محله داون تاون دبی | Downtown Dubai

شرح

از مهم ترین مناطق توریستی دبی که تمام گردشگران به آن وارد می شوند تا مشهورترین جاذبه های دنیا را ببینند، محله داون تاون دبی است. منطقه توریستی داون تاون مقصد تمام گردشگران و توریست ها بوده و جاذبه هایی همانند برج خلیفه، فواره های دبی و بسیاری دیگر در این محله قرار گرفته اند.

معرفی محله داون تاون

به محله داون تاون، محله داون تاون برج خلیفه می گویند. مساحت داون تاون برج خلیفه مقیاسی بسیار بزرگ دارد. می توان مساحتی که در بر گیرنده آن است را ۲ کیلومتر مربع در نظر گرفت که در امتداد خیابان شیخ زاید (Sheikh Zayed Road) و مجاورت خیابان آل وصل (Al Wasl) در شمال غربی واقع شده است. از ناحیه جنوب نیز به خلیج شلوغ و از سمت شمال شرقی توسط جاده مرکز مالی از مکان هایی مانند زابل ۲ (Zabeel 2) و مرکز تجاری ۲ (Trade Center 2) جدا می شود. در این مکان به جز برج خلیفه و فواره های دبی می توانید برای خرید به مرکز خرید دبی مال نیز، بروید.

محله داون تاون را می توان مرکز مدرن و رو به آینده دبی نامید. در مجاورت این محله ساختمان های مسکونی مرتفع و مدرنی قرار گرفته است که می توان آن را برای کسانی که به دنبال زندگی در دنیای مدرن از طرفی آرام هستند مناسب دانست. در ادامه به معرفی جاذبه های مطرح در محله داون تاون دبی می پردازیم.

برج خلیفه

هم اکنون برج خلیفه را می توان بزرگترین برج دنیا دانست. هر چند در شهرهای مکه عربستان و در قطر برج های بزرگتری از این ساختمان در حال ساخت است، اما هنوز نام برج خلیفه با این عنوان شناخته می شود. ساختمان این برج در سال ۲۰۱۰ ساخته شد و ارتفاعی به اندازه ۸۲۸ متر دارد. ساختمان این برج از گل لیل عنکبوتی الهام گرفته است. این گل نوعی گل خودرو صحرایی است که در این کشور می روید. اگر به دبی سفر می کنید، می توانید در پای این برج، صفی از توریست ها را ببینید که منتظر ورود به برج و رفتن به بالای آن، هستند.

بسیاری از تورهای دبی در برنامه تور دبی خود، بازدید از برج خلیفه و رفتن به بلندترین نقطه در شهرهای جهان و در محله داون تاون دبی را قرار می دهند. حتی یکی از مقاصد تور اتوبوسی هاپ آن هاپ آف بازدید از این برج است. در این برج می توانید هتل های جروجیو آرمانی را نیز ببینید. در نتیجه اگر مشکل مالی ندارید، همانند بسیاری از افراد پولدار دیگر می توانید در این هتل ها، اتاق رزرو کنید. همچنین در این برج، مناطق مسکونی با مساحت ۱٫۸۵ میلیون فوت، ۳۰۰ هزار فوت مکان های اداری و بهداشتی و ۴ استخر و چند سکو برای بازدید و نشستن هلیکوپتر وجود دارد.

برای ساخت این برج حدود ۶ سال، مهندسین و معماران برتر دنیا دست به کار شدند تا بنایی به چنین عظمت را بسازند. یکی از عجیب ترین اطلاعاتی که راجع به آن می توان گفت این است که مقدار بتند به کار رفته در ساخت برج برابر با ۱۰۰ هزار فیل است. برای تامین آب آن، در هر ۳۰ طبقه یک مخزن آب تعبیه شده است. بسیاری از فیلم های هالیوودی در این ساختمان فیلمبرداری شده اند. برج خلیفه دارای ۱۷ هزار در ورودی است، موضوعی که بسیار عجیب است. به جز سکوی بازدید این برج، می توانید در طبقات بالایی برج و در رستوران آن غذا سفارش دهید. در ضمن دریاچه برج خلیفه، دریاچه ای مصنوعی بوده که فواره های دبی در آن قرار دارند.

آب نما یا فواره های دبی | Dubai Fountain

آب نما و فواره های دبی نیز عنوان بلندترین فواره های دنیا را به خود اختصاص داده اند. چرا که می توانند آب را با فشار زیاد تا ارتفاع ۱۵۰ متر با بالا پرتاب کنند و با موسیقی هماهنگ هستند. این آب نما دارای ۲۵ پروژکتور رنگی بوده که می توانند حدود ۱۰۰۰ طیف رنگی را ایجاد کنند. شروع نمایش این فواره در محله داون تاون دبی از ساعت ۶ بعد از ظهر و با تاریک شدن هوا شروع شده و هر نیم ساعت اجرا می شود. بسیاری از توریست ها و گردشگرانی که به دیدن برج خلیفه می آیند به گونه ای برنامه سفر خود را تنظیم می کنند که هنگام عصر و پس از دیدن برج خلیفه و آسمان دبی، بتوانند در پایین برج، از نمایش بی نظیر فواره های دبی لذت ببرند. همچنین می توانید بر روی حوضچه دست ساز این فواره ها، قایق و کروز سوار شده و به نزدیکی فواره ها بروید. تماشای این فواره های موزیکال رایگان بوده و محیط رمانتیکی را فراهم می آورد.

این فواره ها بین برج خلیفه، مرکز خرید دبی مال و السوق البهار واقع شده است. به جز بعد از ظهر ها در طول روز نیز می توانید شاهد اجرای این مراسم باشید. یکی از این اجراها در ساعت ۱ بعد از ظهر و دیگری در ساعت ۱۳:۳۰ برپا می شود. آهنگ های این نمایش شامل انواعی از آهنگ های کلاسیک تا پاپ معاصر را تشکیل می دهد. می توانید آهنگ هایی از مایکل جکسون، ویتنی هیستون، لیونل ریتچی، المر برنستین و سارا برایتمن را در بین این آهنگ ها تشخیص دهید.

در این مکان رستوران هایی مانند تی جی آی فرایدیز، وافی گورمت، کارلوسیوس (ایتالیایی)، جوز کافی، مور (بین المللی)، مادلین (فرانسوی)، و برج الهمام (لبنانی) قرار دارند که از شما پذیرایی می کنند.

دبی مال | Dubai Mall

دبی مال را بزرگترین مرکز خرید دنیا می نامند. این مرکز خرید در محله داون تاون دبی و در خیابان فایننشیال سنتر قرار گرفته است. دبی مال ساختمانی ۴ طبقه با ۱۲۰۰ فروشگاه است. در این مرکز خرید می توانید تمام برندهای دنیا و برندهای عربی را با قیمت های مناسب پیدا کنید. حتی اگر قصد خرید ندارید، باز برای گشت و گذار و چرخیدن در این مرکز خرید زمان بگذارید.

می توانید از بزرگترین شیرینی فروشی دنیا در دبی مال دیدن کرده و هر شیرینی و دسری که می خواهید بخرید. از هر نقطه از دبی که هستید با ترانسفری که این مرکز خرید فراهم می آورد می توانید خود را به دبی مال برسانید. از جاذبه های تفریحی و مهیجی که در این مرکز خرید پیدا می کنید، می توان به آکواریوم دبی، زمین بازی یخی برای اسکی، بازار طلا، چندین سینما و رستوران های متعدد با انواع غذاهای بین المللی و عربی نام برد. یکی از ورودی های دبی مال در کنار دریاچه برج خلیفه قرار گرفته است.

برای افرادی که به دنبال محله های لوکس و مدرن برای زندگی هستند، مانند هنرپیشه ها و بازیکن های فوتبال و تجار، واحدهای اقامتی مناسبی در محله داون تاون دبی وجود دارد.

هتل ها در محله داون تاون دبی

در این محله، هتل های ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره بی نظیری را می توانید برای رزرو پیدا کنید. از بین این هتل ها، حدود ۳۳۴ هتل را از طریق سایت الی گشت می توانید مشاهده کنید و پس از مقایسه اتاق ها، هتل مورد نظرتان را بگیرید. بعضی از این هتل ها که مطرح هستند و شرایط مناسبی را دارند را در ادامه نام می بریم:

  • هتل رو داون تاون دبی، ۳ ستاره (Rove Downtown Dubai)
  • هتل رودا آل موروج داون تاون دبی، ۵ ستاره (Roda Al Murooj Downtown Dubai)
  • هتل آدرس دبی مال (Address Dubai Mall)، هتل ۵ ستاره
  • رامادا داون تاون دبی (Ramada Downtown Dubai)، هتل بوتیک ۴ ستاره
  • هتل ویدا داون تاون (Vida Downtown)، هتلی ۴ ستاره
  • هتل پالاس داون تاون (Palace Dowwntown) هتلی لوکس و ۵ ستاره در نزدیکی دریاچه برج خلیفه
  • هتل منزیل داون تاون (Manzil Downtown) هتل ۴ ستاره

موقعیت داون تاون دبی

موقعیت محله داون تاون در مرکز شهر دبی واقع شده به همین خاطر به راحتی و از هر نقطه از شهر می توانید خود را به اینجا برسانید. نزدیک ترین مترو به ان، ایستگاه برج خلیفه یا دبی مال است. اگر می خواهید با اتوبوس به این ناحیه بروید، می توانید در ایستگاه اتوبوس دبی مال پیاده شوید. فرودگاه بین المللی دبی تا این محله ۱۹ دقیقه رانندگی دارد. همچنین تاکسی نیز می توانید به سمت این محله بگیرید. در محله داون تاون دبی در صورت لزوم می توانید به راحتی خود را به بیمارستان مدکیر (Medcare Hospital) برسانید.

 

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: