سوق واقف دوحه

شرح

قدم زدن در کوچه‌های باریک و تودرتو و پر از جنب و جوش بازار قدیمی سوق واقف (Souq Waqif)، تصویری اصیل و دقیق از تجارت، معماری و فرهنگ سنتی این سرزمین را به شما ارائه می‌دهد. مسافران تور قطر در این هزارتوی پر شده با فروشگاه‌های کوچک و بزرگ می‌توانند گستره باورنکردنی از محصولات جالب توجه خاورمیانه‌ای را پیدا کنند؛ از ادویه‌ها و خوراکی‌های خوشمزه فصلی مانند انواع مغزها و خرماهای تازه گرفته تا انواع عطرها، جواهرات زیبا، لباس، صنایع دستی و یک گنجینه واقعی از سوغاتی‌هایی با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه و ارزان. موسیقی سنتی و نمایش‌های فرهنگی و هنری به حال و هوای خاص بازار سوق واقف اضافه می‌شوند و تجربه بازدید از آن در تور دوحه را به تجربه‌ای فراتر از تنها خرید تبدیل می‌کنند. بعد از خرید به سراغ یکی از رستوران‌ها و کافه‌های عالی بازار رفته و از خوردن غذاهای سنتی قطری یا غذاهای آسیایی و آفریقایی لذت ببرید. این بازار همچنین منزلگاه چندین گالری هنری و بازار سنتی پرنده شکاری هست.

بازار قدیمی سوق واقف دوحه حدود 100 سال قدمت دارد و در سال 2006 با حفظ حال و هوا و ساختار قدیمیش بازسازی شده است. معماری بازار، نشان‌دهنده سبک معماری قطری است. در داخل بازار تعداد بی‌شماری فروشگاه‌های کوچک وجود دارند که انواع پارچه، روسری، ادویه، حنا و سوغاتی‌های مختلف را می‌فروشند. یک خیابان بلند با تعداد زیادی رستوران، مرکز بازار را تشکیل می‌دهند؛ با این وجود تعداد زیادی رستوران کوچک دیگر در کوچه‌پس‌کوچه‌های بازار چشم انتظار مسافران ماجراجو تور قطر هستند. با وجود این تعداد فروشگاه، گاهی پیدا کردن آن چه که قصد خریدش را دارید سخت می‌شود، بنابراین بد نیست در مورد چند تا از فروشگاه‌ها و مقصدها بدانید تا بتوانید بهترین‌ها را در زمان بازدیدتان از بازار قدیمی سوق واقف پیدا کنید. در ادامه برخی از بخش‌های بازار را به شما معرفی می‌کنیم.

شکلات با بسته‌های شیک و زیبا به شکل غافل‌گیرکننده‌ای در بازار قدیمی سوق واقف دوحه ارزان است. شما می‌توانید شکلات‌هایی با طمع‌های مختلف را در اینجا پیدا کنید. شکلات‌ها به صورت کیلویی فروخته می‌شوند. این بازار همچنین محلی عالی برای خرید پفک قطری است. با وجود کلی خوراکی خوشمزه و اسباب‌بازی‌های ارزان قیمت، هیچ بچه‌ای ناراضی از اینجا برنخواهد گشت. بعد از گذشتن از بخش ادویه‌ها و خوراکی‌ها به بخش لوازم منزل و ظروف آشپزخانه می‌رسید.

در اینجا می‌توانید انواع قابلمه، ظروف رنگارنگ، سینی‌های مسی، بشقاب، گلدان و ظروف شیشه‌ای را پیدا کنید. در بخش بعدی مسافران تور دوحه می‌توانند انواع پارچه‌ها و لباس‌ها را بخرند. تنوع فوق‌العاده زیاد است و شما می‌توانید طرح‌ها و جنس‌های مختلفی را پیدا کنید. مرکز هنری سوق واقف محلی برای ارائه و نمایش کارهای هنرمندان محلی است. تزئینات و نمای سنتی این مکان، در کنار کارهای هنری داخل ساختمان، حال و هوایی ویژه به این بخش از بازار داده است. با این که شما در حال قدم زدن در یک بازار کاملا عربی هستید اما وقتی نوبت به غذا برسد، گستره متنوعی از غذاهای نقاط مختلف دنیا را در پیش رو دارید. در اینجا می‌توانید انواع غذاهای قطری، هندی، سوریه‌ای، عراقی، مراکشی، ترکیه‌ای، تایلندی، ایرانی، ایتالیایی و مالزیایی مصری و خیلی غذاهای دیگر را پیدا کنید. اگر می‌خواهید برای برگشت از تور قطر خود هدیه و سوغاتی بخرید حتما باید به این بخش از بازار بروید: در بخش سوغاتی‌ها می‌توانید خرده‌ریزهای جالبی مانند آهنرباهای یخچال، بشقاب‌هایی با طرح‌های زیبا، فانوس، جاکلیدی، لیوان و خیلی چیزهای دیگر را پیدا کنید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: