هزینه سفر به قطر

شرح

 
قطر مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی، و مرز آبی با کشور های ایران، کویت، عراق، عربستان، بحرین و امارات متحده عربی دارد. قطر سومین کشور دارنده ذخایر گاز بعد از سوریه و ایران است و ذخیره گازی آن برای 200 سال آینده کافی تخمین زده شده است. درسته که این کشور از لحاظ اقتصادی وابسته به نفت می باشد اما از لحاظ گردشگری نیز در آمد چشم گیری دارد.
واحد پول کشور قطر، ریال قطر است که با نماد QAR نشان داده می شود و در حال حاضر هر 100 دلار چیزی حدود 364 ریال قطر می باشد. بسته به آن که گردشگران می خواهند با تور های گردشگری همراه شوند و یا به صورت شخصی سفر کنند، هزینه سفر تفاوت پیدا می کند. 
 
سفر به این منطقه از دو طریق امکان پذیر است که یکی با تور و دیگری به صورت شخصی می باشد. در ادامه هزینه سفر به قطر روش های مختلف را به شما شرح می دهیم که عبارت اند از:
1. تور قطر :
1) تور های مخصوص قطر: این تور ها اغلب 7 شب و 8 روزه هستند و هزینه آن ها بسته به آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، اتاق مورد نظر و البته زمان سفر متفاوت خواهند بود.
حدود هزینه ها برای 7 شب و 8 روز: بین 800 دلار تا 1000 دلار
2. شخصی
بلیت هواپیما تهران – قطر :حدود 200 دلار تا 300 دلار
 
قیمت هتل های قطر :
 
برای اقامت در شهرهای کشور قطر، می توانید از تعدد هتل ها در این کشور استفاده کنید و بنابر بودجه ای که داری اقدام به رزرو هتل در این کشور بنمایید. در ادامه راهنمای سفر به قطر ما به چند هتل مناسب برای اقامت در شهرهای این کشور نظیر دوحه می پردازیم و همچنین حدودی از قیمت رزرو هتل ها در این شهر را بر اساس امکانات و سرویس دهی آنها ذکر خواهیم کرد.
هتل های 2 ستاره : حدودا بین 30 دلار تا 50 دلار 
از امکانات هتل های 2 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، صبحانه سلف سرویس، روم سرویس و امکانات ابتدایی که تمامی هتل ها دارا می باشند، اشاره کرد.
هتل های 3 ستاره : حدودا بین 60 دلار تا 80 دلار 
از امکانات هتل های 3 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، رم سرویس و امکانات دیگر اشاره کرد.
هتل های 4 ستاره : حدودا بین 70 دلار تا 180 دلار
از امکانات هتل های 4 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، روم سرویس، ناهار و امکانات دیگر اشاره کرد.
هتل های 5 ستاره : حدودا بین 80 دلار تا 215 دلار
از امکانات هتل های 5 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، ناهار، شام، روم سرویس و امکانات دیگر اشاره کرد.
 
 
هزینه غذا در کشور قطر:
 
در قطر غذا های بین المللی پاکستانی، هندی و غربی سرو می شود، غذا های رایج این کشور برنج، بریانی (برنج، ادویه و گوشت)، سیب زمینی و آب میوه های مختلف است، اگر غذاهای اروپایی دوست داشته باشید هتل های رامادا و ماریوت غذا های اروپای بسیار دلچسبی سرو می کنند و برای چشیدن طعم غذا های تایلندی اصل هم به رستوران تای تواین یا تای اسنک بروید، غذاهای پاکستانی و هندی به راحتی در سطح شهر پیدا می شود.
در مقاله هزینه سفر به قطر ما هزینه های مربوط به غذا در شهرهای این کشور را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، در شهرهای این کشور عربی برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه 25 ریال قطر را بپردازید، برای صرف یک وعده غذای دو نفره در یک رستوان متوسط باید 150 ریال قطر پرداخت کنید. خوشبختانه قیمت منو های مک دونالد در کشور قطر تقریبا ارزان تر است و مبلغ 23 ریال قطر می باشد. با تمامی این تفاسیر شایان ذکر است که مجموع هزینه‌ سفر به قطر در هر روز تقریباً برابر 300 تا 500 ریال قطر در روز است و بستگی به شما دارد که چقدر تمایل داشته باشید هزینه کنید.
این نکته نیز شاید برای گردشگران  جالب باشد که بدانند در رستوران ها معمولا حق سرویس به صورت حساب شما اضافه می شود، اگر این 10 درصد حق سرویس را در صورت حساب خود ندیدید می توانید از قوانین استاندارد انعام استفاده کنید. معمولا برای تاکسی های معمولی انعام نیاز نیست ولی به تاکسی هایی که خارج از شهر می روند معمولا 10 درصد انعام داده می شود.
هزینه حمل و نقل در این کشور به گونه زیر است :
هزینه بلیط تک سفره در سطح شهر 5 ریال قطر می باشد.
 
 
هزینه بلیط ماهانه حدود 100 ریال قطر است.
هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید 10 ریال قطر و به ازای هر یک کیلومتر 1.80 ریال قطر به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند 40 ریال قطر باید پرداخت نمایید.
هزینه یک لیتر بنزین در این کشور 1.68 ریال قطر می باشد.
در قطر می توانید از تاکسی، اجاره اتومبیل، موتور سیکلت، اسکوتر برای گشت و گذار در شهر استفاده کنید، این نکته نیز لازم به ذکر است که در همه هتل ها تاکسی سرویس وجود دارد.
یکی از معروف ترین بازارهای قطر، مرکز خرید (souq Waqif) است که هم می توانید از غذاهای خوشمزه و ارزان قیمت آن و هم فروشگاه های پوشاک آن بهره ببرید.
 
 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: