غذا های دوحه

شرح

قطر به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد جذاب توریستی است. و با همه سر و صدا هایی که برای به دست آوردن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به پا کرده، به توریست پذیری خود کمک بیشتری کرده است. گردشگران زیادی هستند که برای دیدن واحه های زیبا در دل کویر، و علی الخصوص غذا هایی که می شود برایشان مرد، چشم انتظارند. دوحه قطر با هوشمندی تمام، به طور جذابی فرهنگ های غذایی اغلب کشور های اطراف خود را گرد آوری، و جذب کرده و از آن به عنوان یک جاذبه گردشگری خاص استفاده می کند. غذا های کشور هند، به ویژه شمال هند، بیشترین میزان هم خوانی با غذا های دوحه را دارند. بنابراین تعداد رستوران های هندی در این کشور به طور چشم گیری زیاد است.

خوراک مکبوس قطر

خوراک مکبوس قطر، در واقع یکی از غذا های سنتی عربستان سعودی بوده که به لیست غذا های رایج در قطر افزوده شده است. برای تهیه ماکبوس به گوشت و یا ماهی همراه با سبزیجات نیاز است و همراه با دانه های معطر برنج و یا بریانی که یک غذای محبوب هندی است، سرو می شود. طبخ این غذای لذیذ چند ساعتی زمان می برد. در کنار مکبوس دسرها، اردورها و کنار غذایی های مختلفی سرو می شود به عنوان مثال از غذا های آغشته با ماست، تا کباب های آتشین که در دهان آب می شوند، در کنار مکبوس سرو می شوند.

حلواهای دوحه

وقتی در حال کنکاش در مورد غذاهای خوشمزه دوحه هستید، فراموش نکنید که حتما برخی از حلواهای دوحه را که از پوره میوه، شکر، آجیل، کشمش و گلاب درست می شوند، را هم امتحان کنید. حلوا احتمالا خوشبوترین دسری است که در  قطر یافت می شود و می توانید آن را در ده ها طعم مختلف امتحان کنید

سیمیت

سیمیت یکی دیگر از غذا های سنتی قطر است که برای طبخ آن از عناصر غذا های لبنانی و ترکیه ای استفاده می شود. سیمیت یک نوع نان حلقوی شیرین و طعم دار است که با دانه های کنجد و شکر پوشیده می شود، و در دوحه قطر به عنوان یک صبحانه محبوب و یک میان وعده عالی برای زمان هایی که به یک وعده سبک تر نیاز دارید و نمی خواهید چیز سنگین میل کنید، سرو می شود. این میان وعده لذیذ را معمولاً می توانید با کیفیت بالا و همراه با چای و یا قهوه در رستوران ها و یا حتی در فروشگاه های کنار جاده ها تهیه کنید. تا زمانی که در دوحه هستید، مطمئن شوید که حتماً حداقل یک عصرانه یا صبحانه خود را به صرف این نان خوشمزه اختصاص می دهید.

رستوران های هندی در دوحه

به دلیل روش طبخ یکسان و حضور تعداد زیادی از اقوام هند در قطر، به راحتی می توان رستوران های هندی را در این کشور پیدا کرد. رستوران های هندی زیادی در دوحه وجود دارند که برای کسانی که مایلند غذا های هندی موجود در دوحه را بچشند، گزینه های مناسبی هستند. در ادامه به برخی از این گزینه های متعدد اشاره خواهیم کرد:

رستوران هندی آلیشن

رستوران هندی آلیشن در قطر به طور شگفت انگیزی غذا های محبوب هندی را با طعم و کیفیت بی نظیر سرو می کند. این رستوران یکی از بهترین رستوران های بوفه ای هندی است که در دوحه قطر وجود دارد و مردم محلی و همینطور گردشگران از آن استقبال قابل قبولی می کنند. محبوب ترین غذا های این رستوران هندی، بریانی گوشت بره، خوراک مرغ، سالاد های میوه تازه و خوشمزه، و نوشیدنی های بسیار پر طرفدار است. این رستوران غذا های با کیفیت خود را با قیمت های مناسب و در یک محیط بسیار تمیز سرو می کند. در رستوران هندی آلیشن می توانید با مردم محلی هم صحبت شوید، از کارکنان رستوران در مورد انواع و طعم غذاها راهنمایی بگیرید و پیشنهادهای غذایی خاص دریافت کنید، حتی می توانید با غذا دوستان دیگر ملاقات داشته باشید و با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در مورد غذاها و رستوران های هندی و غیر هندی دوحه، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

رستوران زعفران

یکی دیگر از محبوب ترین رستوران های هندی در دوحه، رستوران معروف زعفران است که انواع میان وعده ها و غذا های خوشمزه هندی را با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه، طبخ، و با بهترین کیفیت سرو می کند. اما اگر گیاه خوار هستید، پیشنهاد می شود به رستوران تترو بروید. انواع غذا های خوشمزه گیاهی هندی با کیفیت عالی و طعمی بی نظیر در این رستوران در دسترس هستند.

رستوران چینگاری

چینگاری رستورانی است که غذا های کبابی هندی را از ترکیب محصولات تازه و مرغوب، به همراه کاری و انواع دیگر ادویه های هندی، درست می کنند. چشیدن طعم غذا های هندی، با چاشنی و سلیقه سر آشپز های بین المللی قطر، تجربه بی نظیری به نظر می رسد که نباید آن را از دست بدهید. این بار که به قطر سفر کردید، فراموش نکنید که حتماً به چند رستوران هندی در این کشور سر بزنید تا دیدگاه منحصر به فردی در مورد غذا کسب کنید.

غذاهای محلی دوحه

در صورتی که مایلید غذا های خیابانی را تست کنید، در خیابان های زیادی می توانید رستوران های محلی را پیدا کنید و غذا های خوش طعم این غذا خوری ها را امتحان کنید. این رستوران های بین راهی غذا های لذیذی مثل میگوی تند، خوراک گوشت گاو (نوعی تاس کباب)، انواع مختلفی از سوپ عدس، نان های مختلف و نوشیدنی های بسیار زیادی که بر پایه لیمو تهیه می شوند، را با کیفیت قابل قبولی سرو می کنند.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: