محله های بالا شهر استانبول

شرح

استانبول با بیش از 15.7 میلیون نفر فقط یک شهر غول پیکر نیست، بلکه نمایشی از کل کشور ترکیه است که در آن هیچ محله ای یکسان نیست، زیرا تنوع ساکنان آن از پیشینه و عقاید مختلف فرهنگی متفاوت تشکیل شده است. از مناطق بسیار سنتی، جایی که خیابان ها را در یک پیاده روی کوتاه می توان کشف نمود تا محله های بسیار مدرن پر از بوتیک ها، گالری های هنری، رستوران ها که ساعتها وقت باید صرف بازدید از آن نمود در این شهر توریستی میتوان یافت.

ویژگی های توریستی مناطق بالا شهر استانبول چیست؟

با اینکه استانبول از نظر مساحت زیاد بزرگ نیست، اما هر قسمت از آن یک ویژگی خاص دارد، چون انواع و اقسام اقشار جامعه با انواع آداب و رسوم در آن رفت و آمد دارند و حتی زندگی میکنند.

این مناطق هتل های لوکس و گاهی بسیار قدیمی، خدمات حمل و نقل مناسب مانند اتوبوس دریایی، اتوبوس، تاکسی، مراکز خرید متعدد، موزه ها و مناطق تفریحی بسیار جذاب و. . . را در برمیگیرند که در ادامه برخی از آن ها را به شما معرفی میکنیم.

خیابان بغداد

این خیابان در بخش آسیایی شهر قرار دارد و 14 کیلومتر طول دارد و به دریای مرمر بسیار نزدیک است که اماکن تفریحی بسیاری در آن وجود دارد و از محله های بالا شهر استانبول به شمار می آید. مراکز خرید بین المللی، رستوران های باکیفیت و نمایشگاه های ماشین این خیابان را مشهور و معروف کرده اند.

این خیابان طویل ترین خیابان در قسمت آسیایی استانبول میباشد و از شرق و غرب به دو منطقه ی معروف استانبول یعنی کادیکو و مال تپ راه دارد و از نظر معروف بودن، هم رده با خیابان استقلال است.

استانبول شهری است که نقطه به نقطه ی آن سرشار از زیبایی و جذابیت است، از خیابان ها گرفته تا مناطق تفریحی، گردشگری، موزه ها، دریا ها و بندرها.

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول در منظقه اروپایی استانبول قرار داشته که در زمان قدیم به آن خیابان بزرگ میگفتند سپس بعد از انقلاب ترکیه نام این خیابان را به استقلال تغییر دادند. امروزه بسیاری از توریست ها و مردم ترکیه این خیابان را به شلوغ ترین خیابان شهر تبدیل کردند. مراکز خرید بسیاری در این خیابان واقع هستند که برای گشت و گذار در هر کدام از آنها یک روز وقت میگیرد. همچینین، علاوه بر مراکز خرید معروف، سینماهای بزرگ، رستوران های باکیفیت، مسجد های و کلیساهای باشکوه، سفارت خانه و ساختمان های قدیمی داشته که به جذابیت این خیابان می افزایند.

خیابان نیشان تاشی

این خیابان یکی از لوکس ترین خیابان های بالا شهر استانبول است. چون محل گشت و گذر هنرمندان، بازیگران و … است تا این حد معروف شده و در آن تعداد زیادی از مراکز خرید و فروشگاه ها قرار دارد و تبدیل به یک منطقه ی توریستی شده است.

خیابان عبدی ایپکشی در این منطقه از معروف ترین و گران ترین خیابان های آن منطقه است و در آن محصولات برند کیف و کفش، البسه و. . . با قیمت بسیار زیادی به فروش میرسد.

بیشتر بخوانید

  جزیره صدف استانبول   بازار عمده ی پوشاک استانبول
  آکواريوم سي لايف استانبول   رستوران های ایرانی در استانبول

محله ی بی اوغلو

در نزدیکی خیابان شلوغ و پرجنب وجوش استانبول محله ای آرام به نام بی اغلو قرار دارد.

محله ی بی اوغلو شامل مراکز تجاری برج گالاتا، پل گالاتا، موزه هنر مدرن، موزه ی معصومیت، موزه پرا و پارک تقسیم گزی می باشد که

برای ایرانیانی که به استانبول سفر کرده اند، قطعا آشناست.

ویدا گشت مجری تورهای استانبول با کمترین نرخ

محله ی باکرکوی استانبول

از محله های بالا شهر استانبول محسوب میشود و میتوان گفت قشر متوسط به بالای جامعه در آن زندگی میکنند. این منطقه بین بزرگراه E5 و دریای مرمر قرار دارد، یکی از معروف ترین هتل ها یعنی هتل رادیسون بلو استانبول در مرکز باکرکوی قرار دارد.

کاخ لذت و کلیسای سنت جان باپتیست از ساختمان های مهم و معروف این منطقه است، در گذشته باکرکوی یک منطقه ی مسکونی بود، اما اکنون تبدیل به یک مرکز تجاری مهم با مراکز خرید بسیار عالی شده است.

از محل های مهم و دیدنی باکرکوی میتوان بازار زیرزمینی، فرودگاه آتاتورک، زمین مسابقات اسب دوانی و چندین مرکز خرید مشهور و مرکز تجارت جهانی استانبول را نام برد.

محله ی ببک استانبول

یکی از محله های مرفه نشین استانبول محسوب میشود و جزء یکی از پر هوادار ترین محله های بشیکتاش از نظر سکونت و تفریح بوده است، در بخش ساحلی این منطقه رستوران های لاکچری، ویلاهای شیک و غذاهای دریایی لذیذی وجود دارد.

در این منطقه یک بندر کوچک برای لنگرگیری قایق های تفریحی و شخصی دارد. با ساخت و سازهای زیبا و مجهز در این منطقه در آینده ای نه چندان دور شاهد یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری در استانبول خواهیم بود.

منطقه بشیکتاش

بشیکتاش یکی از لوکس ترین و گران ترین مناطق بالا شهر استانبول محسوب میشود که قشر متوسط رو به بالای جامعه در آن منطقه سکونت دارند و میتوان گفت که بیش از 90 درصد مردم ثروتمند در آنجا زندگی میکنند.

این منطقه از 23 محله تشکیل شده است. محله هایی نظیر: محله ببک، محله عباس آقا، محله آکات، محله بال مومجو، محله جهان نما، محله دیکیلی تاش، محله اتیلر و. . . رستوران های این منطقه خاص هستند و اکثرا غذای دریایی یا گیاهی سرو میکنند.

استادیوم ورزشی زیبای بشیکتاش در این منطقه قرار دارد، همچنین اکثر هتل های این منطقه مثل هتل چیراهان که قبلا به کاخ چراهان معروف بود همگی پنج ستاره هستند و یکی از لوکس ترین هتل های استانبول را به خود اختصاص داده اند.

کاخ های بسیار قدیمی و بزرگی نظیر کاخ دولما باغچه از قرن 19 ام در این منطقه وجود دارد که همگی با مرمر کار شده اند و به سه بخش آپارتمان های اداری، سرسرای تشریفات، حرمسرای امپراتوری تقسیم میشوند.

ویداگشت سفر خوشی را برای شما آرزومند است

موقعیت اقامتگاه

کشور: ترکیه