موراکا اولین هتل زیرآبی جهان

شرح

موراکا اولین هتل زیرآبی در اعماق اقیانوس هند در جزیره مالدیو است که امکان اقامت زیر آب با منظره زیبایی از ماهی‌ها و موجودات دریایی را برایتان فراهم می‌آورد.

موراکا، اولین استراحتگاه در نوع خود است که موفق شده است رویای خوابیدن در کنار ماهی‌ها را تحقق ببخشد؛ یک طبقه از موراکا، هم سطح با آب‌های اقیانوس هند و طبقه‌ی دیگر آن، پنج متر زیر آب بنا شده است.

وقتی که طرح‌های مربوط به اقامتگاه زیر آبی لوکس در مالدیو منتشر شد، به‌هیچ‌وجه به‌نظر نمی‌رسید که آن ویلا روزی رنگ واقعیت به‌خود بگیرد. حالا، پس از سال‌ها عملیات بالاخره این ویلا تکمیل و آماده‌ی پذیرایی از مهمانان است.

ویلای زیر آبی موراکا، در همین ماه و در استراحتگاه «کنراد مالدیوز رانگالی آیلند» (Conrad Maldives Rangali Island) افتتاح شد و شامل یک بخش اقامتی شخصی است که پنجره‌های آن به روی چشم‌اندازی از اقیانوس هند باز می‌شود؛ درحالی‌که، بخش دیگر اقامتگاه پنج متر زیر سطح آب قرار گرفته است و مهمانان می‌توانند از نزدیک به محیط زیست پیرامون خود نگاه کنند. پنجره‌های گنبدی شکل و وسیع این ویلا که اولین مورد در نوع خودش است، چشم‌اندازی ۱۸۰ درجه از زندگی آبزیان پیرامون به آن می‌بخشد و شعار «با ماهی‌ها بخوابید» را به‌طورکامل برای مهمانان معنا می‌بخشد. 

 این هتل یک ویلای دوطبقه است که تقریبا 16 فوت (حدود 5 متر) زیر اقیانوس هند ساخته شده است. این هتل زیرآبی «موراکا» (Muraka) نام دارد که به زبان محلی مالدیو به معنای «مرجان» است.

موقعیت اقامتگاه

کشور: مالدیو
شهر: ماله