زمان حراج در شهر وان

شرح

جاذبه های گردشگری وان ترکیه و نزدیکی این شهر به ایران سبب شده است هر سال گردشگران زیادی از ایران به این شهر سفر کنند. علاوه بر بازدید از جاذبه های توریستی و تاریخی و همچنین خرید با قیمت های مناسب و پاساژ گردی، جاذبه سفر به این شهر را دو چندان کرده است.

خرید برای بسیاری از افراد به ویژه خانم ها بسیار لذت بخش است؛ همچنین می تواند وقت گیر و در مواردی، به ویژه برای آقایان خسته کننده باشد. با همه این اوصاف، وقتی که با قیمت های تخفیف دار مواجه شوید و در زمان حراج در وان ترکیه به این شهر سفر کنید، خرید کردن بسیار لذت بخش خواهد بود! اما بهترین زمان خرید در وان ترکیه چه وقت است و برای خرید از وان چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

زمان حراج در شهر وان ترکیه چه وقت است؟

اعیاد و مراسم مختلفی مانند عید فطر و سال نو میلادی، زمان حراج در مراکز خرید وان ترکیه است. تورهای وان در این دوره فعال‌تر می شوند. بنابراین، اگر می‌خواهید در سفر خود از تخفیف‌های فروشگاه های این شهر استفاده کنید، در صورت امکان سفر خود را با این مناسبت ها تطبیق دهید. زمان تخفیف های خوب نزدیک سال نو میلادی را می توان جمعه سیاه ترکیه در شهر وان در نظر گرفت.

وجود اتیکت یا برچسب Indirim بر روی کالاها به معنای تخفیف آن کالا است. به طور کلی مقدار تخفیف ها 20، 30 یا 40 درصد است. تخفیفات مربوط به سال نو، معمولاً از 10 روز مانده به سال نو میلادی شروع می شود و تا چند روز پس از آن (یعنی پس از ژانویه) ادامه دارد. اواسط بهار فرصت مناسبی برای خرید پوشاک زمستانی از وان است. آنچه که باید در مورد زمان حراج در شهر وان ترکیه در نظر داشته باشید این است که در زمان حراج، هزینه اقامت در هتل های وان بیشتر از روزهای عادی سال خواهد بود و گاه به دو برابر نیز می رسد.

تخفیف از فروشگاه ها و پاساژها

پس از بازدید از جاهای دیدنی وان، خرید از فروشگاه ها و پاساژها معمولاً از دیگر اهداف گردشگران است. در قدم اول، اگر می خواهید خریدهای خود را با قیمت مناسبت تر و کمتر انجام دهید، هرگز از اولین فروشگاه خرید نکنید. سعی کنید فروشگاه های مختلف را ببینید، از قیمت کالا در هر فروشگاه مطلع شوید و سپس اقدام به خرید نمایید. اگر می خواهید هنگام خرید تخفیف بگیرد، باید چانه زدن را بلد باشید. با این حال، در مورد کالاهایی که قیمت شرکتی دارند، امکان چانه زدن وجود ندارد.

مارک های معروف در پاساژهای وان کدامند؟

تمام مارک های معروف ترک و برندهای بین‌المللی را می‌توان در پاساژهای ترکیه پیدا کرد. به عنوان مثال، در مرکز خرید جواهر استانبول برندهایی نظیر آدیداس، ریبوک، مک دونالد و غیره را خواهید یافت. در مورد بیشتر پاساژهای وان نیز همینطور است. زارا، MAVI ،DEFACTO و بسیاری از برندهای پرطرفدار دیگر را می توانید در موقع خرید از وان ترکیه پیدا کنید. واضح است که لباس‌های مارک نسبت به پوشاک معمولی قیمت بالاتری دارند، اما یک مقایسه اجمالی نشان می دهد که خرید پوشاک از وان ترکیه، چه مورد لباس های مارک و چه در مورد لباس‌های معمولی نسبت به قیمت ها در ایران کمتر است.

مرکز خرید ای وی ام وان یکی از پاساژهایی است که در روزهای عادی سال قیمت‌های نرمال دارد. اگر شهر وان و فروشگاه ها و مغازه های آن را خوب جستجو کنید می توانید اجناس مورد خود را با قیمتی نصف یا حداقل کمتر از قیمت های ایران خریداری کنید؛ حتی پوشاک برند ترک! خیابان ماراس (Maras Caddesi) خیابانی با فروشگاه های کوچک است که می توانید لباس های با کیفیت را به قیمت های بسیار مناسب از آنجا خریداری کنید. این خیابان برای خرید پوشاک از وان گزینه مناسبی است؛ لذت خرید از وان را در اینجا تجربه کنید.

 

خرید خوراکی از فروشگاه های شهر وان

تعدادی فروشگاه در شهر وان وجود دارد که پس از خرید از آنجا و در زمان خروج، به مشتری خود یک کارت اعتباری مخصوص هدیه می دهد. زمانی که مجدداً به آن فروشگاه مراجعه کنید، می توانید با استفاده از کارت های هدیه کالاهای مورد نظر خود را خریداری کنید. می توان گفت این حالت نیز نوعی تخفیف برای مشتریان محسوب می شود.

بازارهای شهر وان ترکیه و خرید زیور آلات

خرید از وان ترکیه ممکن است با خرید زیور آلات و اشیای زینتی همراه باشد، به ویژه زمانی که شما به این وسایل علاقه مند باشید. بازار آتاسوی آرت (Atasoy Art) و آتاسوی گوموش (Atasoy Gümüş) از بازارهای شهر وان ترکیه هستند که در آنجا می توانید زیور آلات نقره که به صورت سیاه قلم بر روی آن ها کار شده است را پیدا کنید. آتاسوی آرت به تولید زینت آلات اوراتین در وان مشهور است و تمامی این وسایل را بر اساس تمدن اوراتین ها (Urartian civilization) طراحی و تولید می کند. شما می توانید زیورآلات نقره با عیار 925 تا 990  که با سنگ های طبیعی تزئین و کار شده است را از آتاسوی آرت خریداری کنید. حلقه، گوشواره، دستنبند و گردنبندهای دست ساز از جمله مواردی هستند که می توانید از این بازارها برای خود خریداری کنید یا به عنوان سوغات به دوستان و عزیزان تان هدیه دهید.

در زمان خرید از وان ترکیه به موارد زیر توجه کنید

شما برای سفر به ترکیه به ویزا نیازی نخواهید داشت. اگر مایل بودید در مورد کشورهای بدون ویزا اطلاعات داشته باشید می توانید به مقاله سفربانک را مطالعه کنید. با همه مواردی که گفته شد، شاید فصل حراج در وان ترکیه، مثل حراج عید فطر و دیدن پوشاک و اجناس با کیفیت و زیبا همراه با قیمت های مناسب شما را وسوسه کند که تا جایی که می توانید و بدون رعایت سقف خرید، خرید کنید. اما نکته مهمی که در زمان خرید باید در نظر داشته باشید، رعایت سقف خرید است. زیرا در غیر این صورت، هنگام برگشت به ایران و در گمرک دچار مشکل خواهید شد.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید تمام پول خود را با لیر ترکیه عوض نکنید. هر گاه نیاز شد و طی چند مرحله این کار را انجام دهید. اگر خریدی انجام دادید و بنا به دلایلی موجه خواستید آن را تعویض کنید، امکان تعویض در برخی از فروشگاه ها وجود دارد اما پس دادن جنس ممکن نیست.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: