منطقه لاله لی استانبول

شرح

یکی دیگر از محله های قسمت اروپایی استانبول، محله لاله لی می باشد. این محله نیز یکی از قدیمی ترین و شلوغ ترین منطقه های شهر استانبول است. به خاطر وجود مغازه ها، رستوران ها، بوتیک های مختلف و البته هتل های ارزان قیمت، لاله لی یکی از محبوب ترین منطقه های شهر بین توریست ها و گردشگران تور استانبول می باشد. اما این چندان برای اقامت خانواده ها مناسب نبوده، چرا که بسیار شلوغ است. کیفیت هتل ها و رستوران ها نیز پائین بوده و بسیاری از مغازه ها و فروشگاه های آن اجناس خود را به صورت عمده می فروشند و تک فروشی ندارند. با اینجال این منطقه همچنان یکی از شلوغ ترین منطقه های شهر استانبول می باشد. 

مرکز خرید زورلو، تنها مرکز خرید این منطقه 

بهترین مرکز خرید این منطقه که میتوان به توریست ها و گردشگران  معرفی کرد، مرکز خرید زورلو می باشد. این مرکز خرید کالاها و محصولات لوکسی داشته و به صورت تک فروشی هم اجناس خود را میفروشد. بیشتر از 180 فروشگاه و مغازه در این مرکز خرید در زمینه های پوشاک زنانه، مردانه، بچگانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم منزل، کیف و کفش و ... فعالیت می کنند. همچنین اولین نمایندگی شرکت اپل در ترکیه نیز در این مرکز خرید استانبول قرار دارد. در این مرکز خرید رستوران ها و فست فودی های معروف بین المللی و غذاخوری های محلی نیز وجود دارند تا اگر حین خرید خسته شدید، میتوانید در یکی از این رستوران ها استراحت کرده و انواع غذاها را تست کنید. توریست ها و گردشگران میتوانند علاوه بر خرید در این مرکز خرید به تماشای فیلم های مختلف داخلی و بین المللی، در سالن های سینمای 1600 نفری آن بنشینند. همچنین در طبقات بالایی آن نیز هتلی با 132 اتاق و 49 سوئیت قرار داشته که هرکدام دارای تراس هستند. مرکز خرید زورلو استانبول هر روز هفته از ساعت ده صبح تا ده شب باز می باشد. 

جاذبه های گردشگری محله لاله لی

اما میتوان گفت تنها دلیلی که توریست ها و گردشگران استانبول به سمت این محله جذب شده اند، جاذبه های فوق العاده ای است که در خود دارد. همانطور که گفته شد لاله لی یکی از قدیمی ترین محله های استانبول بوده به همین خاطر دارای معماری های فوق العاده جذاب و خیره کننده است. بسیاری از این جاذبه های محبوب را می شناسید مثل کاخ توپکاپی و مسجد ایاصوفیه اما جاذبه های دیگری هم مثل جاذبه های زیر در محله لاله لی قرار دارند. 

  • کاخ دلما باغچه استانبول
  • کاخ توپکاپی استانبول
  • مسجد سلیمانیه
  • مسجد آبی
  • بازار بزرگ استانبول
  • مسجد ایاصوفیه 

رستوران های منطقه لاله لی

با اینکه رستوران های کمی در این منطقه وجود دارند اما همان تعداد هم انواع و اقسام غذاهای خوشمزه و مختلف محلی و بین المللی را برای توریست ها و گردشگران تور ترکیه سرو می کنند. از بهترین رستوران های منطقه لاله لی استانبول میتوان به رستوران های زیر اشاره کرد :

  • رستوران آکدنیک هاتای سفره شی استانبول
  • رستوران امک سارای استانبول
  • کافه دمه استانبول
  • کافه زوریخ استانبول

نحوه دسترسی‌های خیابان لاله لی
خیابان لاله لی بین دو خیابان بزرگ و معروف هایریه توچاری و اوردو می‌باشد و در صورت داشتن خودرو از اوردو خروجی که به سمت راست می‌رود را رفته و داخل خیابان لاله لی می‌شوید، اما در صورت نداشتن خودرو می‌توان با استفاده از مترو در ایستگاه آکسارای پیاده شد و پیاده بعد از عبور از خیابان آکسارای وارد خیابان لاله لی شوید که در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده‌روی دارد.

همچنین ۱۰۰ متر قبل از آن در خیابان بزرگ اوردو ایستگاه اتوبوسی وجود دارد که از این طریق نیز می‌توانید به خیابان لاله لی رفته و از خرید کردن یا بازدید از این خیابان بهره‌مند شوید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: