زندگی در ازمیر ترکیه

شرح

در بین شهرهای ترکیه زندگی در ازمیر ترکیه به نسبت امکاناتی که دارد ارزان تر از بقیه شهرهاست. اغلب مهاجرت ها به دو دلیل اتفاق می افتد: دلیل اول شرایط دور کننده مانند جنگ، فقدان امنیت، فقر، بیماری، مسائل سیاسی، بلایای طبیعی، بیکاری و دلیل دوم‌ عوامل جذب کننده ی شهر مقصد مانند آب و هوای مناسب، امکانات رفاهی و بهداشتی بهتر، درآمد بیشتر، کیفیت سطح آموزش و اماکن آموزشی و در نهایت آزادی های سیاسی. حال مهاجرت به هر دلیل هم که باشد زندگی در ازمیر می تواند یکی از گزینه های در اولویت باشد چرا که نه تنها ازمیر شهر زیبایی هاست بلکه اغلب عوامل جذب کننده ی مهاجر را داراست.

ازمیر ترکیه

ازمیر سومین شهر بزرگ کشور ترکیه می باشد که در ساحل دریای اژه قرار گرفته است. این شهر ساحلی بسیار زیبا دارای چشم اندازهای باشکوه و بی نظیری از دریای اژه است. طبق آخرین سرشماری در سال ۲۰۰۸ میلادی جمعیت این شهر بالغ بر ۳۷۳۹۳۵۳ نفر می باشد. مساحت ازمیر ۷۳۴۰۰۰ کیلو متر مربع است و در غرب کشور ترکیه واقع شده و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا ۳۰ متر می باشد.(فاصله استانبول تا ازمیر) این شهر علاوه بر موقعیت صنعتی و تجاری و بندری ممتاز خود دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی نیز می باشد که از جمله می توان به سواحل آرام و زیبا، برج ساعت میدان کناک، بنای آسانسور، کلیسای سنت پلیکارت، خانه ی حضرت مریم، غار اصحاب کهف، معبد آپلون، مسجد حیصار، شهر تاریخی افس و‌ بنای یادبود آتاتورک در میدان جمهوریت اشاره کرد.

موقعیت شهر ازمیر ترکیه در جهان

طبق تحقیقات از نظر ارزانی، فرهنگ مردمی، رفتار انسانی، آزادی، شرایط کسب و کار و امکانات حمل و نقل شهر ازمیر در بین ده شهر برتر جهان قرار دارد و رتبه ی ششم را در بین شهرهای جهان از آن خود کرده است. ملبورن، وین، ونکوور، تورنتو، آدلاید به ترتیب رتبه ی یک تا پنج و ازمیر بعد از این شهرها رتبه ی ششم جهان را کسب کرده است. در حقیقت هزینه ی زندگی کم و آزادی در انتخاب سبک زندگی را می توان یکی دیگر از دلایل انتخاب ازمیر برای یک زندگی آرام و بدون دغدغه و استرس برشمرد.

موقعیت شهر ازمیر ترکیه در جهان

هزینه زندگی در ازمیر ترکیه

طبق تحقیقات مؤسسات معتبر، در کل هزینه ی زندگی در ترکیه تقریباً ۶۲ درصد کمتر از نیویورک آمریکا، ۲۴ درصد کمتر از برلین آلمان، ۵۲ درصد کمتر از لندن انگلستان است. هزینه ی زندگی در ازمیر ترکیه ۱۹ درصد کمتر از استانبول و تقریباً برابر با آنکارا است. هزینه ی زندگی در تهران هم ۷ درصد کمتر از استانبول می باشد، بنابراین هزینه ی زندگی در ازمیر ترکیه ۱۲ درصد کمتر از هزینه ی زندگی در تهران ایران است.

هزینه زندگی در ازمیر ترکیه

چرا زندگی در ازمیر ترکیه

شهر ساحلی ازمیر فوق العاده زیبا است که باعث سرازیر شدن طراوت، سرزندگی و عشق در زندگیتان می شود. می توانید هر روز صبح را با دوچرخه سواری در مسیر ویژه ی دوچرخه که در امتداد خط ساحلی شهر ازمیر قرار دارد آغاز کنید. زندگی با مردم بسیار با فرهنگ و مهربان و میهن پرست این شهر هم یکی دیگر از لذت های آن است. در بازار زیبای این شهر می توانید قدم بزنید و بدون اینکه مجبور شوید خرید کنید با فروشندگان گپ بزنید.

 زیتون سیاه و سبز و شیرینی های خوشمزه بخرید. بی شک گردش در بازار ازمیر یکی از خوشمزه ترین تجربه های ازمیری تان می باشد. این شهر فرهنگی هر ساله میزبان نمایشگاه ها و فستیوال های بین المللی متعددی است. مترو پیشرفته و گسترده شده در تمامی مسیرها حتی مسیرهای فرعی دسترسی شما را در تمامی نقاط ازمیر به مترو فراهم می کند. هر زمان که مایل باشید می توانید همراه خانواده از تماشای غروب آفتاب لذت ببرید. می توانید در اماکن شیک همراه با منظره ی زیبای دریا با قیمت ارزان در کنار کسی که دوست دارید یک فنجان چای یا قهوه بنوشید. آب و هوای معتدل مطبوع در چهار فصل سال باعث شده که شما مجبور نباشید برای گرم و سرد نگه داشتن خانه هزینه ی زیادی را متحمل بشوید. علاوه بر بناهای تاریخی بسیار زیبا، ازمیر ترکیه دارای روستاهایی با طبیعت بکر و بی نظیر و محصولات ارگانیک است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. خلیج ازمیر جایی برای استراحت و تجربه ی لحظات آرامش بخش است، وجود ده ها منطقه ی دیگر شبیه این مکان ها در ازمیر، یکی دیگر از دلایل خاص بودن ازمیر ترکیه است.

چرا زندگی در ازمیر ترکیه

   

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: