غذاهای خیابانی کوش آداسی

شرح

انواع غذاهای خیابانی کوش آداسی

غذاهای خیابانی کوش آداسی با طعم ها و رنگ های خارق العاده طرفداران زیادی دارند. هم اهالی کوش آداسی و هم گردشگران خارجی دوست دارند وقتی در حال قدم زدن در خیابان های کوش آداسی هستند با خرید این غذاهای خیابانی لحظاتشان را متفاوت کنند. پیشنهاد می کنیم در سفر با تور کوش آداسی حتما این غذاها و خوراکی های مخصوص مناطق دریای اژه را میل کنید. مطمئنا شما هم وقتی در حال راه رفتن در خیابان ها هستید و یا در کافه ای با چشم انداز زیبا نشسته اید دلتان می خواهد خوراکی های جورواجور و رنگارنگ را امتحان کنید. کوش آداسی در تابستان پر از گردشگر می شود برای همین خیابان ها و سواحل پر از انرژی و سرزندگی اند، در خیابان ها فروشنده های زیادی را می بینید که به فروش اسنک ها و خوراکی های خوشمزه مشغولند و حتی برای صبحانه، ناهار و شام هم می توانید روی این خوراکی ها و غذاهای خیابانی کوش آداسی حساب کنید.

سیمیت و چای | Simit and Black Tea

کوش اداسی معمولا آفتابی ست پس صبح ها از خواب بیدار شوید و در خیابان ها گشت و گذار کنید. با رفتن به خیابان ها فروشنده های زیادی را می بینید که سیمیت، کومرو (ساندویچ مخصوص ناحیه ی ازمیر) و پوگاکا (رول های کوچک پر از پنیر) می فروشند می توانید چند تایی از این خوراکی ها برای صبحانه بخرید. در بین همه ی این خوراکی ها سیمیت از خوراکی های ضروری ناحیه اژه است که در همه ی شهرهای ترکیه هم پرطرفدار است. سیمیت یک نان ترد و خوشمزه است که معمولا با کنجد پوشیده شده و هنگام صبحانه خورده می شود. در کوش آداسی به غیر از اینکه می توانید این نان را از دست فروش های خیابانی بخرید می توانیدد در باغ کافه ها بنشینید و از طعم این نان ها و چای خوش رنگ لذت ببرید از طرفی، نسیم خنک و چشم انداز دریا لحظات تان را به یاد ماندنی تر می کند.در پارک گوورسینلی (Güvercinli Park) یک کافه باغ هست که در آنجا می توانید این سیمیت های خوشمزه را به ماهی ها هم بدهید و غذا خوردن آن ها را هم تماشا کنید.

کومرو | Kumru

یک ساندویچ ترکی که با پنیر، گوجه ، سوسیس و البته نان همبرگر مخصوص درست می شود و نوع اصل آن گرد و پر از کنجد است. راز محبوبیت این ساندویچ در نان نرم و خوشمزه آن است که توسط نانواها و رستوران های محلی تهیه می شود. گاهی در این ساندویچ از چیزهای دیگری مثل خیارشور، فلفل، مایونز و کچاپ هم استفاده می شود که طعم آن را خوشمزه تر می کند.

پوگاکا | poğaça

خیلی ها در سفر به شهرهای ترکیه به سراغ نان های سنتی و خوشمزه می روند چون عطر و بوی آن ها حسابی آدم را وسوسه می کند. نان ترکی پوگاکا پر از پنیر، زیتون سیاه و گوشت است و کمتر کسی طعم آن را دوست ندارد. خوردن این نان به همراه یک فنجان چای در وقت صبحانه و عصرانه خیلی می چسبد از طرفی درست کردن این نان در خانه هم اصلا کار سختی نیست.

کباب دونر گوشت و مرغ | Meat Döner and Chicken Döner

حتما می دانید که ترکیه یک کباب مخصوص و خوشمزه به اسم دونر کباب دارد که در خیابان های کوش آداسی هم فروشنده های زیادی آن را می فروشند. اگر در هنگام گشت و گذار در شهر و یا تماشای آثار تاریخی احساس گرسنگی کردید کافیست به اطرافتان نگاهی بیندازید حتما غذاهای خیابانی زیادی می بینید که یکی از آن ها ساندویچ های کباب دونر است که به راحتی می توانید آن را در حال راه رفتن و یا نشستن بر روی صندلی های گوشه ی خیابان میل کنید. خوردن این ساندویچ به همراه آب میوه خنک و یا دوغ خیلی می چسبد.

کومپیر | Kumpir

داخل یک سیب زمینی بزرگ با خوراکی های خوشمزه ای مثل ذرت، زیتون سیاه، سالاد روسی، خیار شور و … پر می شود و بعد از اضافه کردن کره، نمک و پنیر و مایونز یک خوراکی پر طرفدار آماده می شود به اسم کومپیر. در کوش آداسی کافه های زیادی این خوراکی خوشمزه را درست می کنند و حتی در هنگام راه رفتن در خیابان ها هم دکه های زیادی را می بینید که می توانید به راحتی این خوراکی را سفارش دهید.

صدف شکم پر | Stuffed Mussels

در کوش آداسی همین که عصر می شود خیلی ها به کنار ساحل می روند و مدت ها در امتداد ساحل قدم می زنند در این هنگام افراد زیادی را می بینید که گیتار می زنند و آواز می خوانند و البته فروشنده هایی که غذاهای خیابانی می فروشند. صدف شکم پر یکی از محبوب ترین اسنک های خیابانی ترکیه است و آن را در هر زمانی از روز می توانی میل کنید. کافیست به فروشنده بگویید چند تا از این صدف ها می خواهید و بعد از اضافه کردن کمی آب لیمو آن را میل کنید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: