فرودگاه بین المللی میلاس

شرح

فرودگاه بدروم، با نام رسمی فرودگاه میلاس-بدروم (Milas-Bodrum Airport)، در سال ۱۹۹۷ میلادی احداث شده و از سال ۱۹۹۸ با تکمیل پروژه احداث پایانه بین المللی وارد عرصه فرودگاه‌های بین‌المللی ترکیه شده است. طبق آخرین آمار اعلام شده در سال ۲۰۱۰ این فرودگاه در فصل تابستان (فصل پرتردد شهر) شاهد جابجایی ۱/۵ میلیون مسافر و در مجموع ۲/۵ میلیون مسافر در سال است. البته در سال ۲۰۱۴ این آمار تا سقف ۱۹ میلیون مسافر روندی رو به رشد داشته است.

این فرودگاه در مجموع دارای دو پایانه برای پروازهای داخلی و خارجی است. پایانه بزرگ فرودگاه بدورم در سال ۲۰۰۰ میلادی برای پروازهای بین‌المللی به بهره‌برداری رسیده و در سال ۲۰۱۲ با آغاز به کار سالن جدید پروازهای بین المللی به پایانه پروازهای داخلی تغییر کاربری داده است. این دو پایانه در کنار یکدیگر قرار داشته و در مجموع، گنجایش ۲/۵ میلیون مسافر در سال را دارند. البته در فصل تابستان و اوج سفرها از اروپا و آسیا آمار پروازهای روزانه در این فرودگاه افزایش می‌یابد. برای پایانه جدید (ترمینال بین المللی) نیز تا سقف ۵ میلیون مسافر در سال پیش‌بینی شده و از سال ۲۰۱۲ اداره آن به شرکتی خصوصی تحت نظارت دولت واگذار شده است.

از جمله امکانات موجود در فرودگاه می‌توان به اختصاص فضای خاص افراد سیگاری، راهروی ارتباطی میان دو پایانه، خدمات بانکی، مرکز پزشکی، فضای پارکینگ برای مسافران کلیه پروازهای داخلی و خارجی، رستوران و فروشگاه اشاره کرد.

فرودگاه بین‌المللی میلاس-بدروم در حد فاصل دو شهر بدروم (۳۶ کیلومتر) و میلاس (۱۸ کیلومتر) قرار دارد. با توجه به موقعیت فرودگاه در خارج از محدوده شهری امکانات مختلفی برای سهولت رفت‌و‌آمد گردشگران در فرودگاه تعبیه شده است.

اتوبوس: اتوبوس‌های عمومی فرودگاه و اتوبوس‌های شرکت هاواس در تمام ساعات در حال جابه‌جایی مسافران از فرودگاه به مرکز شهر بدورم هستند. همچنین برای تردد آسانتر مسافرین بین دو ترمینال، هر یک ساعت تعدادی از این اتوبوس‌ها مسافران را از ترمینال داخلی به ترمینال خارجی و بالعکس انتقال می‌دهند.

تاکسی: تاکسی‌های فرودگاه میلاس در مقابل ترمینال‌های داخلی و خارجی مستقر بوده تا مسافرین را به مرکز شهر و یا مقصد مدنظرشان برسانند.

کرایه خودرو: در فرودگاه میلاس بدروم باجه‌هایی برای کرایه خودرو وجود دارد تا افرادی که تصمیم دارند با خودروی شخصی به شهر بدروم بروند، بتوانند اتومبیل مدنظر خود را انتخاب و کرایه کنند.

کدام خطوط هوایی از ایران به فرودگاه بین المللی بدروم پرواز دارند؟

یک سوال اساسی که ممکن است برای متقاضیان تور بدروم در ایران مطرح شود این است که با پروازهای کدام خطوط هوایی می توان به بدروم سفر کرد. شرکت هواپیمایی قشم ایر، شرکت هواپیمایی آتا، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی سان اکسپرس، شرکت هوایی معروف تورکیش ایرلاین و شرکت هواپیمایی معراج برای پروازهای بین فرودگاه امام خمینی به فرودگاه بین المللی بدروم خدمت رسانی می کنند.

اگر قصد دارید با استفاده از این پروازها به بدروم بروید، لازم است که حتما پیش از برنامه ریزی برای سفر به وبسایت یکی از این شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید. همان طور که گفته شد برنامه پرواز برای فرودگاه بین المللی بدروم، به صورت فصلی تنظیم می شود و در این میان، فصل تابستان شرایط ویژه ای دارد. به ویژه ممکن است به دلیل شیوع کرونا و محدودیت های گردشگری ناشی از آن، این برنامه ها باز هم دستخوش تغییر شوند.

 

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: