معبد فرا یای، پاتایا

شرح

در بالاترین نقطه تپه پراتومناک، بین ساحل پاتایا و ساحل جومتین، امکان ندارد متوجه مجسمه عظیم‌الجثه 18 متری بودا که از میان درختان بیرون زده نشوید. این بودای بزرگ، بزرگترین مجسمه بودا در منطقه بوده و ویژگی اصلی وات فرا یای (Wat Phra Yai) است. این معبد در دهه 1940 ساخته شده است، زمانی که پاتایا چیزی بیشتر از یک دهکده ماهیگیری کوچک نبود. بودای بزرگ در بین مسافران تور تایلند فوق‌العاده محبوب است و در اکثر برنامه گشت‌های تورهای گروهی وجود دارد. علاوه بر مسافران تور پاتایا که برای دیدن طراحی پر جزئیات و پر زرق و برق مجمسه و مجتمع معبد به این جا می‌آیند، مردم محلی نیز برای دعا و نیایش به آن مراجعه می‌کنند. با وجود شلوغی معبد، دیدن تاج گل‌ها و حس کردن  رایحه عودهای در حال سوختن، حالتی از آرامش ایجاد می‌کند و شما می‌توانید از دیدن مجسمه‌های کوچکتر بودا در جای جای معبد، منظره ساحل جومتین و سالنی که روی دیوارهایش موزائیک‌های نقاشی شده بسیار زیبا دارد لذت ببرید.

معبد فرا یای، پاتایا

راه‌پله‌ای که به بالا می‌رود و به معبد ختم می‌شود فوق‌العاده دیدنی است. دو اژدهای طلایی در تمام طول نرده‌ها قرار گرفته‌اند و در پایین پله‌ها مارهای هفت‌سر افسانه‌ای با نام ناگاس از دهان اژدهایان بیرون آمده‌اند. در بالای پله‌ها مسافران تور تایلند می‌توانند از تعداد زیادی مجسمه بودا که به حالت‌های مختلف (نشسته، دراز کشیده و ایستاده) هستند عکس بگیرند. این حالت‌ها روزهای هفته را نشان می‌دهند. با این که بازدید از معبد Wat Phra Yai در تور پاتایا نیازمند مقداری پیاده‌روی است اما پیر و جوان از این مکان خوششان خواهد آمد و بالا رفتن از پله‌ها هم آن قدر سخت نیست.

قبل از این که به بالای تپه برسید متوجه می‌شوید که بسیاری از فروشنده‌ها تعداد زیادی پرنده‌های کوچک را می‌فروشند که داخل یک قفس در کنار هم نگهداری می‌شوند. ایده این است که مردم پول بدهند و آن‌ها را آزاد کنند و کارمای بهتری به دست آورند. ایده جالبی به نظر می‌آید، ولی ما توصیه می‌کنیم حتی برای تفریح هم این کار را نکنید چرا که در واقعیت هر چه قدر پول بیشتری خرج این کار شود پرنده‌های بیشتری گرفته می‌شوند و زندانی می‌شوند. یکی دیگر از فعالیت‌های محبوب در بین مسافران خارجی تور تایلند در هنگام بازدید از تپه بودای بزرگ، به صدا در آوردن ردیفی از زنگ‌ها با یک تکه چوب است. تایلندی‌ها اعتقاد دارند هر کس این کار را تمام کند خوش‌شانسی می‌آورد.

مجسمه بودای بزرگ یک جاذبه فرهنگی مهم برای هر کسی است که به  پاتایا می‌رود. بازدید از این معبد در تور تایلند فرصت خوبی می‌دهد تا با مذهب، باورها و نحوه زندگی مردم محلی این کشور آشنا شوید. تپه Pratumnak تنها 2 کیلومتر از جنوب پاتایا فاصله دارد و ورودی معبد رایگان است.

اگر برای رفتن به این معبد در تور پاتایا نیاز به وسیله نقلیه داشتید می‌توانید از وانت‌های مسافرکشی (songthaew) استفاده کنید که شما را با حدود 200 بات به آنجا می‌رسانند. روبه‌روی معبد فرا یای یک آرامگاه چینی و یک معبد تائوئیسم هم وجود دارد که می‌توانید بعد از بازدید از مجسمه بودا از آنها هم دیدن کنید.

موقعیت "معبد فرا یای، پاتایا" روی نقشه

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: