معرفی فرودگاه بین المللی لنکاوی

شرح

جزیره همیشه زیبای لنکاوی به جاذبه های جذاب، غذاهای خوشمزه و تفریحات سرگرم کننده معروف است. این جزیره که در ایالت کداح مالزی قرار دارد یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین مقاصد گردشگری مالزی است و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ایالت کداح دو فرودگاه دارد: فرودگاه بین المللی لنکاوی و فرودگاه سلطان عبدالحلیم. فرودگاه بین المللی لنکاوی در جنوب غربی جزیره تنها فرودگاه لنکاوی است و با نوسازی هایی که داشته امروز می تواند سالانه در سال حدود ۲٫۵ میلیون مسافر را جابجا کند.

درباره فرودگاه

فرودگاه لنکاوی در منطقه «پادانگ متسیرات» در جنوب غربی جزیره لنکاوی قرار دارد و تنها فرودگاه جزیره برای همه پروازهای داخلی و خارجی است. فرودگاه دارای باندی آسفالته به طول حدود ۴ هزار متر است و در سال ۲۰۱۵ حدود ۲٫۵ میلیون مسافر را جابجا کرده است. در این فرودگاه هر دو سال یکبار نمایشگاه بین المللی دریایی و هوافضا برگزار می شود که در آن آخرین فناوری های هوایی و دریایی به نمایش در می آید و گردشگران داخلی و بین المللی زیادی دارد. فاصله فرودگاه تا مرکز ایالت کداح حدود ۲۵ دقیقه است.

تاریخچه فرودگاه

بعد از استفاده هایی که ارتش ژاپن و بریتانیا از این فرودگاه کردند، تا قبل از سال ۱۹۸۷ اینجا فقط یک باند کوچک فرود داشت که هر روز حدود ۲۰ مسافر را جابجا می کرد. اما بعد از تغییرات بسیار، در سال ۱۹۸۸ اولین پرواز بین المللی از این فرودگاه انجام شد.  ساخت فرودگاه مدرن در سال ۱۹۹۱ شروع و در دسامبر سال ۱۹۹۳ تمام شد. کم کم محبوبیت جزیره لنکاوی باعث شد که نوسازی های جدیدی در سال ۱۹۹۵ انجام شد تا فرودگاه بتواند در سال، ۲٫۵ میلیون مسافر را مدیریت کند.

اطلاعات کلی درباره فرودگاه

نام فرودگاه:  Langkawi International Airport

کد یاتا: LGK

کد ایکائو: WMKL

نوع فرودگاه: همگانی

ارتفاع از سطح دریا: ۹ متر

ترمینال ها: ۱

ترمینال های فرودگاه

سالن ورودی

فرودگاه اصلا طراحی پیچیده ای ندارد و به راحتی می توانید به تمامی قسمت های آن دسترسی داشته باشید. بعد از اینکه از هواپیما پیاده شدید کمی پیاده روی در پیش دارید تا به ترمینال فرودگاه برسید. همین که به داخل ترمینال بروید در سمت راست سالن،  کانترهای کرایه اتومیبل را می بینید. بهتر است این ماشین ها را به صورت آنلاین کرایه کنید تا نرخ کرایه ارزان تر تمام شود. در این قسمت تعدادی فروشگاه و رستوران هم هست که می توانید برای خرید و غذا خوردن روی آن ها حساب کنید.

سالن خروجی

سالن خروجی که در کنار سالن ورودی قرار گرفته تعدادی فروشگاه کوچک دارد. این سالن معمولا در هنگام عصر و شب شلوع است و باید برای «چک این» در صف های طولانی بایستید. معمولا ترمینال خروجی ترافیک زیادی دارد به خصوص اگر پرواز شما در عصر یا شب باشد، پس حتما دو ساعت زودتر خودتان را به فرودگاه برسانید.

امکانات فرودگاه

بانک: فرودگاه دارای فقط یک بانک است که در کنار در سالن ورودی قرار دارد و هر روز به جز شنبه و یکشنبه از ساعت ۹ تا ۱۶ باز است.

دستگاه خودپرداز: اگر پول نقد ندارید ۲ دستگاه خودپرداز در فرودگاه هست که در سالن ورودی هستند.

تلفن عمومی: در کنار خروجی سالن ورودی چند تا تلفن عمومی هست که می توانید با خرید کارت از ان ها استفاده کنید.

چرخ دستی: اگر مقدار بار شما زیاد است می توانید به طور رایگان از چرخ دستی های سالن ورودی و خروجی استفاده کنید.

کرایه اتومبیل: به راحتی می توانید از شرکت هایی که کرایه اتومبیل رائه می دهند برای رفت و آمد ماشین بگیرید.

فروشگاه: اگر دوست دارید بعد از پرواز کمی خرید کنید در سالن ورودی تعدادی مغازه هست. در سالن خروجی هم تعدادی فروشگاه وجود دارد و معمولا قیمت اجناس در این فرودگاه نسبت به فرودگاه کوالالامپور کمتر است

رستوران: بعد از پرواز می توانید برای صرف غذا به رستوران های سالن ورودی بروید.

مرکز اطلاعات گردشگری: این مرکز در روبروی بانک قرار دارد و از آنجا می توانید نقشه ها و بروشورهای رایگان تهیه کنید و اطلاعاتی را درباره بهترین جاذبه های جزیره به دست آورید.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: