لذیذ ترین غذاهای ازمیر

شرح

ازمیر با فرهنگ خاص و صمیمی خود و خونگرمی و مهربانی مردمانش، به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای ترکیه شناخته می شود. مکان ها تاریخی و زیبا و لذیذ بودن غذاهای ازمیر ،در جذب گردشگران به این شهر اهمیت ویژه ای دارد. اگر به ازمیر رفتید، فرصت خوردن غذاهای زیر را اصلا از دست ندهید:

ساندویچ ماهی و صدف

می توانید با تراموا به منطقه اینجیرآلتی (İnciraltı)، رفته و از خوردن غذاهای لذیذ ازمیر مثل ساندویچ ماهی و صدف لذت ببرید.

کباب چوبی

اگر مسیر شما به محله آل سانجاک افتاد، حتما به رستوران تپچی (Topçu)، رفته و کباب های چوبی آن را امتحان کنید. در این رستوران ضمن تجربه طعم غذاهای لذیذ ازمیر، می توانید با دیدن عکس هنرمندان قدیمی با آنها نیز آشنا شوید.

غذاهای دانشجویی!

در منطقه بورونوا (Bornova)، انواع کافه و رستوران، متناسب با هر ذائقه ای یافت می شود. در این منطقه، که به دلیل نزدیکی آن به دانشگاه اژه معمولا مملو از دانشجو است، می توانید انواع غذاهای لذیذ دانشجویی ازمیر را تجربه کنید.

صبحانه محلی

اگر تا خیابان بورونوا رفتید، یک سر نیز به روستای چیچک کوی (Çiçekliköy)، زده و از خوردن صبحانه محلی لذت ببرید. اگر از پیکنیک رفتن لذت می برید، سبد خود را پر کرده و به دل طبیعت بروید.

بورک

« بازار کمرآلتی (Kemeraltı)، را بگردید و خرید کنید. پس از خرید کردن، به بورک فروشی تاریخی کمرآلتی رفته و از خوردن بورک که یکی از غذاهای لذیذ ازمیر است لذت ببرید»

بعد از بازدید از فروشگاه های کیزلارآقاسی هانی (Kızlarağası Hanı)، خود را به خوردن یک لیوان قهوه یا بستنی شاتوتی دعوت کنید. برای نهار و خوردن غذاهای لذیذ ازمیر نیز می توانید به حیصاراونو (Hisarönü)، بروید.

بستنی های آدامسی

در منطقه زیبا و چشم نواز چشمه، پس از تماشای دریا، فراموش نکنید که طعم دلچسب بستنی های آدامسی (sakızlı dondurmanın)، با رایحه های بی نظیر را امتحان کنید.

ساندویچ های ویژه

در منطقه قمری (Kumru)، ازمیر، به جای خوردن کالباس، سوسیس و سس قرمز، از خوردن ساندویچ نان، پنیر، گوجه و فلفل ویژه که یکی از غذاهای لذیذ ازمیر است، لذت ببرید.

غذاهای گیاهی

فرهنگ غنی ازمیر بر طعم غذاهای لذیذ این شهر نیز تاثیر گذاشته است. شما در ازمیر می توانید صدها نوع غذای گیاهی را تجربه کنید. بنابراین، می توانید به شکلی سالم و ارزان از خوردن غذا لذت ببرید.

کوفته های ازمیری

با وجود شهرت غذاهای گیاهی، خوردن کوفته که یکی از غذاهای لذیذ ازمیر است را فراموش نکنید. علاوه بر کوفته های اودمیش (Ödemiş)، تیره (Tire)، کوزووا (Kosova)، کوکورچ (kokoreç)، و سووش (söğüş)، هم جزو غذاهای محبوب ازمیر به حساب می آیند.

سالاد

ذرت، گوجه فرنگی و خیار، برای ازمیری ها، مواد ارزان قیمت برای سالاد می باشند. اگر در خیابان شنیدید که یک دست فروش فریاد می زند: «5 کیلو گوجه فرنگی، 2 لیر» تعجب نکنید.

بویوز

خوردن بویوز (boyoz)، که عضو اصلی صبحانه ها و حتی گاهی شام است، اولین کاری است که در ازمیر باید انجام دهید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: