مرکز اسکی بوزداغ

شرح

مرکز اسکی بوزداغ واقع در منطقه اودمیش ازمیر که به عنوان اولوداغ (مرکز اسکی مهم ترکیه) منطقه اژه به شمار می‎رود، با ارتفاع برف 3 متری در فصل زمستان پذیرای دوستداران اسکی می‎باشد.

مرکز اسکی بوزداغ واقع در مسافت 110 کیلومتری ازمیر و 26 کیلومتری بوزداغ، مجتمعی است که در سال 1988 تاسیس شده است. به دلیل آب و هوای گرم منطقه اژه فصل اسکی درآن دیر شروع شده و زود به پایان می رسد؛ از این رو برای رفتن به بوزداغ مناسب ترین زمان ما بین ماه های دسامبر و مارس است که برف در بالاترین سطح خود قرار دارد.

اسکی بوزداغ

در این مجتمع که امکان اسکی رفتن در حضور مربی و یا تنهایی فراهم می‎باشد، علاوه بر افراد آماتور، اسکی بازان حرفه‎ای نیز می‎توانند از آن به خوبی بهره‎مند شوند. داخل این مجتمع، بخش پوشیده با مساحت 3053 متر مربع، علاوه بر 3 عدد پارکور اسکی، تله اسکی و بالابر اسکی، رستوران و هتل نیز قرار گرفته است. همچنین برای کسانی که می‎خواهند ست اسکی، اسنوبرد و سوروتمه کرایه کنند هم گزینه‎های مناسبی وجود دارد.

هر چند اخیرا برخی مشکلات و بهمن در بوزداغ که برای مهمانان سرتاسر ترکیه و به ویژه افراد منطقه اژه خدمات ارائه می‎کند، رخ داده است اما با ترتیبات صورت گرفته این مشکلات نیز رفع شده است.

این منطقه که میزبان صدها کوهنورد در ماه فوریه برای جشنواره های کوهنوردی است، در این راستا شاهد راهپیمایی‎های قله و فعالیت‎های اردوگاهی نیز می‎باشد. در ماه‎های بهار این منطقه چشمگیر که از پوشش سفید خود رها می‎شود تبدیل به مقصد محبوب برای پاراگلایدر شده است.

چگونه می‎توان به بوزداغ رفت؟

جهت رفتن به مرکز اسکی بوزداغ که یکی از مهم‎ترین مراکز اسکی منطقه ازمیر محسوب می‎شود می‎توان از ماشین شخصی و یا وسایل نقلیه عمومی که حدودا 1-2 ساعت طول می‎کشد استفاده کرد. کسانی قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارند، بعد سوار شدن به اتوبوس‎های اودِمیش از ترمینال بخش بورنووآی ازمیر، پس از رسیدن به مرکز شهر می‎توانند با مینی بوس‎هایی که به بوزداغ می‎روند به این مرکز برسند.

دسترسی به بوزداغ توسط ماشین شخصی نیز از طریق مسیر ازمیر- کمال پاشا- تورگوتلو- سارت- بوزداغ که حدودا 110 کیلومتر می‎باشد مسیر است. برای افرادی که می‎خواهند گشتی به روستاهای اطراف داشته باشند، مسیر 130 کیلومتری دیگر ازمیر- توربالی- باییندیر- اودِمیش- بیرگی/ گولجوک- بوزداغ ، گزینه دیگری می‎تواند باشد. مسافت بین بوزداغ و اودِمیش 26 کیلومتر است.

مرکز اسکی بوزداغ کجاست؟

بوزداغ که از آن به عنوان بهشت سپید اژه نام برده می‎شود، با طبیعت بی نظیر اطراف و فعالیت‎های هیجانی‎اش، مورد توجه دوستداران طبیعت و عاشقان آدرنالین قرار گرفته است.

از بوزداغ که به دلیل زیبایی‎های طبیعی و موقعیت جغرافیایی‎اش در تمام فصول مورد توجه همگان قرار می‎گیرد، حتما دیدن کنید.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: