سالن اپرای دبی

شرح

آشنایی با سالن اپرای دبی | Dubai Opera Hall

دبی با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه ای که در زمینه مدرنیزه کردن شهر خود داشته است در سال های اخیر توانسته با برترین کشورهای اروپایی از لحاظ گردشگری رقابت داشته باشد، دور از باور هم نیست شهری که چندین مجموعه تفریحی هیجان انگیز، مراکز خرید بی نظیر و همین طور شرایط اقامتی بسیار مناسبی را برای گردشگران در نظر گرفته بتواند رتبه خوبی را هم در جذب گردشگر بتواند برای خود کسب کند.ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره سالن اپرای دبی که یکی از ساختمان های بسیار جذاب این شهر اماراتی می باشد صحبت کنیم. در واقع برای توضیح اجمالی این ساختمان می توان گفت که بهترین سالن اپرایی است، که در منطقه خاورمیانه و آسیا ساخته شده و برترین هنرهای نمایشی امارات در آن برگزار می گردد. برای آشنایی بیشتر و کاملتر با سالن اپرای دبی در ادامه همراه با ما باشید.

چرا بازدید از سالن اپرای دبی؟

 • بهترین سالن اپرا در امارات متحده عربی و چه بسا در خاورمیانه و آسیاست.
 • برترین هنرهای نمایشی امارات در این مکان برگزار می شوند.
 • امکانات رفاهی این مجموعه تفریحی بسیار عالی و درخور توجه است و می تواند روزی خاطره انگیز و هنری برای تان رقم بزند.
 • در هر زمانی از سال که به دبی سفر کنید، می توانید سری به این سالن زیبا و دیدنی بزنید و در برنامه های هنری و متنوع آن شرکت کنید.
 • اولین سالن تئاتر چند منظوره در شهر دبی است.
 • هدف از ساخت این مجموعه رفاهی، وارد کردن موسیقی و هنر به زندگی بومیان دبی بود.
 • این سالن لقب معتبرترین نقطه هنری دنیا را به دوش می کشد.
 • سالن اپرای دبی بسیار وسیع است و گنجایشی حدود 2000 نفر دارد.
 • همه سالن های این مجموعه دارای سیستم صوتی فوق العاده ای هستند.
 • معماری و شکل ظاهری سالن اپرای دبی بسیار خیره کننده و جذاب است.

 

معماری سالن اپرای دبی

از لحاظ معماری ساختمان اپرای دبی یکی از شاهکارهای معماری معاصر با طراحی شیک و لوکسی است که دارا می باشد. نمای اصلی این سالن شبیه به نوعی کشتی است که با نام جهاز یا جهازات شناخته می شود، این کشتی در واقع نوعی شناور چوبی است که در خلیج فارس، دریای سرخ و اقیانوس هند نیز مورد استفاده قرار می گیرد و این نشان دهنده ی بخشی از تاریخ این منطقه به شمار می رود. طراح و مدیر پروژه ی این سازه ی بی نظیر فردی به نام جینوس روستوک نام دارد که به عنوان یکی از بهترین طراحان شهری در خاورمیانه مطرح است و بیش از ۲۰ سال سابقه ساخت و ساز بناهای مدرن در قاره های اروپا، آسیا و آفریقا در کارنامه اش به چشم می خورد.

بخش های مختلف سالن اپرای دبی

سالن اپرای دبی بدون شک یکی از بی نظیرترین سازه های مدرن و درخشانی است که می تواند قدرت و ابهت دبی را به جهانیان نشان دهد. در این قسمت ما می خواهیم به بخش های مختلف این مجموعه هنری اشاره داشته باشیم که لازم است بدانید سالن اپرای دبی شامل سالن اصلی مسطح به مساحت ۲۰۰۰ متر، سالن پروسینیوم آرچ، سالن کنسرت های آکوستیک، اتاق تمرین هنرمندان، یک رستوران در پشت مجموعه و رو به برج خلیفه و در فضای باز و سالن کنفرانس با ظرفیت ۱۰۰۰ صندلی می باشد.

تفریحات و برنامه های اپرای دبی

این سازه هنری غرق در ابهت و شکوه است و برنامه های هنری متنوع و سطح بالا در آن برگزار می شود، از جمله برنامه هایی که در سالن اپرای دبی برگزار می شود عبارت از تئاترهای متنوع، اپرا، ارکستر، کنسرت (راک، پاپ و جاز، عربی و بین المللی)، نمایش مد و فشن، اجراهای باله، موزیکال و تئاتر، خانوادگی و کمدی می باشد. لازم به ذکر است بگوییم تقریبا هر ماه برنامه های این سالن تغییر می کنند و برنامه های جدیدی جایگزین آن ها می شوند از همین رو نمی توان به طور مشخص درباره برنامه هایی که در این سالن باعظمت برگزار می شود صحبت کنیم.

 

اطلاعات بازدید از سالن اپرای دبی

 • توجه داشته باشید که برای بازدید از سالن اپرای دبی می بایست نکاتی را رعایت فرمایید که آنها به عبارت زیر هستند:
 • حتما هنگام برگزاری نمایش های مهم و مشهور از ۲ ساعت قبل وارد سالن شوید؛ اما برای نمایش های روزانه و غیر مشهور تنها کافی است ۳۰ دقیقه قبل از شروع برنامه وارد سالن شوید.
 • لازم به ذکر است که این مجموعه تفریحی هنری دارای پارکینگ است اما برای ورود به آن می بایست که هزینه مربوطه را پرداخت کنید.
 • حتما بلیط ورودی خودتان را اینترنتی تهیه کنید و آن را پرینت بگیرید.
 • اگر پس از شروع برنامه به سالن برسید به شما اجازه ورود داده نخواهد شد این قانون به خاطر آسایش دیگر حاضران در سالن می باشد.
 • توجه داشته باشید که تنها برای ۱۰ نفر امکان خرید آنلاین بلیط وجود دارد، درصورتی که برای افراد بیشتر خواستید بلیط تهیه کنید لازم است که حضوری با سالن اپرای دبی مراجعه نمایید.

هزینه ورود به سالن اپرای دبی

به منظور ورود به سالن اپرای دبی می توانید به دو صورت آنلاین و حضوری بلیط خودتان را تهیه نمایید. با توجه به طیف گسترده ای که از هرینه های مربوط به اجرا در سالن اپرای دبی وجود دارد به طور قطع نمی توان عددی را عنوان کرد و برای اطلاع از هزینه های اجرا می توانید به سایت مربوط به آن مراجعه نمایید.

دسترسی به سالن اپرای دبی

با توجه به موقعیت قرارگیری سالن اپرای دبی دسترسی به آن کار سختی نیست چرا که تنها باید خودتان را به مرکز این شهر با استفاده از اتومبیل شخصی، تاکسی، مترو یا اتوبوس برسانید.

آدرس: Sheikh Mohammed Bin Rashid, Near Burj Khalifa, Downtown Dubai – Dubai – United Arab Emirate

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: