مسجد لاله لی استانبول

شرح

 
مسجد لاله لی یکی از این جاذبه ها است که توریست های بسیاری را از نقاط مختلف به خود جذب می کند.

ترکیه از جمله کشورهای خاورمیانه است که قسمت زیادی از آن در آسیا و بخش دیگر در اروپا قرار دارد. این کشور دارای گنجینه های زیادی است. از طبیعت زیبا و سر سبزش گرفته تا مکان های تاریخی بی نظیرش همگی دست به دست هم داده اند تا نام این کشور را در کنار محبوب ترین ها قرار دهند. حتما تا به حال وصف زیبایی ها و مکان های تفریحی این کشور توریستی را شنیده اید یا در سفرهای خود از جاذبه های مختلفش نظیر مسجد ایا صوفیه، کاخ توپکاپی، برج دختر و مسجد سلطان احمد دیدن کرده اید.

تاریخچه مسجد لاله لی استانبول

این مسجد را به دستور سلطان مصطفی سوم عثمانی به شکل باروک در طول چهار سال ساخته شد. قدمت این مسجد زیبا و باشکوه به قرن هجدهم و زمان فرمانروایی عثمانی ها برمیگردد. این مسجد شامل سه مناره بوده و قسمت داخلی این عبادتگاه دیوارهای رنگارنگ و زیبای مرمری داشته و پنجره های آن شیشه های بسیار زیبا و رنگی دارند. مسجد لاللی استانبول روی مجموعه ای فروشگاه ها قرار دارد که مخارج لاللی را برآورده می کنند. نام این مسجد درواقع از گل لاله برگرفته شده است. داخل این مسجد هشت ستون محکم زیبا، تالاری باشکوه و آبنمای بزرگی در وسط این تالار می باشد.

مسجد لاله لی(Laleli mosque):

مسجد لاله لی که در منطقه فاتیح واقع شده است از جمله جاذبه های استانبول محسوب می شود. این مسجد زیبا مسافران زیادی مخصوصا مسلمانان را از سراسر دنیا به ترکیه کشانده است. این مسجد کوچک، مربوط به قرن 18، به دستور سلطان محمت سوم ساخته شد و ساخت آن 3 سال زمان برد (از سال1760 تا 1763). هنگامی که در حیاط مسجد قدم می گذارید، چندین مقبره و وضو خانه را خواهید دید که نوع ساخت آن ها با ساختمان اصلی مسجد همانگی دارند. علاوه بر این، گنبد و گلدسته ها از داخل حیاط مسجد به خصوص به هنگام غروب آفتاب منظره ای خیره کننده و واقعا تماشایی است.

نکاتی در رابطه با مسجد لاله لی:

اگر قصد بازدید از این مسجد را دارید، می توانید روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 12:30 ظهر و همچنین 1 تا 5  بعد از ظهر از این مکان دیدن کنید.

قابل ذکر است که مسجد لاله لی از جمله جاذبه هایی است که گردشگران به صورت رایگان از آن بازدید می کنند.

دسترسی به مسجد لاله لی

این مسجد در شرق شهر استانبول و در بافت قدیمی فاتیح  شهر واقع‌شده است ،برای همین دسترسی به این مکان تاریخی به‌راحتی توسط وسایل نقلیه عمومی میسر است. محله‌ای که مسجد در آن قرارگرفته به فایتح معروف است. برای رسیدن به مسجد می‌توان از مترو و اتوبوس و تاکسی و تراموا  استفاده کرد . این مسجد در خیابان اردو  پس از تقاطع آتاترک واقع شده است یکی از راه‌های آسان برای دسترسی به این مسجد استفاده از تراموا است .مسجد لاله لی بین دو ایستگاه  تراموای AKSARAY و LALALI UNIVERSITE  است . هم‌چنین استفاده از تاکسی  می‌توان برای تردد به این محل استفاده کرد . خیابانهای اطراف مسجد از جمله خیابان های پرتردد و معروف این شهر هستند که به علت فعالیت بازارهای محلی دراین منطقه تردد وسایل نقلیه عموی در این منطقه بسیار زیاد است . پس از رسیدن به این مسجد و بازدید از ان می توانید به صورت پیاده از مناطق دیدنی اطراف آن دیدن نمایید .

آدرس مسجد لاله لی

Fatih/İstanbul, Kemal Paşa Mahallesi, Ordu Cd., 34134ترکیه

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: