معروف ترین خیابان های دبی

شرح

خیابان الرقه در منطقه دیره، از قدیمی ترین ترین خیابان های دبی

یکی از خیابان های معروف دبی، خیابان الرقه است. این خیابان از قدیمی ترین خیابان های دبی محسوب می شود. منطقه دیره از مناطق مهم و اصلی دبی است و در شرق این شهر قرار دارد. قرار گرفتن عطرفروشی ها، مغازه های ادویه فروشی و طلا فروشی ها در کنار یکدیگر یکی از ویژگی های خاص این مکان است، زیرا باعث قرار گرفتن مجموعه ای از سبک زندگی سنتی عربی و سبک مدرنیته در کنار هم شده و جلوه متفاوتی به این خیابان بخشیده است. در گذشته منطقه دیره به عنوان مرکز اقتصادی، تجاری و بازرگانی شهر دبی شناخته می شد که با گذشت زمان و بوجود آمدن تغییراتی، امروزه بیشتر به عنوان منطقه تاریخی از آن یاد می شود.

برج ساعت دیره که یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی دبی است، در این خیابان واقع شده و هتل ها، کافه ها و رستوران های زیادی گرداگرد خیابان الرقه را فرا گرفته اند. علاوه بر این موارد، برگزاری فستیوال های خرید دبی در محله های الرقه یکی دیگر از جذابیت های این خیابان قدیمی به حساب می آید که با استقبال خوبی از سوی گردشگران و توریست ها مواجه می شود.لازم به ذکر است که بیشتر هتل ها، رستوران ها، مکان های تفریحی و مراکز خرید در غرب منطقه دیره واقع شده اند. یکی از بزرگترین مراکز خرید دبی یعنی مرکز خرید دیره (City Center Deira) نیز در این منطقه قرار دارد.

شما در منطقه دیره می توانید در هر نوع هتل مجلل و لوکسی مانند Hyatt Regency Dubai، Sheraton Dubai Creek Hotel & Towers، Flora Park Deluxe Hotel اقامت کرده و یک سفر رویایی را تجربه نمایید. البته نکته مثبت این است که چنانچه به دنبال هتل با قیمت مناسب هم باشید، در این منطقه می توانید چنین اقامتگاه هایی را پیدا کنید.

خیابان شیخ زائد دبی

خیابان شیخ زائد دبی یکی از معروف ترین خیابان های دبی است. زمانیکه از بزرگراه شیخ زائد عبور کنید متوجه خواهید شد این بزرگراه از مرکز شهر شروع شده و به ابوظبی می رسد. بزرگراه شیخ زائد بسیاری از مناطق مانند نخل جمیرا و مارینای دبی را به یکدیگر متصل کرده و در امتداد و کنار این بزرگراه تعداد زیادی از برج های بزرگ شهر دبی واقع شده است.

بزرگراه شیخ زائد پیش از این، جاده دفاع نام داشت که بعدها رئیس جمهور امارات متحده آن را به بزرگراه شیخ زائد تغییر نام داد. وجود بیش از هفت باند در اکثر قسمت های بزرگراه شیخ زائد باعث کاهش چشمگیر ترافیک در این منطقه شده است. در واقع در حین گذشتن از این بزرگراه و با مشاهده برج ها و آسمانخراش های سر به فلک کشیده می توان تسلط و تمرکز شهر دبی را در میان شهرهای امارات متحده به خوبی درک کرد.

همانطور که عنوان کردیم برج های مسکونی و مراکز تجاری زیادی در اطراف بزرگراه شیخ زائد قرار دارند. به عنوان مثال در شمال غربی این بزرگراه برج دفتر پادشاه، برج جهانی API، برج سما، برج تجاری گراسونور، برج الدوراه، برج سندس، برج صحرا، برج المناره، برج خلید العطر، برج شیخ احمد، هتل تاج سفید و هتل شنگریلا واقع شده است. همچنین برای اقامت در اطراف بزرگراه شیخ زائد می توان از هتل های لوکسی مانند Millennium Plazza و Nassima Royal Hotel و Shangri-la Hotel Dubai نام برد.

خیابان جمیرا، یکی از زیباترین خیابان های دبی

خیابان جمیرا یکی از معروف ترین خیابان های دبی است. شن های سفید رنگ در قسمت-های ساحلی جمیرا، زیبایی خیره کننده ای به این خیابان بخشیده است. منطقه جمیرا که به سه بخش جمیرا ۱، جمیرا ۲ و جمیرا ۳ تقسیم شده، بیشتر گردشگران اروپایی را به خود جذب می کند زیرا مجلل ترین و لاکچری ترین هتل ها در این ‌منطقه قرار دارند. یکی از جاذبه های جمیرا، برج العرب است که به عنوان نماد شهر دبی شناخته می شود و تنها هتل ۷ ستاره جهان است. این برج تا سال ۱۹۹۰ هتل شیکاگو نام داشت.

علاوه بر این؛ پارک آبی وایلد وادی که یکی از مراکز تفریحی معروف شهر دبی است، در قسمت جنوب جمیرا قرار دارد. هتل باشکوه آتلانتیس نیز در راستای ساحل و در جزیره نخل جمیرا واقع شده که این جزیره یکی از بزرگ ترین جزایر ساخته دست انسان محسوب می گردد. از دیگر هتل های این خیابان می توان از هتل مینا السلام، هتل القصر و هتل دارالمصیف نام برد.

مرکز شهر دبی، منطقه داون تاون

وقت آن است که به منطقه داون تاون دبی یا همان مرکز شهر دبی بپردازیم. این منطقه در شمال غربی شهر الوصل و کنار بزرگراه شیخ زائد قرار دارد. باید عنوان کنیم بسیاری از معروف ترین و بزرگ ترین اماکن شهر دبی مانند مرکز خرید دبی و برج خلیفه در این منطقه واقع شده است. به طور کلی، وجود جاذبه های توریستی زیاد در این محدوده شهر، باعث مشهور شدن آن شده اند. از فواره دبی، برج ویستا، تراموای دو طبقه دبی، هتل آدرس داون تاون، مرکز خرید دبی مال و برج خلیفه می توان به عنوان جاذبه های این منطقه نام برد. در ادامه به علت جذاب بودن تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

برج خلیفه: برج خلیفه، بلندترین سازه جهان و البته بلندترین سازه ساخت انسان است. این برج در مدت کمتر از ۶ سال و با هزینه ای حدود یک و نیم تریلیون دلار ساخته شد.

مرکز خرید دبی مال: مرکز خرید دبی مال با داشتن ۱۲۰۰ فروشگاه، عنوان بزرگترین مرکز خرید جهان را به خود اختصاص داده است. وجود جذابیت هایی مانند پیست یخ، آکواریوم و باغ وحش آبی در دل این مرکز خرید، برای بازدیدکنندگان تداعی کننده سرزمین عجایب است.

فواره دبی: فواره دبی با بیش از ۶۰۰۰ چراغ و ترکیبی از موسیقی معاصر عربی تا موسیقی کلاسیک جهانی، یک قاب محصور کننده را به نمایش می گذارد. این فواره که آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر پرتاب می-کند، توسط یک شرکت امریکایی طراحی و ساخته شده است.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: