صبحانه های معروف وان

شرح

صبحانه در شهر شرقی وان در ترکیه ، آنقدر مهم است که خیابان پشتی موازی با بلوار اصلی را به ‌طور غیر رسمی «خیابان صبحانه‌ پزان» می ‌نامند.
صبحانه‌ ی ترکی ، وعده‌ ای متشکل از پنیر ، زیتون ، تخم مرغ ، مربا ، سوسیس و چای سیاه ، یکی از بهترین رسوم آشپزی کشور است. در سرتاسر ترکیه اهمیت زیادی به وعده‌ ی صبحانه می‌ دهند اما مرکزش شهر شرقی وان است.

در ترکیه ، وان و صبحانه مترادف یکدیگر هستند. رستوران‌هایی که به سبک وان صبحانه تهیه می‌ کنند ، حتی در استانبول و آنکارا برو و بیایی دارند. در این رستوران ‌ها ، خوراک ‌های بومی نظیر پنیر اتلو (otlu peynir) معروف سرو می ‌شوند. پنیر اتلو از ترکیب پنیر و سیرمو (sirmo) یا سیر وحشی تهیه می ‌شود. با آنکه بعضی از این رستوران ‌ها به خوبی یادآور صبحانه‌ های وان هستند ، اما برای تجربه‌ ی واقعی باید به مرکزش بروید.

صبحانه در شهر وان ، در شرق ترکیه ، آنقدر مهم است که خیابان پشتی موازی با بلوار اصلی را به ‌طور غیر رسمی «خیابان صبحانه ‌پزان» می ‌نامند. در سال ۲۰۱۴ ، بیش از ۵۰ هزار نفر در وان صبحانه خوردند که رکورد گینس در زمینه ‌ی بزرگ ‌ترین گردهمایی برای صبحانه را شکست.

در طول ماه رمضان ، تعدادی از رستوران ‌ها عصرها باز می ‌کنند و خود را برای سرویس ‌دهی در هنگام سحر آماده می‌ کنند. بعضی رستوران‌ ها ، که در ماه رمضان باز هستند ، شیشه ‌های خود را با روزنامه‌ های قدیمی می ‌پوشانند تا جو رمضان را بر هم نزنند. در خیابان صبحانه ‌پزان ، همیشه ردیفی از میز و صندلی ‌ها پیاده ‌رو را اشغال کرده‌ است ؛ مگر آنکه بازسازی سنگفرش‌های خیابان موجب شود تا برای مدتی میز و صندلی‌ها برداشته شوند.

جاجیک

جاجیک را گاهی با کره‌ ی خامه‌ ای سرو می‌ کنند. پنیر اتلوی وان آنقدر تازه و خوش ‌طعم است که نظیر آن را حتی در استانبول هم پیدا نمی ‌کنید. مورتوا (murtuğa) ظرفی متشکل از تخم مرغ ، کره و آرد است. کاوورما (kavurma) هم گوشت بریده‌ شده ‌ی بره یا گاو است که روی نیمرو می ‌گذارند.

صبحانه‌ ی وان از آنجا معروف شده که موادش طبیعی و محصول همانجا است. سیرهای وحشی ‌ای که پنیر اتلو را خاص می ‌کند از کوه ‌های همان نواحی برداشت شده ، کره را هم از ناحیه‌ اوزالپ (Özalp)، که در همان استان وان است ، می ‌گیرند.

صبحانه‌ ی ترکی از انواع پنیر ، زیتون ، تخم مرغ ، مربا و سبزیجات تازه تشکیل شده است.

پنیر اتلو

پنیر اتلو که با سیرمو (سیر وحشی) مزه ‌دار شده عضوی اساسی در صبحانه‌ های وان است

عصرها ، مرکز شهر به بازار روباز عظیمی با راسته‌ ی فروشندگان متعدد تبدیل می ‌شود. در آنجا جگر و جوجه و ذرت است که روی منقل‌ ها کباب می‌ شوند. سماورهای سیار هم میان جمعیت مانور می‌ دهند. جمعیت چشمگیر می ‌شود و هوای خنک از میان جو سنگین ناشی از دود کباب ‌ها گذر می ‌کند. برخی دوره‌ گردها لباس ‌هایی با مارک ‌های فیک می ‌فروشند ، کوچه ‌هایی که تنها محل عبور پیاده ‌روان هست هم با کافی ‌شاپ‌ ها و مشتریانشان پر شده ‌اند.

هزینه صبحانه در وان به حدود ۱۵ لیر می ‌رسد

سالن صبحانه‌ ی ایمساک جدید (Yeni Imsak Kahvalti Salonu) یکی از جاهایی است که خیلی سریع سفارش‌ ها را آماده می ‌کند. اینجا به محض اینکه چای را بنوشید ، چای دیگری برایتان می‌ آورند. تکه پنیرهای اتلوی آنجا لذت ‌بخش هستند. هزینه‌ ی صبحانه در اینجا چیزی حدود ۱۵ لیر درمی ‌آید. عصرها ، انرژی خاصی به خیابان‌ های وان تزریق می‌ شود.

وقتی صبحانه‌ های وان را با استانبول مقایسه کنید ، می‌ فهمید که چقدر صبحانه‌های وان تازه ‌تر و دلچسب ‌تر هستند. همان تدارکات استانبول را در وان ، به ‌خصوص جاهای توریستی اطراف دریاچه ، می ‌توانید داشته باشید. اما صبحانه ‌های وان به خوراک ‌های سنتی ، که البته از مواد تازه و باکیفیت تهیه شده ، محدود می ‌شوند. مزه ‌شان متفاوت از آن چیزی است که در استانبول سرو می‌ شود و ارزشش را دارد که به خاطرش به آن سمت کشور ترکیه سفر کنیم.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: