مهم ترین نکات سفر به بالی

شرح

برای رفتن به مرکز کشور اندونزی یعنی بالی بهتر است که نکات سفر به بالی را از قبل بدانید. عوامل بسیاری این جزیره را تبدیل به یک مقصد گردشگری برای تورها و سفرهای افراد مختلف کرده است. تعداد فراوان میمون ها به این جزیره لقب جزیره میمون ها داده و نام های دیگری نیز مانند جزیره خدایان و … را به خود اختصاص داده است.

انتظار شلوغی را داشته باشید

یکی از جزایر پرطرفدار و شلوغ جهان، بالی بوده که اگر چه نمی شود گفت بهشتی دست نخورده است اما حتماً ارزش دیدن را دارد. اگر چه فرار کردن از جمعیت شلوغ بالی جنوبی و یوباد مشکل است اما برای کسانی که به دنبال مکان های خلوت و تنهایی هستند می توان در کنار این اماکن شلوغ جایی پیدا کرد. نکته: می توانید به مرکز کوه ها بروید یا اینکه در سواحل غربی و شمالی سفر خود را دنبال کنید.

مسیرهای خود را به دقت انتخاب کنید

به نظر می رسد که ترافیک آشفته و آب و هوای گرم باعث می شود که شما در نزدیکی هتل یا مهمانخانه خود بمانید و به جای پیاده روی یا نشستن در تاکسی های پر سر و صدا جای دوری نروید. با خواندن راهنمای سفر به بالی از قبل مقصد خود را انتخاب کنید. بدانید که می خواهید به روستای کوتا Kuta بسیار شلوغ بروید یا که در نوسا لمبوگان Nusa Lembongan تا می توانید غذاهای سالم بخورید و بی خیال وزن خود شوید.

نگران خورد و خوراک خود نباشید

یکی از نکات سفر به بالی توجه به مواد غذایی و آن چه است که در این سفر می خورید. امروزه با افزایش میزان گردشگری جزیره و توجه بیشتر به بهداشت جهانی، تمام نکات بهداشتی برای مواد غذایی در رستوران ها رعایت می شود. دیگر نیازی نیست که از خوردن غذاهای اندونزیایی و میوه ها نگران باشید یا به دنبال سرویس بهداشتی بگردید. در سال های قبل، سالادها، میوه های برش خورده، مکعب های یخ و بیشتر گوشت ها در فهرست مواد غذایی خطرناک قرار داشت اما امروزه با رعایت استانداردهای جهانی بهداشتی، وضعیت جزیره به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

در بالی هم اکنون رستوران های متعددی را پیدا خواهید کرد که محصولات ارگانیک با کیفیت عالی برای شما سرو می کنند. همچنین غذاهایی همچون میگو را همه جا می توانید به راحتی پیدا کنید. با این حال اگر قصد خرید از دست فروشان غذای خیابانی دارید کمی با احتیاط این کار را انجام دهید. بهتر است که از نوشیدنی های محلی استفاده نکنید و حتماً از به دلیل تبخیر شدید آب زیاد بخورید. با رعایت این نکات دیگر نباید نگران عادات غذایی خود باشید.

برای اوقات فراغت لباس بپوشید

لباس ساحلی همیشه در بالی پیدا نمی شود. رستوران ها و کافه های بسیار با کیفیت گاهی مراسمی با این گونه لباس های محلی اجرا می کنند. قبل از شرکت در این مراسم ها و پرداخت برای آن از خجالتی نبودن خود مطلع باشید. اگر هم می خواهید که خجالت شما بریزد در این مراسم شرکت کنید.

به آداب و لباس های مذهبی احترام بگذارید

مردم جزیره بالی به مذهب خود بسیار اهمیت می دهند. اگر از خیابانی رد می شدید که در آن مردم در حال انجام مراسمات مذهبی بودند یا بسیار شلوغ بود به آن ها احترام بگذارید. به تاکسی خود اصرار نکنید که از آن ها پیشی بگیرد یا از میانشان رد شود. اگر پیاده هستید، موقع گذشتن از میانشان شلوار خود را بالا نگیرید چرا که این حرکت را دلیل بر بی احترامی شما می دانند. تمام این ها بخشی از جادوی جزیره بالی است. گاهی برای روزهای خاص مذهبی همه نقاط و ادارات بالی از جمله فرودگاه ها بسته می شوند. مردم برای انجام این مراسمات لباس های به خصوصی می پوشند. در این روز در هنگام بازدید از اماکن مذهبی بسیار مؤدبانه و مناسب رفتار کنید.

خود را برای پرداخت های مختلف پول آماده کنید

اگر چه هنوز هم می توانید به صورت بک پکری و با کوله پشتی و اقامت در اقامتگاه های ارزان این سفر را انجام دهید، اما در نکات سفر به بالی توصیه می کنیم که مراقب کیف پول خود باشید. از مغازه های محلی خرید کنید یا در بازار و خیابان غذا بخورید. با این حال با کمی صرفه جویی در انرژی، نوشیدنی، حمام های آبگرم و اتاق های ارزان به نسبت دیگر هتل ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی همچنان می توانید به صرفه سفر کنید. در ضمن مراقب تخفیف های آنلاین و مواردی همچون میان وعده هایی با تبلیغات ساعاتی خوش باشید.

مراقب حیوانات وحشی و ولگرد مخصوصاً میمون ها باشید

حیوانات وحشی و ولگرد ممکن است به نظرتان بسیار بامزه بیایند و بخواهید به آن ها محلی برای نشستن در کنار خودتان پیشنهاد دهید. اگر چه آن ها ممکن است جالب به نظر بیایند، اما هاری و سایر بیماری هایی که در بالی دیده می شود ممکن است بسیار خطرناک باشند. در این میان میمون ها برای راه های دزدی شان بدنام هستند. سگ های ولگرد در بالی بسیار زیاد هستند و قیافه ولگرد و خیابانی بسیار بدی دارند. چرا که به آن ها رسیدگی نمی شود. اگر به فکر تفاوت ایجاد کردن و کمک به آن ها هستید، در نکات سفر به بالی در نظر بگیرید که کمک مالی به پناهگاه سگ بالی (balidogrefuge.com) می تواند بسیار کمک کننده باشد تا سگ های جزیره بالی را نجات دهند.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: