فاصله شهرهای امارات

شرح

فاصله شهرهای امارات از یکدیگر چقدر است؟

امارات تنها به شهر دبی نیست. در این کشور می توانید ۲۲ شهر را پیدا کنید که ۸ شهر آن، را می توان مهم دانست. شما نام چند تا از این شهرها را می توانید نام ببرید؟ ۸ شهر مهم امارات که به نوعی بزرگترین شهرهای امارات هستند، جمعیت هایی در حدود بین ۶۲ هزار نفر تا ۳ میلیون و ۳۰۰ نفر دارند. شهرهایی که در ادامه نام می بریم، شهرهای توریستی امارات هستند که می توانند مقصد سفر بعدی شما باشند.

از آنجایی که بیشتر پروازهای ایران به امارات از تهران به دبی انجام می شود، دانستن فاصله دبی تا شهرهای دیگر اهمیت می یابد. پس از خرید بلیط هواپیما دبی برای رفتن به مناطق دیگر روش های مختلفی وجود دارد. از همان فرودگاه پرواز داخلی بگیرید. با تاکسی های فرودگاه بین شهرها را طی کنید؛ یا اینکه از دیگر روش های حمل و نقل در دبی استفاده کنید.

قبل از هر چیز، نقشه ای از کشور امارات و مسیرهای بین شهرهای این کشور منتشر می کنیم. فاصله بین شهرهای امارات را روی نقشه ببینید و مسیر سفر خود را علامت بزنید. با این روش می توانید به راحتی برنامه ریزی کنید، زمان رسیدن خود را به مقصد بدانید. در نتیجه به درستی رزرو هتل خود را انجام دهید و به موقع وارد هتل شوید.

معرفی شهرهای امارات و فاصله تا دبی

بسیار خب! بیایید شهرهای مهم و توریستی امارات را نام ببریم. ۱۰ شهر از ۲۲ شهر مهم اطراف دبی به شرح زیر هستند.

  • ابوظبی
  • شارجه
  • العین
  • عجمان
  • راس الخیمه
  • فجیره
  • ام القوین

خور فکان و دبا نیز دو شهر دیگر در امارات هستند که پایتخت آن ها، شارجه است. پیش از این که به سراغ جدول فاصله شهرها برویم کمی درباره هر شهر توضیح می دهیم. سه شهر ابوظبی، دبی، ام القوین، عجمان، شارجه و راس الخیمه در کناره سواحل خلیج فارس قرار گرفته اند. شهرهای دبا، خورفکان و فجیره در کنار سواحل دریای عمان قرار گرفته اند.

مسافت از ابوظبی به شهرهای امارات

ابوظبی پایتخت امارات با جمعیتی حدود یک میلیون و ۸۰۷ هزار نفر در کنار خلیج فارس قرار دارد. شهری که یکی از مهمترین شهرهای توریستی امارات بوده و پروازهای متعددی از سراسر جهان به فرودگاه ابوظبی انجام می شود. جاذبه ها، مراکز فرهنگی و تفریحی این شهر در کنار اقتصاد خوبش باعث شده گردشگران فراوانی به آنجا سفر کنند.

ابوظبی دبی شارجه العین عجمان راس‌الخیمه فجیره ام‌القوین خور‌فکان
۱۳۹

کیلومتر

۱۴۶

کیلومتر

۱۷۱

کیلومتر

۱۷۶

کیلومتر

۲۵۰

کیلومتر

۲۵۵

کیلومتر

۲۰۴

کیلومتر

۲۸۴

کیلومتر

فاصله دبی تا دیگر شهرهای امارات

با این حال پرجمعیت ترین و توریستی ترین شهر امارات، دبی است. شهری که تقریبا تمام ما ایرانی ها حداقل با نامش آشنا هستیم. یک سری حقایق هم راجع آن ممکن است بدانیم. مثلا می دانیم که بزرگترین برج جهان در آنجاست؛ یا خیلی هوای گرم و کویری دارد. به سافاری کویرهایش معروف است. دبی شهری با ۳۲۹۷۹۸۰ نفر جمعیت مقصد اول سفر بیشتر ایرانی ها و جهانیان شده است. جاهای دیدنی دبی بسیارند که در مقاله جاذبه های دبی لیست آن ها را خواهید یافت.

شهری جدید، مدرن و پیشرفته با ساختمان های سر به فلک کشیده که بیشتر مراکز سیاسی، فرهنگی، دولتی و تجاری امارات را دارد. اگر چه ابوظبی پایتخت امارات است اما دبی را می توان شهر مهم و استراتژیک این کشور محسوب کرد.

دبی ابوظبی شارجه العین عجمان راس‌الخیمه فجیره ام‌القوین خور‌ فکان
۱۴۰

کیلومتر

۲۷٫۵

کیلومتر

۱۴۸

کیلومتر

۳۹٫۹

کیلومتر

۱۱۴

کیلومتر

۱۲۱

کیلومتر

۶۷٫۷

کیلومتر

۱۵۰

کیلومتر

فاصله شارجه تا شهرهای دیگر

شارجه در حقیقت شهری چسبیده به دبی و عجمان است. منطقه ای امیرنشین که از دبی جداست. در واقع امارت شارجه در شهری به همین نام شکل گرفته است. یکی از مهمترین شهرهای امیرنشین امارات محسوب می شود. این شهر که از نظر موقعیت جغرافیایی در کنار سواحل خلیج فارس قرار گرفته، یکی از بهترین دسترسی ها را دارد. یکی از پربازدیدترین شهرهای این کشور به شمار می رود و به راحتی با خرید بلیط هواپیما دبی و نیم ساعت تاکسی سواری به این شهر می رسید. فاصله شارجه تا شهرهای دیگر امارات در نقشه زیر ثبت شده است.

شارجه ابوظبی دبی العین عجمان راس‌الخیمه فجیره ام‌القوین خور‌فکان
۱۶۴

کیلومتر

۲۷٫۷

کیلومتر

۱۶۵

کیلومتر

۱۵٫۱

کیلومتر

۹۹

کیلومتر

۱۰۷

کیلومتر

۳۲

کیلومتر

۱۳۶

کیلومتر

العین تا شهرهای دیگر امارات

العین را زیباترین شهر کویری امارات متحده عربی می دانند. شهر العین در مرکز کویری امارات و نزدیک مرزهای عمان قرار گرفته است. شهری که شما را به تعجب می اندازد. در کنار شهر العین کوه جبل هافیت و منطقه خوش آب و هوای آن قرار گرفته است. مکانی در دل کویر که سرسبزی را در آن مشاهده می کنید. موزه ها، باغ وحش، پارک های آبی، واحه العین و بازار شتر به همراه مسابقات شتر سواری، اینجا هستند. بعضی از گردشگران دبی را به خاطر این جاذبه ها، به مقصد العین ترک می کنند.

العین ابوظبی دبی شارجه عجمان راس‌الخیمه فجیره ام‌القوین خور‌فکان
۱۷۰

کیلومتر

۱۴۸

کیلومتر

۱۶۶

کیلومتر

۱۷۳

کیلومتر

۲۴۰

کیلومتر

۱۸۷

کیلومتر

۱۹۶

کیلومتر

۲۱۶

کیلومتر

فاصله عجمان تا دیگر شهرهای امارات

شهری که زیباترین سواحل امارات را دارد. شاید عجمان نتواند با شهری مانند دبی و شارجه در همسایگی خود رقابت کند، اما در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شهری که توسط قبیله بادیه نشین العجمان در سده دهم هجری شکل گرفت. این شهر در کنار شارجه و پس از آن دبی است. به خاطر فاصله اندکی که دارد، موقعیت خوبی برای زندگی دارد. این نزدیکی باعث شده تا بسیاری از مراکز خرید مهم یا سواحل مطرح گردشگران در این شهر ساخته شوند.

عجمان ابوظبی دبی شارجه العین راس‌الخیمه فجیره ام‌القوین خور‌فکان
۱۸۱

کیلومتر

۴۴٫۳

کیلومتر

۱۳٫۷

کیلومتر

۱۷۰

کیلومتر

۷۵٫۵

کیلومتر

۱۱۴

کیلومتر

۲۱٫۴

کیلومتر

۱۴۳

کیلومتر

مسافت راس الخیمه تا دیگر شهرهای امارات

منطقه راس الخیمه امارات با شهری به همین نام، یکی از شهرهای مهم شناخته می شود. این شهر که ششمین شهر پرجمعیت امارات شده، سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر جهان میزبانی می کند. هتل های زیبا و تنوع تفریحات و جاهای دیدنی شما را متعجب می کند. تصورش را نمی کنید که در این شهر گرم و ساحلی، پارک آبی یخی ببینید. راس الخیمه را می توان شهر تضادها و شگفتی ها در امارات دانست. در جدول زیر می توانید مسافت این شهر تا شهرهای مهم دیگر امارات را ببینید.

راس الخیمه ابوظبی دبی شارجه العین عجمان فجیره ام‌القوین خور‌فکان
۲۴۹

کیلومتر

۱۱۲

کیلومتر

۸۶٫۶

کیلومتر

۲۳۳

کیلومتر

۷۵٫۸

کیلومتر

۱۰۸

کیلومتر

۷۴٫۱

کیلومتر

۱۱۳

کیلومتر

فاصله فجیره تا شهرهای دیگر

نخلستان ها و باغ های فجیره در کنار سواحل فیروزه ای دریای عمان این شهر را به مقصدی عالی تبدیل کرده است. این شهر در مسیر خور فکان و دبا قرار دارد. پیشنهاد می کنیم در مسیر سفر خود به این شهر از این شهرها نیز بازدید کنید. در جدول زیر فاصله میان این شهر و دیگر شهرهای امارات ذکر شده است.

فجیره ابوظبی دبی شارجه العین عجمان راس‌الخیمه ام‌القوین خور‌فکان
۲۵۴

کیلومتر

۱۲۰

کیلومتر

۱۱۱

کیلومتر

۱۸۴

کیلومتر

۱۱۵

کیلومتر

۱۰۹

کیلومتر

۱۲۷

کیلومتر

۲۵٫۵

کیلومتر

 

خور فکان، منطقه ییلاقی و تفریحی کنار ساحل

خور فکان یکی از شهرهای ساحلی امارت شارجه است که در کناره دریای عمان قرار گرفته است. شهر خور فکان از نظر گردشگری یکی از شهرهای مهم امارات محسوب می شود؛ به دلیل برخورداری از جاذبه های مشهوری همچون بندرگاه عمیق و سواحل زیبا، حال و هوای متفات تری نسبت به دیگر شهرها دارد. پیشنهاد می کنیم حتما از این شهر و دیگر جاذبه های تفریحی آن نیز دیدن کنید.

خور‌‌فکان ابوظبی دبی شارجه العین عجمان راس‌الخیمه ام‌القوین فجیره
۲۶۴

کیلومتر

۱۳۰

کیلومتر

۱۰۹

کیلومتر

۲۳۳

کیلومتر

۱۱۳

کیلومتر

۱۰۸

کیلومتر

۱۲۴

کیلومتر

۲۶٫۳

کیلومتر

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: