معرفی فرودگاه بالی

شرح

بالی از جزایر اندونزی و یکی از مقاصد محبوب گردشگری است به طوری که تعداد گردشگران آن از دهه ۱۹۸۰ تا به حال رشد زیادی داشته است. بالی در ۳٫۲ کیلومتری جاوا (یکی از جزایر اندونزی) قرار دارد و بخشی از مثلث مرجانی ست، مثلثی که به داشتن متنوع ترن گونه های دریایی معروف است. برای جابجایی این تعداد زیاد گردشگر، فرودگاه بین المللی و بزرگی در جزیره هست که خدمات و امکانات خوبی دارد.

درباره فرودگاه

فرودگاه بین المللی «نگورا رای» مهمترین فرودگاه بالی ست و در ۱۳ کیلومتری جنوب دنپاسار، پایتخت بالی، قرار دارد. این فرودگاه دومین فرودگاه پرتردد اندونزی به شمار می رود و در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر از طریق آن جابجا شده اند.

شورای بین المللی فرودگاه این فرودگاه را از نظر خدمات، سومین فرودگاه برتر دنیا در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. این فرودگاه به نام «نگورا رای» قهرمان ملی این کشور نامگذاری شده، کسی که در جریان انقلاب اندونزی در سال ۱۹۴۶ به همراه ۹۵ نفر دیگر توسط نیروهای هلندی کشته شد.

فرودگاه در شهر توبان در بین شهرهای کوتا و جیماران قرار گرفته و فاصله کمی تا مرکز تفریحی جنوب بالی دارد از طرفی تفریحگاه و ریزورت کوتا در ۲٫۵ کیلومتری شمال آن است. فرودگاه بالی در سال ۲۰۰۰ با حدود ۴۴ هزار پرواز داخلی و خارجی و جابجایی حدود ۴ میلیون مسافر به رکورد جدیدی رسید. در اواخر سال ۲۰۱۱ ترمینال های فرودگاه سالیانه پاسخگوی حدود ۱۱ میلیون مسافر بودند، تعداد مسافران این فرودگاه هر سال ۱۲ تا ۱۵ درصد زیاد می شود به طوری که فرودگاه در سال ۲۰۱۷ با بیش از ۲۰ میلیون مسافر به ظرفیت کامل خود رسید از طرفی بزرگ تر کردن باند فعلی فرودگاه به خاطر نواحی پرجمعیت اطراف و دغدغه های محیط زیستی امکان پذیر نیست به همین دلیل در نواحی شمالی بالی محلی برای فرودگاه جدید و بزرگتری با دو باند در در نظر گرفته شده است. از آنجایی که بالی جزیره ای آتشفشانی ست گاهی در اثر فوران آتشفشان و وجود دود غلیظ این فرودگاه موقتا تعطیل می شود.

اطلاعات کلی فرودگاه

نام فرودگاه: Ngurah Rai International Airport

کد یاتا: DPS

کد ایکائو: WADD

ارتفاع از سطح دریا: ۴ متر

نوع فرودگاه: همگانی

وب سایت رسمی فرودگاه: bali-airport.com

ترمینال های فرودگاه

ترمینال پروازهای داخلی در داخل ساختمان قدیمی تر قرار دارد و ترمینال بین المللی همان ساختمان ال شکل است. فرودگاه ۱۷ گیت دارد که ۳ تا از آن ها در ترمینال داخلی و ۱۴ تا از آن ها در ترمینال بین المللی هستند.

ترمینال بین المللی به سبک معماری بالی ساخته شده و سالن های ورودی و خروجی جداگانه ای دارد. ترمینال داخلی شب ها بسته می شود اما ترمینال بین المللی ۲۴ ساعته فعال است. از سال ۲۰۱۴ یک ترمینال داخلی جدید به فرودگاه اضافه شده که ۴ برابر ترمینال قدیمی ظرفیت دارد و با امکانات جدید می تواند به ۹٫۴ میلیون مسافر در سال خدمت رسانی کند.

امکانات فرودگاه

وای فای رایگان، آژانس مسافرتی، حمام، بسته بندی چمدان، رستوران، فرودگاه، تعویض ارز و … .

هتل های فرودگاه

  • هتل نووتل | Novotel: این هتل که درست در داخل فرودگاه است از ترمینال های داخلی و بین المللی دسترسی مستقیم دارد و امکان اقامتی راحت در فرودگاه را برایتان فراهم می کند. تمام اتاق های این هتل مجهز به امکانات حمام، تلویزیون، وای فای رایگان، سشوار، چای| قهوه ساز هستند و برای اقامت کوتاه مدت مناسب می باشند.
  • هتل هیلتون گاردن: این هتل در ۵۰۰ متری هتل قرار دارد و برای رفتن به هتل در صورتی که بار زیادی دارید می توانید از فرودگاه بخواهید تا به شما ترانسفر رایگان ارائه دهد.
  • هتل بالی را: این هتل مقرون به صرفه در فاصله ی ۵ دقیقه ای هتل قرار گرفته و پیاده هم می توانید به آنجا بروید.

دسترسی به فرودگاه

فرودگاه بالی مدرن، بزرگ و کمی گیج کننده است و تا به حال بارها توسعه پیدا کرده تا بتواند نیازهای توریستان رو به افزایش جزیره را پاسخ دهد. مثل بیشتر فرودگاه ها، فرودگاه بالی هم در خارج شهر قرار دارد و برای اینکه از آنجا خود را به شهر برسانید ۴ تا گزینه دارید: تاکسی، سرویس شاتل فرودگاه، ترانسفر فرودگاه و اتوبوس.

  • تاکسی: در کنار هر دو ترمینال داخلی و بین المللی، ایستگاه های تاکسی وجود دارند که با آن ها می توانید سفر راحتی به نقاط مختلف جزیره داشته باشید. در ترمینال بین المللی، ایستگاه تاکسی درست در کنار میز اطلاعات قرار دارد. هزینه کرایه تاکسی از ۷ هزار روپیه شروع می شود و به ازای هر یک کیلومتر ۶۵۰۰ روپیه به آن اضافه می شود.
  • سرویس شاتل: از فرودگاه برای رفتن به هتل های بزرگ کوتا می توانید از ترانسفر استفاده کنید، یکی از شرکت هایی که شاتل ارائه می دهد Plus Priority است و هزینه بلیط آن ۲۵ دلار است.
  • ترانسفر شخصی: می توانید برای رسیدن به هتل از ترانسفر شخصی استفاده کنید، این راه مخصوصا بعد از یک پرواز طولانی، آسان ترین گزینه است. با این ماشین ها به راحتی به هتل می روید ولی باید قبل از رسیدن به فرودگاه این ماشین ها را رزرو کنید.
  • اتوبوس : در فرودگاه ۳ نوع اتوبوس هست که بسته به نوع اتوبوس کرایه ی آن ها بین ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ روپیه می باشد.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: