منطقه بشیکتاش استانبول

شرح

هر ساله میلیون ها گردشگر از ایران و سایر نقاط جهان، کشور ترکیه را برای بازدید انتخاب می کنند. استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه، یکی از جاذبه های گردشگری این کشور است. مساجد، کاخ ها، مراکز خرید و جاذبه های توریستی بیشمار دیگری در کوچه پس کوچه ها و محله های استانبول یافت می شود که سر زدن به هر کدام، تجربه لذت بخشی است. لازمه پیدا کردن اماکن تفریحی استانبول، آشنایی با محله های آن است. یکی از زیباترین نقاط شهر، منطقه بشیکتاش است که در این راهنمای سفر به استانبول قصد داریم به معرفی این منطقه اروپایی استانبول، مسیر یابی از مرکز شهر به سواحل بشیکتاش و زیبایی های پرشمار  آن بپردازیم. با ما در ترک مگ همراه باشید.

منطقه بشیکتاش استانبول کجاست؟

بشیکتاش یکی از قدیمی ترین محله های استانبول است که در ناحیه اروپایی ترکیه و در غرب تنگه بسفر قرار دارد. بشیکتاش، از شمال با سارییر و شیشلی، از غرب با منطقه کاغذ خانه و از سمت جنوب با بی اغلو هم مرز است. این منطقه در امتداد ساحل ترکیه از چند نقطه مهم شامل کاخ دولما باغچه استانبول در جنوب تا منطقه ببک در شمال محله، میزبانی می کند. همچنین بسیاری از نقاط مشهور و نسبتا گران قیمت استانبول مانند لونت و اتیلر را می توان در بشیکتاش پیدا کرد.

اگرچه منطقه بشیکتاش استانبول که به زبان ترکی به معنای گهواره سنگی است، از نظر مساحت و جمعیتی که به خود اختصاص داده است، منطقه نسبتا کوچکی محسوب می شود اما به دلیل داشتن مناطق تجاری، اماکن تاریخی، دانشگاه ها و چشم انداز زیبای تنگه بسفر، یکی از نقاط مهم شهر به حساب می آید.

چگونه از تکسیم به بشیکتاش برویم؟

منطقه بشیکتاش استانبول نقاط و مراکز دیدنی دارد که حتما باید در سفر به استانبول از آن ها بازدید کنید. از بازار محلی گرفته که حتما شما را به یاد بازار های کشور خودمان می اندازد تا مسجد اورتاکوی که در کنار مسجد سلطان احمد یکی از مهمترین نقاط مذهبی شهر است. برای این که خود را از مرکز شهر استانبول، یعنی میدان تکسیم به بشیکتاش برسانید با تاکسی کمتر از ۱۰ دقیقه زمان از شما می گیرد. البته گزینه های جذاب تری هم برای رفت و آمد میان دو منطقه پیش روی شما است.

هزینه هتل های بشيكتاش استانبول

هتل های بشيكتاش استانبول در سراسر این منطقه ساحلی شهر پراکنده شده اند و موقعیت مناسبی را برای شما فراهم می کنند تا گزینه های زیادی، چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ موقعیت مکانی برای اقامت در برابر خود داشته باشید. از اقامتگاه های ارزان قیمت گرفته که بین ۲۰ تا ۹۰۰ لیر برای هر شب اقامت هزینه خواهند داشت تا کاخ چراغان که امروزه به عنوان بخشی از هتل ۵ ستاره کمپینسکی، به شمار می رود و یا هتل سویسوتل بسفروس که یکی از محبوب ترین هتل های استانبول است.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: