سوغات پاتایا

شرح

پاتایا یکی از شهرهای توریستی تایلند می باشد که سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند.توریست هایی که با پاتایا سفر می کنند همیشه دست خالی از آن باز نمی‌گردد، بلکه به هنگام بازگشت با تعداد زیادی چمدان پر از صنایع دستی زیبا و سوغات مناسب پاتایا همراه هستند

در تایلند فروشگاه های بزرگ و همچنین مراکز خرید زیادی وجود دارد که جنس های لوکس و همچنین صنایع دستی کوچک با قیمت‌های بسیار ارزان و حتی جنس های تقلبی هم در بازار ها زیاد مشابه مارک وجود دارد که مسافرانی که به این منطقه سفر می‌کنند دست خالی به خانه برنمی‌گردند.

در غرفه های کوچک و همچنین خرده‌فروشان پاتایا برخی صنایع دستی محلی برای فروش وجود دارد که صنایع محلی ماننده صنایع محلی آویزهای تزئینی و بدلیجات ساخته شده از صدف، حرزها و مجسمه‌های کوچک سنگی یا چوبی از بودا، مجسمه‌های گچی رنگی و پارچه‌های ابریشمی که بسیار زیبا و پر فروش می باشد,وجود دارد.

در خرده فروشی های پاتایا شما تعداد زیادی از هاون‌ها و دسته هاون‌هایی را که در شهر آنگ سیلا ساخته می‌شوند مشاهده می کنید که برای فروش گذاشته اند,این هاون ها بیشتر مخصوص تهیه خمیر فلفل و سالاد می باشند.

صنایع دستی تایلند که در پاتایا به فروش می رسد و خیلی معروف می باشد,حکاکی‌های روی چوب، ظروف لاکی، ظروف نقره، لوازم تهیه شده از ابریشم، محصولاتی از جنس قلع، ظروف سفالین، کیف پول و کیف دستی‌های دست‌ساز، صابون‌های کنده‌کاری شده، شمع‌های معطر به همراه شمعدانی و همچنین فروش پارچه‌های کتان در پاتایا زیاد می باشد.

یکی دیگر از صنایع دستی پاتایا که بسیار کوچک و ارزان می باشد,قورباغه‌های چوبی و موتورسیکلت‌هایی که با قوطی نوشابه می‌سازند است ,این صنایع دستی های ارزان بسیار در بازارهای پاتایا معروف می باشند.

اگر به دنبال خرید صنایع دستی معروف و ذکر شده پاتایا می باشید ,می توانید به خیابان بیچ رود (Beach Road) و سکند رود (Second Road) بروید و از مغازه هایی که صنایع دستی می فروشند دیدن و خرید کنید.

شما می توانید در منطقه و خیابان بیچ رود پاتایا محصولات را انواع قیمت های خریداری کنید,لازم به ذکر است که محصولات قیمت ثابتی ندارند و شما می توانید در انواع قیمت اجناس را خریداری کنید .یکی از کاربرد ترین کلمه ها که برای خرید به شما کمک می کند :عبارت «مای او کراپ» برای آقایان، و عبارت «مای او کا» برای خانم‌ها شیوه‌ای مودبانه برای گفتن «این را نمی‌خواهم» است.

شیوه فروش جدید که در تایلند بوجود آمده است ,این روش است که مغازه‌هایی او‌تی‌او‌پی بوجود امده است.این مغازه ها به این معنا می باشند که صنایع دستی را از سازنده ها خریداری کرده و کمی سامان می دهند و برای فروش ارائه می دهند .این اوتی‌اوپی در منطقه نا کلوئی (Na Kluea) پاتایا وجود دارد که مجموعه بزرگی از سوغاتی‌های دست‌ساز، پارچه، پوشاک و لوازم آرایش می‌فروشند.

یکی از بی نظیرترین بازارهای پاتایا,بازار شناور پاتایا است.این بازار ها شمال شهر و در همسایگی خیابان سوکهامویت (Sukhumvit) قرار دارد.این بازارها به تقلید از بازارهای سال ها قبل تایلند طراحی شده است.

بازارهای شناور پاتایا به چند قسمت تقسیم می شوند,در کل بازارهای شناور به چهار بخش تقسیم می شوند که هر یک نشانگر یک فرهنگ از تایلند می باشند.مغازه‌های از جنس چوب ساج و همچنین قایق‌های کوچکی مسئول حمل و نقل گردشگران در این بازار شناور وجود دارد که علاوه بر گردش آنها در قایق ها ساندویچ و نوشیدنی‌های خوشمزه می‌فروشند.

شما در بازارهای شناور که از جنس ساج ساخته شده اند می توانید محصولاتی از قبیل:پازل، عروسک‌های پارچه‌ای، وسایل مختلف اوتی‌او‌پی، پارچه‌های ابریشمی و نخی و همچنین پوشاک پارچه‌ای دست‌دوز که حداقل در ۱۰۰ بوتیک بفروش میرسید بازدید و خرید کنید.

سوغات پاتایا

یکی از مراکز خرید پاتایا,فروشگاه مایک شاپینگ می باشد.این فروشگاه هم در خیابان بیچ رود و سکند رود می باشد.این فروشگاه با تهویه هوای عالی و سوغاتی های مناسب تایلند و پاتایا برای فروش دارد.یکی دیگر از بازارهای خوب پاتایا که در همین خیابان وجود دارد رویال گاردن پلازا می باشد.این بازار محصولاتی از جمله:باس‌های محلی، لباس‌های مد روز، کتاب‌هایی به دو زبان تایلندی و انگلیسی، دوربین، موبایل و کفش برای فروش دارد.

تصاویری از سوغات و صنایع دستی پاتایا

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: