شرایط اقامت در دبی

شرح

از مزیت های زندگی در امارات، می توان به شرایط اقامت در دبی در سطوح عالی، حداقل مالیات، شرایط تحصیلی ایده آل، شرایط مطلوب بازار کار در امارات و… اشاره نمود. اگرچه قوانین و مقررات خاصی برای اعطای اقامت دائم در امارات وجود دارد، اما امری امکان پذیر بوده و در صورتی که کلیه مدارک و مراحل به درستی ارائه و انجام گردد، ظرف مدت کوتاهی می توان به اقامت امارات دست یافت. البته پیشنهاد ما این است که برای این منظور به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید و از مشاوره های تخصصی و حرفه ای وکلا و کارشناسان موسسه بهره مند گردید. این موسسه برگزیده ترین موسسه مهاجرتی در کشور بوده و سابقه درخشانی در این زمینه دارد.

ویژگی های خاص ویزای اقامت امارات

ویزای اقامت امارات به صورت 3 ساله بوده و پس از منقضی شدن می توان آن را به دفعات نامحدود، تمدید نمود. افراد مهاجر می توانند با گرفتن ویزای اقامت امارات، به صورت دائمی در این کشور زندگی کرده و برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال نیز، اقامت بگیرند. کسانی که موفق به دریافت اقامت امارات می شوند، یک کارت شناسایی برای فرد صادر می گردد. این کارت به منزله پاسپورت (قابل استفاده در امارات) نیز بوده و در سراسر امارات دارای اعتبار است. برای این که اعتبار ویزای اقامت امارات حفظ گردد، شخص خارجی بایستی هر 6 ماه یک بار، به این کشور سفر کرده و وارد خاک امارات شود. در غیر این صورت ویزای فرد خارجی مسدود گردیده و در صورت رفع مسدودی بایستی هزینه جداگانه ای پرداخت شود.

شرایط اقامت در دبی از طریق تحصیل

دانشگاه های برگزیده و معتبری در کشور امارات متحده عربی وجود دارد که طیف وسیعی از دوره ها و برنامه های آموزشی را ارائه می دهد. از آنجا که دانشگاه های این کشور از سطح علمی بسیار بالا و پیشرفته ای برخوردار بوده و در رنکینگ و رتبه بندی های جهانی قرار دارند، لذا شرایط اقامت در دبی را در زمینه تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در امارات فراهم نموده اند. اگرچه مردم امارات به زبان عربی صحبت می کنند، اما در امور تجاری و کسب و کار و همچنین امور مربوط به تحصیل و آموزش، زبان انگلیسی را مورد استفاده قرار می دهند. از این رو، متقاضیان تحصیل در دانشگاه های امارات بایستی مدرک آیلتس نمره 6 را جهت پذیرش تحصیلی در دست داشته باشند.

شرایط اقامت در دبی از طریق ازدواج

از دیگر روش هایی که شرایط اقامت در دبی و کشور امارات را فراهم می آورد، اقدام از طریق ازدواج است. مهاجرت به کشور امارات از طریق ازدواج، به صورت یک طرفه بوده و همانند قانون حاکم بر ایران می باشد. بدین معنا که چنانچه یک زن خارجی با یکی از شهروندان مرد اماراتی ازدواج نماید، به اقامت امارات دست می یابد. اما عکس این جمله منجر به اخذ اقامت امارات نمی گردد. به عبارت دیگر اگر مرد ایرانی یا به طور کلی مرد خارجی با زنی از اتباع اماراتی ازدواج نماید، اقامت امارات به او تعلق نمی گیرد.

اکثریت کشورها اروپایی و غیر اروپایی و همچنین کشورهای عربی مانند امارات، قوانین سرسختانه ای برای امر مهاجرت و صدور اقامت و تابعیت را وضع نموده اند. از جمله این قوانین سختگیرانه، این است که زوجین بایستی ازدواج خود را با ارائه مدارک و اسناد کافی در این زمینه به اثبات برسانند. در واقع بایستی واقعی بودن ازدواج آنان به اثبات برسد و ثابت گردد که ازدواج آنها صوری نیست.

شرایط اقامت در دبی با ثبت شرکت و سرمایه‌ گذاری

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در امارات از دیگر روش های دریافت اقامت در این کشور به شمار می رود. شرایط اقامت در دبی به گونه ای است که از این طریق به راحتی می توان در دبی اقامت نمود. دلایلی از قبیل اقتصاد پویا، پایین بودن نرخ مالیات در امارات و همچنین موقعیت استراتژیک جغرافیایی این کشور و شهرهایی مانند دبی و ابوظبی، می تواند زمینه ساز مهاجرت افراد خارجی به این کشور از طریق سرمایه گذاری گردد. تسهیلات بی شمار و گسترده ای برای سرمایه گذاران خارجی در امارات در نظر گرفته شده است.

دریافت اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری و کار در امارات از جمله گزینه های موفق مهاجرت به این کشور است. دریافت اقامت امارات صرفا چند هفته طول خواهد کشید و هزینه های پایینی را در بر دارد. فعالیت در شرکت تاسیس شده در امارات می تواند به صورت واقعی یا صوری باشد. اما می توان از پرداخت مالیات معاف شد.

مراحل اخذ ویزای کسب‌ و کار در دبی

برای به دست آوردن ویزای کسب و کار به منظور ثبت شرکت در امارات، مراحل و شرایطی لازم است. مراحل و فرآیند دریافت ویزا به شرح زیر می باشد:

  • مرحله اول: ارائه کپی پاسپورت دارای اعتبار و سایر اسناد مورد نیاز توسط متقاضی
  • مرحله دوم: ارائه صورت حساب بانکی شخص متقاضی
  • مرحله سوم: ارائه مدارک مربوط به محل سکونت متقاضی
  • مرحله چهارم: اخذ گواهینامه ثبت شرکت مورد نظر ظرف مدت چند روز
  • مرحله پنجم: به دست آوردن مجوز اقامت در امارات متحده عربی

اقامت امارات از طریق قرارداد کاری

شرایط اقامت در دبی از طریق انعقاد قرارداد کاری نیز امکان پذیر است. چراکه شرایط و بازار کار در امارات در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد. به طوری که طبق گزارش های به دست آمده، نرخ بیکاری در این کشور تقریبا 1.72 % می باشد که نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار پایین است. افرادی که تمایل به کار در امارات دارند، بایستی از لحاظ مدرک تحصیلی، توانایی جسمی، شرایط سنی، سطح دانش زبان انگلیسی و عربی و… واجد شرایط باشند.

در واقع برای کار در امارات شرایط خاصی حاکم است. قدم اول برای مهاجرت کاری به این کشور، دریافت ویزای کار یا اشتغال امارات می باشد. بدون اخذ ویزا امکان مهاجرت کاری به دبی وجود ندارد. لازم است بدانید کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزا بایستی از سوی کارفرمای اماراتی صورت گیرد. مدت زمانی که طول خواهد کشید تا ویزای کاری فرد متقاضی صادر گردد، تقریبا بین 2 الی 3 هفته می باشد.

اقامت امارات از طریق خرید ملک مسکونی

از دیگر راه هایی که شرایط اقامت در دبی را آسان می سازد، خرید ملک مسکونی در کشور امارات است. مشروط بر این که ملک خریداری شده توسط متقاضی، به ارزش حداقل 1.000.000 AED (درهم امارات) باشد. ویزایی که از این طریق برای متقاضی صادر می گردد به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت. اما گفتنی است فردی که این روش از مهاجرت را انتخاب می نماید، به مدت 2 سال، اجازه کار یا فعالیت شغلی در امارات را نخواهد داشت. پس از گذشت 2 سال و انقضای ویزا، می تواند جهت اخذ اقامت دائم اقدامات لازم را به عمل آورده و سپس به تجارت و کسب و کار بپردازد.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: