نامحدود به تمام جاذبه‌های پارک می‌شود.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: