سفر به لنکاوی، جزیره طلسم‌شده

شرح

گشت و گذار در جزیره لنکاوی

حدود ۵۰۰ سال پیش در لنکاوی دختری به نام ماهسوری زندگی می‌کرد که زیبایی‌اش حسادت تک‌تک افراد جزیره را برانگیخته بود. این حسادت باعث شد مردم جزیره تصمیم بگیرند ماهسوری را بکشند. ماهسوری در آخرین نفس‌هایش مردم جزیره را نفرین کرد و این نفرین باعث شوربختی هفت‌نسل از مردم جزیره شد.

در لنکاوی پای صحبت هر یک از مردم محلی که بنشینید افسانه ماهسوری را برایتان تعریف خواهد کرد. با وجود این باور محلی و افسانه‌ای لنکاوی یکی از زیباترین جزایر مالزی‌ است و آن را جزیره بهشتی می‌نامند. لنکاوی مجموعه‌ای از ۱۰۴ جزیره است که در سواحل دریای آندمان مالزی قرار دارد. برای گشت و گذار در این جزایر گزینه‌های متعددی وجود دارد، شما می‌توانید با رزرو کردن تورهای یک روزه با قایق به این جزایر بروید.

 
seven wells waterfall langkawi

 

آبشارهای لنکاوی

تعدادی از زیباترین آبشارهای طبیعی کره زمین در لنکاوی قرار دارند. در سفر به لنکاوی از این آبشارها دیدن کنید. آبشارهای تلاگا توجو مجموعه‌ای از ۷ آبشار است که در ۷ نقطه از کوه مک به درون ۷ برکه می‌ریزند. ایرترجون تمورون هم آبشار دیگری با ارتفاع سی‌متر است که در کوهستانی در پارک ملی مت سینگاک قرار دارد و فضایی آرام و دلنشین دارد.

 

Jet Ski Tour

تور جت‌اسکی

اگر پیش از این هم تجربه جت‌اسکی را داشته باشید باز هم این تور برایتان هیجان‌انگیزتر خواهد بود، زیرا فقط در آب‌های اطراف ساحل نمی‌مانید و به دریایی آزاد وارد می‌شوید و حدود ۴ ساعت با این تورهای همراه خواهید بود. در تور جت اسکی در محل‌های مختلفی توقف کرده و از جزیره‌های اطراف بازدید می‌کنید و راهنمایان محلی درباره لنکاوی، جزایرش و افسانه‌های آن‌ها توضیحاتی می‌دهند.

 

Ayer Hangat Night Market

 

بازارشبانه آیر هانگات- جمعه

این بازار محلی بعد از ظهرهای جمعه برپا می‌شود و در آن هر چیزی را که بخواهید می‌توانید پیدا کنید. برای تجربه چهره محلی لنکاوی (نه چهره توریستی آن) رفتن به این بازار را توصیه می‌کنیم. در بازار آیرهانگات می‌توانید ضمن خریدن سوغاتی‌های محلی، غذاهای لذیذی را بچشید و لذت ببرید.

langkawi sky bridge

 

تله‌کابین و پل هوایی لنکاوی

اگر از ارتفاع و دیدن مناظر طبیعی لذت می‌برید حتما سوارشدن بر تله‌کابین لنکاوی و پیاده‌روی روی پل هوایی این شهر برایتان تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود با رسیدن به بالای کوه ماچینپانگ از مناظر ۳۶۰درجه اطرافتان لذت خواهید برد. مسیر تله‌کابین لنکاوی یکی از پرشیب‌ترین مسیرهای تله‌کابین در دنیاست و اگر خوف ارتفاع داشته باشید، بهتر است که از این قسمت سفر چشم‌پوشی کنید.

 

MARDI Langkawi Agro Technology Park

 

پارک فناوری کشاورزی ماردی

شاید اسم این پارک کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما در این پارک می‌توانید با میوه‌هایی آشنا شوید که تا به حال ندیده بودید و طعم آن‌ها را بچشید. در جنوب شرقی آسیا به دلیل وجود آب و هوای گرمسیری میوه‌های تازه گرمسیری رشد می‌کنند. تنوع میوه‌هایی که در این باغ خواهید دید به فصلی که در آن سفر می‌کنید بستگی دارد، اما در هر صورت تجربه دیدن این باغ ارزش دارد که برایش وقت بگذارید.

 

این جزیره به شالیزارهای فراوان و غروب‌های زیبایش معروف است. در این جزیره آن‌قدر مشغول خوشگذرانی و لذت بردن از ساحل و طبیعت و غذاهای بی‌نظیر خواهید شد که زمان را از یاد می‌برید و بزرگ‌ترین مشکل این جزیره برای گردشگران این است که آن‌قدر سرگرمی و تفریح در آن وجود دارد که مسافران نمی‌دانند که کدام‌یک را انتخاب کنند.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: