شرایط سفر به تایلند بعد از بازگشایی مرزها

شرح

باتوجه به اینکه شرایط سفر به این شهرها راحت تر است بنابراین شاهد برگزاری تورهایی مثل تور پوکت و شهرهای ذکر شده می توان بود. در طرح سند باکس، توریست‌هایی که واکسن های ذکر شده را تزریق کردند(دو دوز کامل و بعد از 14 روز پس از دریافت دوز دوم)، می‌توانند به پوکت، ساموئی و یا کرابی سفر کنند. بنابراین این مسافران نیازی به قرنطینه ندارند. لازم به ذکر است که در طول سفر 3 بار تست PCR از این مسافران گرفته می‌شود.

یکبار قبل از سفر، یک بار موقع رسیدن به فرودگاه، و یکبار هم قبل از عزیمت به کشور مقصد

طبق اخبار منتشر شده از تاریخ 1 اکتبر ( 9 مهر ) مسافران و گردشگران میتوانند وارد خاک این کشور شوند. کشور تایلند برای جلوگیری از شیوع و کنترل بیماری کرونا شرایطی را برای عبور از مرز های خود تعیین نموده که این شرایط به شرح زیرند:

مسافران باید جواب تست PCR  خود را که حداکثر 3 روز قبل گرفته شده است را به همراه داشته باشند.

جواب این تست حتما باید به زبان انگلیسی باشد.

به همراه داشتن گواهی واکسیناسیون که حداقل 14 روز پیش انجام شده است الزامی می باشد.

گواهی ورود (COE) صادر شده توسط سفارت سلطنتی تایلند برای سفر به این کشور لازم است.

گردشگران موظف هستند برنامه Thailand Plus را دانلود کرده و با استفاده از شماره COE و کد مرجع در این برنامه ثبت نام کرده باشند.

نکته: قوانین نام برده شده برای مسافران ترانزیت هواپیمایی در فرودگاه تایلند الزامی نمی باشد.

واکسن های مجاز سفر به تایلند

 واکسن‌های فایزر، جانسون، مدرنا، سینوفارم، سینوواک، اسپوتنیک و آسترازنکا مورد تایی کشور تایلند هستند.

کدام شهرهای تایلند توریست ها را می پذیرند؟

بانکوک ، پایتخت تایلند که در میان توریست ها بسیار پرطرفدار است، طبق جدیدترین اخبار اعلام شده به زودی بازگشایی می شود. استانهای چینگ مای، چون بوری، فتچابوری و پراچاپ خیری خان نیز از جمله شهرهای تایلند هستند که از ۱ اکتبر مسافران را می پذیرند.

شرایط سفر به بانکوک

برای سفر به بانکوک، شرایط قرنطینه همچنان پابرجاست و توریست ها باید 7 شب در هتل قرنطینه شده و از روز بعد در صورت منفی بودن تست کرونا به نقاط مختلف شهر رفت و آمد داشته باشند. در نظر داشته باشید که حتی اگر دو دوز واکسن مورد تایید را هم تزریق کرده باشید، محدودیت و شرایط قرنطینه برقرار هستند. در ضمن آن دسته از افرادی که واکسن های ذکر شده را تزریق نکردند باید 10 روز در قرنطینه بمانند. 

شرایط سفر به پوکت، ساموئی و کرابی

باتوجه به اینکه شرایط سفر به این شهرها راحت تر است بنابراین شاهد برگزاری تورهایی مثل تور پوکت و شهرهای ذکر شده می توان بود. در طرح سند باکس، توریست‌هایی که واکسن های ذکر شده را تزریق کردند(دو دوز کامل و بعد از 14 روز پس از دریافت دوز دوم)، می‌توانند به پوکت، ساموئی و یا کرابی سفر کنند. بنابراین این مسافران نیازی به قرنطینه ندارند. لازم به ذکر است که در طول سفر 3 بار تست PCR از این مسافران گرفته می‌شود. یکبار قبل از سفر، یک بار موقع رسیدن به فرودگاه، و یکبار هم قبل از عزیمت به کشور خودشان.

شرایط گردش و تفریح در تایلند

موزه ها ، گالری های هنری ، اماکن تاریخی ، آثار باستانی ، آبگرم ، سینما ، استخرها ، استودیوهای خالکوبی و امکانات ورزشی مجاز به بازگشایی تحت تدابیر شدید بهداشت عمومی هستند و تعداد بازدیدکنندگان را تا 75 درصد از ظرفیت عادی محدود می کنند.
مناطق آسیب دیده عبارتند از بانکوک ، نونتهابوری ، چون بوری ، چاچونگسائو ، آیوتایا ، ساموت پراکان ، ساموت ساخون ، پاتوم ثانی ، ناخون پاتوم ، ناراتیوات ، پاتانی ، سانگخلا و یالا.
منع آمد و شد در این مناطق از ساعت 10 شب تا 4 صبح برقرار است رستوران های این مناطق برای صرف غذا به صورت حضوری باز هستند ، با این حال ، مجاز به سرو الکل نیستند.
سفرهای بین استانی از جمله پروازهای داخلی به و از مناطق پرخطر از سر گرفته شده است. به روز رسانی های کامل در وب سایت اداره گردشگری تایلند موجود است.

ماسک ها همیشه در مکان های عمومی ، در داخل و خارج استفاده می شوند ، در حالی که کنترل دما یک امر عادی است. کسانی که ماسک نمی زنند با جریمه روبرو می شوند.
مناطقی که در فاصله رانندگی از بانکوک قرار دارند ، قبل از آخرین محدودیت ها می توانند از گردشگران داخلی بهره مند شوند ، اما سایر مقاصد معمول محبوب مانند پوکت و کوه سامویی خوش شانس نبوده اند.

ویزای تایلند برای ایرانی ها

شهروندان ایرانی که مایل به سفر به تایلند هستند، چه از طریق هوایی و چه از طریق مرز زمینی نیاز به ویزا نیازدارند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تایلند

اصل و کپی پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار همچنین توصیه می‌شود گذرنامه معتبر شما حداقل ۲ صفحه بلااستفاده برای هرگونه تمبر ورود و خروج موجود باشد.

2 قطعه عکس ۶x۴ با پس زمینه سفید

کپی کارت ملی و شناسنامه (تمام صفحات) بدون نیاز به ترجمه

واچر هتل

بلیط رفت و برگشت هواپیما

تکمیل فرم درخواست ویزای تایلند

بیمه مسافرتی

موقعیت اقامتگاه

کشور: تایلند
شهر: پوکت