محبوب ترین ایرلاین مالزی ایر آسیا

شرح

ایرلاین ایرایشیا یا ایر آسیا در سال 2001 تاسیس شد و اکنون بزرگترین ایرلاین مالزی و بزرگترین ایرلاین ارزان‌قیمت جنوب شرق آسیاست. ایر آسیا یکی از ایرلاین‌های پیشتاز در ارائه پروازهای ارزان قیمت در این منطقه‌ست. مقر اصلی این ایرلاین شهر کوالالامپور و فرودگاه بین‌المللی این شهر است. این شرکت حدود 200 هواپیما دارد؛ هواپیماهایی که همه از شرکت ایرباس خریداری شده‌اند. ایرآسیا اکنون به 70 مقصد متفاوت در آسیا و اقیانوسیه پرواز می‌کند. این شرکت همچنین ایرلاین‌های زیرمجموعه‌ای هم دارد و بسیاری از مسیرهای پروازی در کشورهای مختلف از طریق آنها برقرار می‌شود.

راهنمای خرید بلیط پرواز ایر آسیا

برای خرید آنلاین بلیط پرواز ایر آسیا، کافیست سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف ابتدای نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را تعیین نمایید. با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی و پس از فشردن دکمه جستجوی پرواز، لیست کاملی از پروازهای ایر آسیا برای مسیر مورد نظر شما به نمایش در می آید. می توانید اطمینان داشته باشید که در لیست پروازهای ایر آسیا، انواع بلیط ارزان ایر آسیا و بلیط لحظه آخری ایر آسیا نیز برای شما نمایش داده می شود . شما این امکان را دارید که به کمک فیلتر های موجود ، لیست پرواز ها را بنا به شرایط و نیاز خود مرتب نموده و به راحتی رزرو بلیط ایر آسیا را در کوتاهترین زمان و بصورت آنلاین انجام دهید و با ایرلاین مورد علاقه خود سفر کنید.
قبل از رزرو آنلاین پرواز ایر آسیا بهتر است با جزئیات این شرکت هواپیمایی بیشتر آشنا شوید.

دریافت آنلاین کارت پرواز ایر آسیا

مسافران پروازهای ایر آسیا می‌توانند از 14 روز قبل از پرواز تا 1 ساعت مانده به پرواز آنلاین چک این کنند و کارت پرواز خود را آنلاین دریافت کنند. در پروازهای خارجی مسافران از طریق کانتر نیز می‌توانند کارت پرواز خود را دریافت کنند اما در پروازهای داخلی در صورت چک این از طریق کانتر باید وجه اضافه‌ای پرداخت کنند.

کلاس های پروازی

ایرآسیا دارای سه کلاس پروازی اقتصادی، متوسط و تجاری است.

کلاس اقتصادی (economy class): در این کلاس پروازی مسافر تنها می تواند میزان مشخصی بار با خود به کابین هواپیما ببرد و برای تحویل بار هنگام چک-این باید هزینه اضافه پرداخت کند.

انتخاب صندلی، تغییر تاریخ بلیط (تا ۴۸ ساعت پیش از تاریخ پرواز) و سرو غذا نیز در صورت پرداخت هزینه‌ امکان پذیر است.

کلاس متوسط (premium): در این کلاس پروازی مسافر علاوه بر بار داخل کابین، مجاز به حمل ۲۰ کیلوگرم بار رایگان است. همچنین مسافر امکان تغییر تاریخ بلیطتنها تا دو مرتبه را دارد. از دیگر خدمات این کلاس پروازی امکان انتخاب صندلی به صورت رایگان است.

کلاس پروازی تجاری (business class): این شرکت به مسافر اجازه حمل بار رایگان تا ۴۰ کیلوگرم می‌ دهد. مسافران این کلاس پروازی در ایرآسیا از خدماتی مانند وعده غذایی، پتو و بالش بهره‌مند هستند و درصورت نیاز می ‌توانند به صورت رایگان تاریخ بلیط خود را تغییر دهند.

پروازهای خارجی هواپیمایی ایر آسیا

هواپیمایی ایر آسیا در برنامه پروازی خارجی خود پروازهای منظمی را به بیشتر شهرهای آسیایی و همچنین استرالیا دارد .

بار دستی مجاز هواپیمایی ایر آسیا

در پرواز با ایرآسیا هر مسافر مجاز به حمل یک بار دستی و یک وسیله شخصی مثل لپتاپ یا کیف دستی است. ماکزیمم ابعاد مجاز برای بار دستی 35 در 23 در 56 سانتی متر و ماکزیمم وزن آن 7 کیلوگرم است. اگر این محدودیت‌ها رعایت نشود مسافر باید هزینه اضافه پرداخت کند و بار را به کانتر پذیرش تحویل دهد.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی ایرآسیا

در پروازهای ایر آسیا امکان تحویل بار به صورت رایگان وجود ندارد و مسافران برای حمل بار باید هزینه اضافی پرداخت کنند. در پروازهای داخلی امکان خرید حمل بار بین 15 تا 40 کیلوگرم و در پروازهای خارجی امکان خرید حمل بار از 20 تا 40 کیلوگرم وجود دارد. ابعاد بار مسافر نباید از 81 در 119 در 119 سانتی متر و وزن هر قطعه بار نباید از 32 کیلوگرم بیشتر باشد.

ناوگان هوایی هواپیمایی ایر آسیا

ایر آسیا تنها از ایرباس A320 استفاده می کند و اکنون بیش از 200 هواپیما از این نوع در ناوگان خود دارد.

درباره ی غذاهای این ایرلاین نیز باید گفت که طبخ همه‌ی غذاها به شیوه ی اسلامی بوده و توسط بهترین سر آشپزان تهیه می گردد. وعده‌های غذایی این ایرلاین نیز بسیار متنوع‌ هستند. به طور مثال از غذاهایی همچون بریانی مرغ شکم پر، املت ایتالیایی، سبزیجات کبابی، برنج با عصاره مرغ، کیک تازه و نوشیدنی های سرد و گرم مختلف و چندین منوی متنوع دیگر است. البته لازم به ذکر است که منوی غذایی طی یک دوره ی زمانی معین تغییر می کند. اگر تصمیم دارید که از غذاهای ایرلاین استفاده کنید، علاوه بر پیشنهادی که بالاتر به شما دادیم بهتر است با بررسی کردن منوی غذایی شرکت، تا حد اقل ۲۴ ساعت قبل از پرواز خود غذای مورد نظرتان را سفارش دهید. برای تحویل گرفتن غذای خود و یا دیگر خدمات پرواز حتما کارت پرواز خود را تا پایان سفر به همراه داشته باشید.

اطلاعات شرکت هواپیمایی ایر آسیا

نام شرکت هواپیمایی ایر آسیا: AirAsia

کد یاتا: AK

کد ایکائو: AXM

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی ایر آسیا

چک این پرواز خود را حتما ۲۴ ساعت قبل از پرواز خود نهایی کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

در سایت این ایرلاین می توانید از سرگرمی های در حین پرواز نیز مطلع شوید و حتی از میان آنان نیز انتخاب نمایید.

با نصب اپلیکیشن این ایرلاین بر روی گوشی موبایل خود می توانید از آخرین وضعیت پرواز خود مطلع شوید و تغییرات مورد نظر خود را از طریق گوشی موبایل خود و این برنامه اعمال کنید.

حتما قبل از پرواز کلیه ی قوانین این ایرلاین را چک نموده و سپس اقدام به خرید و رزرو بلیط نمایید.

ابعاد و وزن بار نیز باید حداکثر در سایز استاندارد ۸۱×۱۱۹×۱۱۹ سانتی‌متر باشد.

بار داخل کابین هم باید در ابعاد استاندارد ۵۶×۳۶×۲۳ سانتی‌متر باشد.

به یاد داشته باشید حتماً ۴۵ دقیقه تا یک ساعت قبل از پرواز بار خود را تحویل دهید.

مقرهای ایرلاین ایرآسیا

مقر اصلی: فرودگاه بین المللی کوالالامپور

مقرهای فرعی:

* فرودگاه بین المللی کوتا کینابالو (مالزی)

* فرودگاه بین المللی پنانگ (مالزی)

* فرودگاه بین المللی کوچینگ (مالزی)

* فرودگاه بین المللی سنای (مالزی)

* فرودگاه بین المللی لانگ کاوی (مالزی)

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: