نکات ضروری خرید در وان

شرح

در کنار جاذبه‌ های گردشگری ، مکان ‌های دیدنی و زندگی شبانه جذاب وان ، مراکز خرید ، بازارها ، فروشگاه‌ ها و حراجی ‌های مختلفی نیز وجود دارد که این شهر را تبدیل به مقصدی مناسب برای سفر می ‌کنند.

می‌ توان گفت خرید در وان ترکیه یکی از کارهای مشترکی است که در سفر به وان و همچنین تورهای وان مشترک می‌ باشد و به نوعی سفر به وان و بازدید از مراکز خرید وان با یکدیگر عجین شده‌ اند. مراکز خرید وان ترکیه شامل بازارها و مغازه‌ های سنتی به همراه مراکز خرید مدرنی می ‌باشند که در سال ‌های اخیر افتتاح شده‌ اند. در این مکان ‌ها می‌ توان انواع سوغات ترکیه ، جواهرات ، خوراکی ‌ها و لباس ‌های متنوع با برندهای بین ‌المللی و برند های ترک را خریداری کرد.

آشنایی با مراکز خرید در وان ترکیه

با توجه به هجوم توریست ‌ها و به خصوص ایرانیان بسیار به وان ترکیه ، در سال‌ های اخیر مراکز خرید مدرنی در این شهر افتتاح شده ‌اند که از جمله آن ‌ها می ‌توان به سه مرکز خرید ای وی ام وان (AVM Van) ، مرکز خرید آیدین پریهام ای وی ام (Aydin Perihan AVM van) و مرکز خرید ترکاوز ای وی ام وان (Turkuaz AVM van) اشاره کرد.

خرید در هر شهر و کشوری نکات مخصوص به خود را دارد که حتما باید به آن‌ها توجه شود. وان نیز از این شرایط مستثنی نبوده ؛ در صورتی که قصد خرید در وان را دارید ، بهتر است که به این نکات توجه داشته باشید:

حتما به سقف مجاز خرید به ازای هر مسافر توجه داشته باشید تا در برگشت و در گمرک به مشکل برنخورید.

در برخی از مراسم از جمله جشن سال نو بسیاری از فروشگاه ‌ها تخفیفاتی را ارائه می ‌دهند ،  پس اگر بتوانید تاریخ سفر خود را با این مراسم و مناسبت‌ها یکی کنید ، می‌توانید از این تخفیف‌ ها نیز بهره ببرید. توجه داشته باشید که در زبان ترکی به تخفیف Indirim گفته می ‌شود و معمولا فروشگاه ‌هایی که تخفیف می ‌دهند این عبارت را بر ویترین فروشگاه می چسبانند. همچنین تخفیف‌هایی که در این فروشگاه‌ ها ارائه می ‌شوند ، واقعی هستند.

هنگام خرید سعی کنید از فروشنده ‌ها تخفیف بگیرید ، بر خلاف اینکه گفته می ‌شود در فروشگاه‌ها تخفیف نمی‌ دهند ، می ‌توانید با چانه زدن از فروشنده‌ ها تخفیف های مناسبی بگیرید و تا حد امکان از مغازه ای که ابتدا از وسایلش خوشتان آمده خرید نکنید چرا که معمولا فروشگاه ‌ها وسایل خریداری شده را پس نمی ‌گیرند و در صورتی که در فروشگاه ‌های دیگر وسایل بهتری مشاهده کنید ممکن است حسرت بخورید.

همان طور که اشاره شد در مراکز خرید وان ترکیه برندهای معروف ترک و بین‌المللی را می ‌توانید پیدا کنید. شاید قیمت این لباس ‌ها به نظر کمی بالا بیایند ، اما این قیمت‌ ها نسبت به قیمت ‌هایی که این برند ها در ایران به فروش می ‌رسند ، بسیار پایین ‌تر هستند.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: